Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
181 postów 1 komentarz

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Cenzuro wróć!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co to się dzieje, w jakim świecie MY teraz żyjemy? Co robią, jak bardzo szkodzą ludziom - MEDIA? Nikt nie ma odwagi zapytać czy nie należałoby cenzurować treści, którymi media bombardują publikę.

Cenzuro wróć!

Dwaj policjanci z Gdańska zostali zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych policji za znęcanie się nad bezdomnym. Nie była to jedna ofiara dzielnych funkcjonariuszy.
Ze swoich wyczynów nagrywali filmiki i chwalili się przed kolegami.

Inny dzielny młody człowiek naćpany rozjechał na przejściu dla pieszych rodzinę - 34-letni ojciec ratując dzieci i żonę zginął na miejscu. Jeszcze inny młody kierowca rozjechał - też na przejściu - przechodzące dziewczynki.
Też był nawalony - uciekł z miejsca wypadku.
W Szczecinku z kolei - konkubent matki gwałcił jej 9-letnią córkę.
Inny konkubent tym razem z Drawska gwałcił małoletnich synów swojej partnerki, matki chłopców.
Robił to na jej oczach.
W Lubinie matka zabiła dwójkę swoich dzieci.
W Ciecierzynie swoją córkę zabiła 27-letnia Aleksandra - z zawodu nauczycielka w przedszkolu.

Nie tylko dzieci padają ofiarami.
W Jarocinie opiekunka z MOPS znęcała się nad staruszką chorą na Alzheimera.
I tak dalej i tak dalej. Atakuje nas zalew podobnych informacji każdego prawie dnia.

Co to się dzieje, w jakim świecie MY teraz żyjemy?

Obserwując współczesność, patrząc na to co się  wokół dzieje, chciałbym powiedzieć jedno:
50 lat temu, w czasach Polski Ludowej – PRL-u - takich przypadków bestialstwa i braku elementarnego sumienia prawie nie było.
Byli bandyci, byli złodzieje ale funkcjonowało najświętsze tabu każdej cywilizacji - opieka nad dziećmi, kobietami, instynkt macierzyński.
Funkcjonowało też społeczne potępienie dla ludzi, którzy naruszali owo tabu.

W dzieciństwie do szkoły chodziłem w dzielnicy, którą zamieszkiwali - co tu dużo mówić - ludzie mający problemy z prawem. Jeden z największych nyskich zabijaków chodził do mojej szkoły.
Były bójki, biliśmy się ale obowiązywały reguły.
Nie kopało się leżącego, nie biło się poniżej pasa i nie posługiwało się w szkolnych bójkach nożem czy innymi narzędziami. Były reguły.

Jestem zatem pewien, że pół wieku temu zjawiska bestialstwa, mordowania dzieci przez własnych rodziców, gwałcenia ich - były całkowitą rzadkością.
Po prostu ludzie - nawet ci, którzy popełniali przestępstwa mieli wpojone zasady szlachetnej walki.

Można sięgnąć do znakomitych powieści Sergiusza Piaseckiego - Białorusina piszącego po polsku, bandyty i złodzieja - opisującego przestępczy półświatek Mińska, Wilna i Kresów. To wierny opis, bo z własnych doświadczeń autora.
Półświatek przestępców miał swoje żelazne reguły honoru, które wykluczały to co dzisiaj nie przeszkadza ludziom wykształconym bezstresowo, w szkołach z psychologami, używających laptopów i komputerów.

Co zatem różni te dwa różne światy - tamten sprzed pół wieku, przecież nie idealny, ale też nie bestialski w takim stopniu jak nasz - nowoczesny, bezpieczny, z darmową opieką medyczną, luksusowymi, bezstresowymi szkołami i telewizją?
No może właśnie wszystkie te wynalazki.
Ot np. telewizja, która pakuje w głowy ludu najbardziej prymitywną rozrywkę, przyucza do bezmyślności,
epatuje seksem i przekonuje, że jak masz ochotę to zrób to, a jak cię boli łeb to weź apap.
Pół wieku temu w raczkującej telewizji bohaterami filmów był szlachetny Zorro broniący ubogich, dzielny szeryf stający sam przeciw całej bandzie W samo południe czy Wilhelm Tell walczący o wolność swojego kraju.

Dzisiaj atrakcyjnymi "bohaterami" są, a to złodziej, a to prostytutka, a to narkoman.
A szkoła? Co się w niej zmieniło? Ano za moich czasów (jak lubię ten zwrot!) nauczyciel wymierzał nam sprawiedliwość linijką tłukąc młodych rozrabiaków po łapach.
A jakby się ktoś poskarżył rodzicom to w domu dostałby poprawkę. Tym normalnym to nie zaszkodziło, a tych z psychopatycznymi skłonnościami nauczyło, że jest ból.

Nikt nie ma odwagi zbadać jak na wzrost patologii wpłynęło wykluczenie wszelkich kar i wprowadzenie w istocie bezstresowego wychowania w szkołach.
Tak jak nikt nie ma odwagi zapytać czy np. wprowadzenie religii do szkół poprawiło sytuację wychowawczą, czy pogorszyło?

