Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 0 komentarzy

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Kornel! Żegnaj Przyjacielu!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

S.P. Kornel Morawiecki - To bez wątpienia był wielki człowiek, który swoją postawą, życiem i upartym dążeniem do celu jakim była Niepodległa Polska – zapewnił sobie piękne miejsce w naszej historii.

Kornel! Żegnaj Przyjacielu!

W czasach „Pierwszej Solidarności” nasze drogi jakoś się nie przecinały.
Potem, po 13 grudni1 1981 r. Kornel się ukrywał, tworzył konspiracyjną organizację „Solidarność Walcząca”.
Do Nysy, w której ja i moi przyjaciele konspirowaliśmy na całego, docierali emisariusze „SW”.

Nie zapomnę konspiracyjnego spotkania w nyskim mieszkaniu – bodaj w roku 1985 - gdzie grono nyskich „podziemniaków” słuchało relacji Wojtka Myśleckiego doktora fizyki i bliskiego współpracownika Kornela.
Z Wojtkiem wcześniej zetknęliśmy się w nyskim więzieniu.
I otóż na tym konspiracyjnym zebraniu Myślecki mówił do kilku nyskich solidarnościowców, o tym że wkrótce nastąpią głębokie zmiany w Chinach, i że komunizm upadnie, a ZSRR się rozleci.
Myśmy o tym wszystkim marzyli, dążyliśmy do wyzwolenia Polski i obalenia komuny, ale jakoś wówczas słowa współpracownika Kornela wydawały mi się czystym marzycielstwem.
„Ech - pomyślałem w duszy - to tak szybko nie będzie. Może za 20 lat?”

Tymczasem w cztery lata od tamtego wykładu mieliśmy ujawnioną Solidarność, „wybory czerwcowe”
i upadek komuny.Do dziś wspominam tamte przepowiednie bo coś, co wydawać się mogło czystym marzycielstwem okazało się prawdą.

A to marzycielstwo polityczne, które dzięki uporowi i odwadze wielu ludzi, okazało się realizmem – było właśnie cechą Kornela. Marzycielstwo? Nie do końca.

Po prostu zasady, przekonanie o tym, że warto dochować wierności , gorący – choć nie egzaltowany –
patriotyzm i coś co zawsze mi się kojarzyło z opisem dawnej, polskiej inteligencji – odwaga intelektualna.
Jak o czymś jestem przekonany to nie poddaję się tłumowi choćby wszyscy namawiali mnie do zmiany zdania.
I nie ustępuje choć za wierność swoim poglądom trzeba płacić.
Taki był właśnie Kornel Morawiecki.

Potem – już kiedy wspólnie ze śp. Prof. Przystawą tworzyliśmy Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, miałem okazję bliżej spotykać się z Kornelem.
To Przystawa swoim fiacikiem 126p, pod koniec 1988 r. wwoził nielegalnie przez „zieloną granicę” wydalonego z komunistycznej Polski Kornela z Włoch do Ojczyzny z powrotem.

W latach 2006 – 2012 Kornel uczestniczył w wydarzeniach, które organizowałem – w konferencjach nt. ordynacji
w Nysie czy w warszawskim Kongresie Protestu z 2012.
Kiedy zaczęliśmy – wspólnie z Kukizem - tworzyć ruch, który miał doprowadzić do zmiany systemu nie wyobrażałem sobie, żeby zabrakło w nim Kornela.

Jednak z umieszczeniem Kornela Morawieckiego na liście wyborczej w 2015 r. były kłopoty.
Sprzeciwił się sam guru ruchu – Paweł Kukiz – a jego argumentem był wiek kandydata.
Kukiz chciał mieć na listach wyborczych – jak sam mówił – „młodych”, Kornel wg niego tego kryterium nie spełniał.

Jednak byłem uparty i doprowadziłem do tego, że Kornel z jedynki wszedł Sejmu i rozczuliło mnie,
kiedy w grudniu ub. roku podczas sejmowego dzielenia się opłatkiem Kornel przypomniał to.

Wdzięczność zachowują tylko ludzie wielcy – w moim przekonaniu Kornel Morawiecki – Marszałek Senior obecnego Sejmu – takim właśnie był.

