Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 0 komentarzy

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Nie przyjmuj darów od krętaczy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jako przeciwnik aborcji powinienem się - z wyroku Trybunału Konstytucyjnego -cieszyć. Zabijanie ludzi w każdym wieku – niezależnie czy mają pesel czy nie – jest nie do przyjęcia.

Jako przeciwnik aborcji powinienem się - z wyroku Trybunału Konstytucyjnego -cieszyć.
Zabijanie ludzi w każdym wieku – niezależnie czy mają pesel czy nie – jest nie do przyjęcia.

Ten pesel – nie ja wymyśliłem tylko posłanka lewicy Magdalena Biejat – zwolenniczka aborcji i przeciwniczka męczenia norek w klatkach.

No ale to już wiemy chyba wszyscy, że przeciwnicy hodowli zwierząt, są jednocześnie zwolennikami aborcji -
co stanowi przyczynek do logiki jaką lewica się posługuje.

Dlaczego jednak będąc przeciwnikiem aborcji nie cieszę się z wyroku Trybunału?
Z tego samego powodu, dla którego protestujące osoby nie strajkują pod siedzibą Trybunału, ale pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu.
A robią tak bo są przekonani, że to właśnie lider PiS wydał polecenie w tej sprawie swojej protegowanej Julii Przyłębskiej, która na polecenie Naczelnika została Prezesem polskiego sądu konstytucyjnego.

Jak Prezes mianował tak może i wymagać odpowiednich decyzji, w odpowiednim czasie.
Stąd nikt chyba w Polsce nie ma wątpliwości, że TK wydał swój wyrok w sprawie aborcji nie tylko za zgodą Jarosława Kaczyńskiego, ale wręcz moment w jakim wyrok został wydany też raczył sam Prezes określić.

Na ulicach wrze od protestów rolników, którym zakazano hodowli, rząd w panice przed wirusem zamyka kolejne biznesy uniemożliwiając ludziom po prostu egzystencję, budżet z rekordowym deficytem jakiego nie było przez ostatnie 30 lat - no to trzeba było wyciągnąć coś co zbulwersuje opinie publiczną - jak to się mówi: „w innym temacie”.

I tak właśnie została podjęta decyzja Trybunału, którego prezes bezwzględnie musiała uzgodnić kwestię czy wydawać wyrok i kiedy to zrobić z Naczelnikiem, któremu ona i jej mąż zawdzięczają tak wiele.

Moja opinia opiera się co prawda na poszlakach - nie mam wszak nagrania rozmowy Prezes TK z Naczelnikiem, no ale przecież w ciemię mnie w dzieciństwie nie tłukli i wnioski – nawet z poszlak – wyciągać umiem.
A wniosek jest taki, że jak ktoś dostaje życiową fuchę Prezesa TK mając męża z przeszłością Tajnego Współpracownika SB (TW „Wolfgang”) to taki ktoś musi być bezwzględnie posłuszny.

Awansami, w naszym nieszczęsnym kraju, rządzi zasada „haków”.
Awansują tylko ci, na których coś w papierach się znajdzie – w razie jakiegoś odruchu buntu – ma się rozumieć. Ci z „hakami” w papierach są w pełni sterowalni.

I już wiemy dlaczego Jarosław Kaczyński - lustrator i antykomunista - wybrał właśnie kogoś z „hakiem rodzinnym” do kierowania Trybunałem Konstytucyjnym.
To jest ważna instytucja i nie powinna przeszkadzać Naczelnikowi w urządzaniu państwa.

No i skoro ja to wszystko wiem, to powiedzcie sami – czy nawet będąc przeciwnikiem aborcji mam się cieszyć z wyroku tak wydanego? Czy też płakać nad zepsuciem państwa?

Bo skoro najważniejszy sąd jakim jest w Polsce Trybunał Konstytucyjny może wydawać (nawet słuszne) wyroki na polityczne polecenie partyjnego wodza, to może też słusznych wyroków - w sprawach, które wodzowi są nie na rękę – nie wydawać.

W 2019 Państwowa Komisja Wyborcza na piśmie odpowiedziała mi, że nie mogę indywidualnie kandydować do Sejmu, ani ja ani żaden inny Polak.

Jest to ewidentne złamanie przysługującego konstytucyjnie - mnie i wszystkim innym obywatelom - biernego prawa wyborczego. Niby dlaczego jakiś obywatel Kaczyński, czy obywatel Schetyna mają decydować czy polski obywatel może kandydować na posła i na którym miejscu listy?

Zwróciłem się zatem do Trybunału Konstytucyjnego i do tej pory nie mam żadnej informacji, żeby onże Trybunał chciał w ogóle podniesioną przeze mnie sprawą się zająć.
A przecież chodzi o fundamentalne prawo obywatelskie jasno zapisane w kilku artykułach Konstytucji.