I nikt nie ma odwagi zapytać czy nie należałoby cenzurować treści, którymi media bombardują publikę.

I dlaczego - jak zbadali Finowie - iloraz inteligencji od lat 70. co pokolenie spada o 6 punktów?

Janusz Sanocki – Były Poseł
 

KOMENTARZE

 • To są skutki 30 letnich rządów żydowskich w Polsce !
  żydowskie TV codziennie epatują brudem i zboczeniem ! bohaterowie w tych żydowskich TV są ludzie o zwichrowanych psychikach ! np. policjantów graja aktorzy ohydnie wytatuowani wyglądają na bandziorów a nie na pozytywnych bohaterów którzy mają dawać dobry przykład dla młodych Polaków !

  żydowskie KINO TEATR jest pełen obrzydliwych wymysłów tworzonych przez plugawych żydowskich tak zwanych artystów ! nie ma świętości by żydostwo nie z plugawiło ! i skutek tej 30 letniej polityki panie Sanocki pan dokładnie opisuje !

  Słowianie ! od 30 lat postępuje żydowska brutalizacja prawa ! Polak Słowianin jest traktowany jak niewolnik który ma ciężko pracować na żydów a każde zaprotestowanie do dzisiejszej sytuacji jest BRUTALNIE pacyfikowane przez Kolaborantów policyjnych !!!

  Słowianie ! niby kara śmierci jest zniesiona ale na policji NIE ! mordowanie Polaków jest w majestacie [ cichego ] żydowskiego prawa
  mordercy policyjni są pod ochroną żydowskich okupantów !!! sądy prokuratury żydowskie w Polsce ochraniają tych bandytów policyjnych

  Bracia Słowianie ! a najgorsze jest to ze tak zwana intelektualna elita narodu nie zabiera głosu na bandyckie ustanawiane bandyckie prawo które daj policyjnym bandytom bezkarność !!! siedzą cicho lub są już skutecznie zastraszeni ?!

  Wczoraj wszystkie żydowskie portale cenzurowało wypowiedzi Polaków
  Onet i Interia zabronili całkowicie wypowiedzi a WP cenzurowało wypowiedzi Polaków [ owszem wypowiedzi sie ukazywało ale krótko potem znikały w przepastnych archiwach WP !!! tylko policyjne i żydowskie wypowiedzi wisiały sobie spokojnie na portalu WP !!

  Bracia Słowianie ! 30 lat pracy żydowskiej propagandy by ZŁAMAĆ NARÓD POLAKÓW SŁOWIAN i przerobić nas na typowych małpoludów bez własnej Kultury i własnej Tożsamości !!! do tego dąży międzynarodowe żydostwo przy pomocy żydowskich sądów żydowskich prokuratur i kolaborującej policji !!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! NIE chcemy UMIERAĆ ZA Krym !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Fantastyczny artykuł.
  Dokładnie tak jest jak opisuje autor.
  Ten zbrodniczy PRL wychowywał ludzi na porządnych Polaków, obowiązywały zasady młodzi ludzie byli WYCHOWYWANI nie tylko w domach ale i w szkołach ale i przez system penitencjarny... przez propagandę promowanych i potępianych zachowań..
  poprzez zestaw filmów, literatury...programów telewizyjnych..kultury , sztuki, sportu masowego..
  To wszystko stanowiło środowisku dla młodego człowieka i on się w tym ambitnym i pozytywnym środowisku kształtował.

  Za solidaruchów dzieje się całkiem odwrotnie.
  Młodzież jest degenerowana na wszystkie możliwe sposoby.
  A najgorszym i najbardziej perfidnym sposobem destrukcji młodzieży jest właśnie bezstresowe wychowanie.
  Bezstresowe czyli takie gdzie młody jest bezkarny.. a poczucie bezkarności wyzwala wszystkie możliwe dewiacje czy agresje...

  W szkole młodzież ma w d..pie nauczycieli bo nauczyciel nie ma "bata" na ucznie...to skutek bezstresowego wychowania.

  To jest pierwsza rzecz którą trzeba zmienić w prawie ...
  Dziecko musi mieć środowisko zrównoważone... czyli nagroda za dobre zachowanie a kara za złe...a nie tylko nagroda i pełna bezkarność.