Dlaczego więc Prezes Julia Przyłębska nie wprowadza mojego wniosku pod obrady?
Ano bo nie ma takiego polecenia ze strony Prezesa Kaczyńskiego – to proste.

I dlatego właśnie nie cieszę się z wyroku w sprawie aborcji, choć merytorycznie uważam go za słuszny.

Obawiam się krętaczy nawet kiedy idą z darami.
 

Janusz Sanocki - Poseł VIII Kadnecji Sejmu RP

KOMENTARZE

 • Mam pewność że Kaczyński postawił już lagę na partie PIS !
  Kaczyński juz jest bardzo wiekowy i na koniec swego życia lub życia politycznego postanowił zrobić to czego w życiu pragnął i to robi bez względu na konsekwencje !

  Platforma Obywatelska przegrała bo do końca była za przyjmowania kolorowej dziczy do Polski !

  PIS przegra sromotnie dalej ciągnąc wariactwo covidwe ! pisowcy macie praktycznie cała Polskę przeciw sobie ! przy was zostały tylko resorty siłowe ! wy utrzymujecie sie tylko TERROREM na ulicach !!!!

  Wczoraj w Warszawie skrzyknęło kilkaset motocyklistów i wyjechało na ulice miasta by poprzeć protesty kobiet , KILKASET !!!!!!

  Kibole broniąc kościołów na transparentach popierają Kobiece protesty
  MACIE praktycznie CAŁĄ POLSKĘ PRZECIW SOBIE !

  CAŁA POLSKA MA DOŚĆ Morawieckiego i Kaczyńskiego ! Wynocha !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin ;ach.
 • @ele 07:42:08
  PO wynocha PIS wynocha... no i mamy próżnię polityczną..
  Kto tę próżnię zagospodaruje ?
  Czyje marionetki są najlepiej zorganizowane i mają potężne zaplecze finansowe logistyczne ?

  Co się zmieni ? Zmienią się twarze, będą nowe obietnice...
  będą nowe nadzieje...
  i zostanie po staremu...przez kolejne 30 lat...
  "une" wiedzą jak tego dokonać.

  Na tym polega problem.
  Trzeba się pozbyć "unych" z polityki.. trzeba się pozbyć w polityce wszelkich kontekstów żydowskich .. łącznie z żydowskim Bogiem.
  Trzeba budować Polskę Polaków (z zachowaniem praw mniejszości)
  Polska Narodowa nie może być katolicka bo to wewnętrzna sprzeczność.
  Katolicyzm to wasalizm wobec żydowskiego.

  Polskim "Bogiem" powinni być Polscy wielcy przodkowie ale wielcy nie podbojami, bitwami ale budową, kulturą, oświeceniem..cywilizacją.
  Nie bandyci przeklęci ale budowniczowie gospodarki Polskiej czyli ofiary tych bandytów przeklętych a potem po 89r ofiary solidaruchów oraz KK.

  Ja bym sugerował ludziom potrzebującym wiary, bo są tacy ..wiarę w słowiańskich przodków, w pradawne cywilizacje słowiańskie które były źródłem cywilizacji śródziemnomorskich.
  Kult żydowskiego Boga jako obcy cywilizacyjnie i narzucony siłą w trybie kolonizacji (tak jak Indianom z Ameryki łacińskiej) powinien być odrzucony z obrzydzeniem przez Polskich Słowian.
  Powinno się przywrócić tradycyjne święta Słowian związane z porami roku... bo to jest nasza kultura ..

  Polacy powinni walczyć o odzyskanie swojej Słowiańskiej tożsamości..
  Podobnie jak Indianie powinni walczyć o odzyskanie swojej Indiańskiej tożsamości.
 • "Zabijanie
  ludzi w każdym wieku – niezależnie czy mają pesel czy nie – jest nie do przyjęcia."
  -------------
  To nie ulega dyskusji - jednak to zabijanie z opóźnionym zapłonem trwa równolegle na skutek świrusowych restrykcji i występuje ono w bardzo wielu wymiarach.
  Wniosek?
  Zbrodnią jest zapodawanie ludziom w Polsce świrusowych restrykcji - tylko dlatego - że tak życzy sobie jakiś najgrubszy (globalny) Srul! Zamyka się cmentarze na 1 Listopada - ale jednocześnie organizuje się spędy w miastach pod sztandarem Sodomy o Gomory.
  Diablisko przestało dbać o pozory - bo ludzie są już tak blisko zatracenia - że o te pozory dbać nie musi.
 • @Oscar 08:26:44
  ---------------
  "Polacy powinni walczyć o odzyskanie swojej Słowiańskiej tożsamości.."
  ---------------
  Kto w tym Panu @Oscar przeszkadza - czy przeszkadza Syn Boga - Jezus Chrystus?
  Wniosek?
  Opanuj się Pan z tym żydowskim Bogiem - i w końcu zrozum to Pan, że Jezus Chrystus przyszedł na Ziemię po to - abyś i Pan przy jego pomocy - powrócił do swojej, słowiańskiej tożsamości - o ile taka się Panu należy z urodzenia - bo nie jestem pewien.
  Na koniec - utożsamiając Jezusa Chrystusa z tymi - co to ich ojcem jest diabeł - stoisz Pan w jednym rzędzie z tymi - co to wrzeszczeli opętani przez swojego ojca - ukrzyżuj Go! Ukrzyżuj Go!
  Pan tu nie wrzeszcz za każdym razem - ukrzyżuj Go - bo sam Pan wydajesz o sobie świadectwo. Świadectwo, które mówi - albo jesteś Pan opętany przez Złego albo opętany Pan nie jesteś. Jedno i drugie w pańskim przypadku - to Zło. Zło!
 • @demonkracja 09:00:50
  "Kto w tym Panu @Oscar przeszkadza - czy przeszkadza Syn Boga - Jezus Chrystus? "