  Bardzo dobry tekst.
 • To...
  -------------
  "Nikt nie ma odwagi zbadać jak na wzrost patologii wpłynęło wykluczenie wszelkich kar i wprowadzenie w istocie bezstresowego wychowania w szkołach."
  -------------
  To jak w cytacie - to akurat widać gołym okiem - niezależnie od tego - w którą stronę wzrok się skieruje. Natomiast tego nie wolno badać - bo wynik owego badania mógłby obnażyć niecne zamiary czarciego pomiotu - wobec ludzi stworzonych przez Boga.
  Wniosek?
  Pod kloszem tzw. demonkratury - co to ją dla ludzi w samym Piekle wymyślono - zresztą ona z założenia do tego najlepiej się nadaje - flancuje się patologię na wszystko i wszystkich. To tzw. demonkratura uaktywnia patologię zwaną rynsztokiem - natomiast rolą dzieci diabła jest windowanie tej patologii na świeczniki w demonkraturowym państwie i roztaczaniu nad nią parasola ochronnego.
  Na koniec - tak naprawdę - to dzieci diabła przerabiają nas na szatańskie odchody - naszymi własnymi rękami. Rolą dzieci diabła w tym procederze jest tylko podstawianie ludziom takiej a nie innej rzeczywistości - poprzez opanowanie wielkich mediów i wszystkich ważnych instytucji w państwie - co ułatwia im potem windowanie rynsztoka na świeczniki i salony. Oczywiście wtedy każdy objaw ostracyzmu społecznego czy każdego innego należy karać i do tego czarci pomiot zdąża.
 • Niech mi ktoś powie
  co dobrego po 1989 roku przywędrowało z tzw. "cywilizowanego" Zachodu do naszej komunistycznej dziczy ?
  Zastanówcie się wszyscy.
 • @Jwu 08:18:55
  "nam też takich,którzy po latach okazali się bojownikami walki o demokratyczną Polskę,by ogrzać się w blasku styropianowego triumfu.Chociaż jak pamiętam, zawsze byli przykładnymi zuchami ,harcerzami , aktywistami ZSMP i na koniec członkami PZPR.By po 1989 roku opowiadać o tym ,że od zawsze nosili oporniki w klapach ,czytali bibułę ,a do partii wstąpili ,by ją rozsadzać od wewnątrz."

  Przed wojną to się nazywało Czwartą Brygadą:

  Marsz Czwartej Brygady (1928):

  Nie chcemy słów od was uznania,
  lecz waszych kies i waszych kont.
  Póki rząd ma coś do dawania,
  krzyczymy w głos: niech żyje rząd!
  My, czwarta brygada!
  Dać nam coś wypada!
  Jak nie,
  pójdziemy se —
  pod inne drzwi pójdziemy se!

  W brygadzie pierwszej byli. . chłopcy,
  za darmo krew roniła brać...
  Taki sentyment jest nam obcy —
  gdy chcesz nas mieć, gotówką płaćl
  My, czwarta brygada!

  Krwi swej i życia wam nie damy,
  lecz damy pysk i łatwy gest,
  gdy na cześć waszą zaśpiewamy
  *jedynka* już. . zwycięzcą jest!
  My, czwarta brygada!
  pyskaczów gromada,
  Za pysk
  ciągniemy zysk,
  ciągniemy zysk za pysk, za pysk.

  Możemy krzyczeć na cześć tego,
  kto złota da choć z cudzych kies,
  lecz kto nie płaci my na niego:
  — jechał cię sęk (jak w oryginale).
  My, czwarta brygada!

  Gdyś szują jest od stóp do głowy
  do naszych kadr wnet zapisz się,
  a będziesz człowiek kryształowy
  odznaczeń grad nie minie cię.
  My, czwarta brygada —
  Sanojców gromada.
  Gdzie trzos,
  wsuwamy nos,
  gdzie pełny trzos, tam jest nasz nos!

  W ten sposób Polski my — ostoją!
  Na polskość patent dajem my;
  Chcesz wielkim być — daj kieszeń swoją,
  nie — oszczekamy cię jak psy!
  My, czwarta brygada!
 • @SZS 09:30:36
  ... używane samochody w korzystnej cenie ...
 • @Jwu 08:18:55
  W zasadzie zgadzam się z Panem, ale uważam że wsadzanie ZHP do jednego wora z ZSMP i PZPR jest mocno krzywdzące. Dlaczego ci nasi ,,wybawcy'' z takim animuszem ruszyli do niszczenia etosu ZHP i promowaniu jakiegoś zaszczanego ZHR. ZHP nie zdołali zniszczyć ani hitlerowcy ani komuniści , choć usilnie próbowali (sławetne ,,czerwone harcerstwo'' Kuronia). Uważam że każdy kto czuje się Polakiem powinien bronić ZHP przed całkowitym zniszczeniem, bo to jedyna polska patriotyczna młodzieżowa organizacja .
 • @marek500 17:23:22
  Problem patriotyzmu jest delikatny.
  Prymitywne podejście to "patriotami są wyłącznie ludzie którzy podzielają "nasze" poglądy"... reszta to zdrajcy.
  a to nie tak...
  są różne koncepcje "wolności" ...

  Moja definicja patriotyzmu to "patriotami są ludzie którzy nie szkodzą a wzmacniają Polskę" (a nie jakąś polityczną idę np religijną).
  Polska to Naród Polski a nie KK, liberalizm, LGBT, multikulti.

  Wracając do ZHP i innych odłamów to wszędzie uczono patriotyzmu niestety często "politycznego" czyli zawężonego ideologicznie.
  Celuje w ZHR...
  ZHP było bardziej otwarte oddalone od polityki...nastawione na kształcenie charakterów a nie na indoktrynację polityczną i religijną.
 • @Drab61 13:30:57
  błagam....:-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031