  Przeszkadza mi obca zamordystyczna kultura żydowska.
  żydowski Bóg to uosobienie tej kultury... to uosobienie poddaństwa niewolnictwa rozmowy na kolanach, modlenia się czyli żebrania po staropolsku..
  Mnie ten styl, ta kultura (kanibalizmu jakby nie patrzeć) ten kult jednostki ten skrajny wasalizm przeszkadza. Nie takiej "godności i suwerenności życzę Narodowi Polskiemu.

  Przeszkadza mi to jak urzędnicy żydowskiego Boga a raczej Watykanu włażą w politykę i rządzą MOIM życiem i zawłaszczają moje podatki.
  Gdyby ta sekta zamknęła się w kościołach i żyła wyłącznie na koszt swoich naiwnych owieczek i nie właziła w politykę to by mi nie przeszkadzała.
 • @Oscar 09:19:37
  Na kolanach nie ma godności ... jest wyłącznie wasalizm poddaństwo, niewolnictwo.
 • Do @Oscar 09:23:31
  Na kolanach nie ma godności ... jest wyłącznie wasalizm poddaństwo, niewolnictwo.

  dokładnie tak jest !
 • @Oscar 09:19:37
  --------------
  "Przeszkadza mi obca zamordystyczna kultura żydowska.
  --------------
  Tak - bo musi przeszkadzać - ponieważ dzieci diabła od tego są aby przeszkadzać ludziom na Ziemi.
  Dobrze - to co wspólnego z szatańskim harcowaniem ma Jezus Chrystus. Po prostu diablisko przypięło sobie jego wizerunek do klapy marynarki - podobnie jak to zrobił niejaki Bolek z wizerunkiem Marii - i diablisko to czyni ludziom swoja powinność.
  Wniosek?
  To tylko dzięki Jezusowi Chrystusowi wiesz Pan, kto jest dzieckiem diabła - więc masz pan wskazówkę do działania. Tymczasem Pan dokładnie zachowujesz się tak jak sugerują to panu dzieci diabła.
  Na koniec - Pan winisz Jezusa Chrystusa za to, że dzieci diabła przenicowały jego nauki pod siebie? A od czego masz Pan rozum? Użyj go pan bo to jest fundament wszystkiego na Ziemi! Na człowieczeństwo trzeba zasłużyć - używając swojego rozumu. Pan tego nie robisz - przynajmniej w naszym, spornym temacie.
 • @Oscar 08:26:44
  Do @Oscar 08:26:44
  Pisze pan [ PO wynocha PIS wynocha... no i mamy próżnię polityczną..
  Kto tę próżnię zagospodaruje ? ]

  Panie Oscar gdy patrzy pan w żydowskie gadzinówki TV to rzeczywiście nie ma tam konkurencji dla żydów ! tylko świat żydowskiej TV to świat NIEREALNY bo żydowski !!!! tam NIE MA Polaków bo nie dopuszczają ich do ZAMKNIĘTEGO świata żydowskiego !

  w Polsce są miliony Polaków którzy mogą odrazy utworzyć rząd POLSKI powtarzam POLSKI !
  Radze nie oglądać żydowskich TV , bo tam nie ma nic oprócz ZAKŁANIA !

  pisze pan .
  Ja bym sugerował ludziom potrzebującym wiary, bo są tacy ..wiarę w słowiańskich przodków, w pradawne cywilizacje słowiańskie które były źródłem cywilizacji śródziemnomorskich. z TYM PEŁAN ZGODA !!!!!!!!!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Timeo Danaos et dona ferentes
  Skąd pewność, że Naczelnik Kaczyński nie jest sterowany metodą kija i marchewki?
  Zakładam uprzejmie, że Kiszczak et consortes-projektując skład ekipy w Magdalence-nie byli idiotami i chcieli mieć gwarancję dożycia w spokoju do końca emerytury... Tym bardziej, że kara śmierci obowiązywała w prawie polskim do 1998.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930