Na początku kadencji, kiedy choroba Go jeszcze nie dopadła, założyliśmy Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, którego został przewodniczącym, a ja byłem „roboczym” zastępcą.
Wiele razy też nasze stanowiska wręcz się pokrywały. Tak Kornel jak i ja głośno wyrażaliśmy dezaprobatę przeciwko niszczeniu pomników rosyjskich żołnierzy poległych przy wyzwalaniu Polski.
Obaj rozumieliśmy prostą prawdę, że ci ludzie polegli za to, żebyśmy byli wolni, a ideologiczne uwarunkowania były wszak wówczas inne. I dzisiaj nie trzeba na nowo pisać historii.

Teraz kiedy Kornel odszedł i Jego działania, czyny, słowa – są już tylko wspomnieniem – oczywiście żałuję zmarłego, zacnego człowieka.
Jednak to, że mogłem go osobiście znać, współpracować i przyjaźnić się poczytuję sobie za zaszczyt.
To bez wątpienia był wielki człowiek, który swoją postawą, życiem i upartym dążeniem do celu jakim była Niepodległa Polska – zapewnił sobie piękne miejsce w naszej historii.

Cześć Jego Pamięci

 

Janusz Sanocki - Poseł Niezrzeszony
 

KOMENTARZE

 • Panie Pośle...
  dobijacie tymi peanami tą dusze zmarłego. On stoi w tej chwili przed swoim SĄD-em, sam bez kolegów i patrzy na "film" z całego swojego życia a Pan Bóg docenia nie jego obalynie komuny (czyli wykroczenie przeciw Pismu Świętemu, gdzie wyraźnie stoi, że "każda władza pochodzi od Boga) z czego tez się TAM tłumaczy a wszystkie jego dobre uczynki.

  Dobijacie go TAM tym wychwaleniem (kolejnym już tutaj na Neonie24) a on z całą pewnością potrzebuje teraz MODLITWY, MODLITWY i jeszcze raz MODLITWY.

  Więc jedyne co może mu w tej chwili pomóc to wasze (jego kumpli) organizowanie modlitw, najlepiej przed Najświętszym Sakramentem i zamawianie za niego Mszy Św... I TO WSZYSTKO...

  Ocenę jego zasługo zostawcie Panu Bogu, bo zazwyczaj są one inne niż te ziemskie.
  Pozdrawiam
 • myślę tak:
  wielu ogłupionych myślało, że walczy o wolną Polskę ale wielu liderów wiedziało ,że walczą o polin
 • @ Autor - 1*
  Panie pośle Sanocki,
  ten pański dytyramb można skwitować następująco: pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci kim jesteś.

  Zastanów się Pan,
  czy zasługuje na dobre słowo Żyd, który walczył z polskim PRL na rzecz budowy żydowskiej IIIRP? Za czyje pieniądze te walkę prowadził?

  https://programwps.files.wordpress.com/2019/10/a8z6w9hvc8.jpg

  https://programwps.files.wordpress.com/2019/10/dqd6xhbxuaehuez.jpg
 • Logika jest prosta - skoro
  czarci pomiot wywijający atrapa Polski zrobił Kornela honorowym marszałkiem - to zrobił to za jego zasługi.
  Wniosek?
  Czy interesy ludzi stworzonych przez Boga i interesy dzieci Złego - są zbieżne?
 • @Rzeczpospolita 09:46:59
  No właśnie...
 • Panie Pośle...
  Nie wierze, że Pan jest tak naiwny...

  https://prawy.pl/11798-kornel-morawiecki-kolejny-falszywy-idol-srodowisk-katolickich/
 • Kresowy format
  Prof. Jerzy Przystawa, Kornel Morawicki to byli patrioci formatu Kresowego. Nie mieścili się w Polsce formatu neoliberalnego.
  Byli ponad.

  Moje podziękowania dla Posła Janusza Sanockiego, za wsparcie Kornela Morawieckiego w jego drodze do sejmowego przedstawienia się Polakom.
 • @
  Cytat z tekstu: ,,Nie zapomnę konspiracyjnego spotkania w nyskim mieszkaniu – bodaj w roku 1985 - gdzie grono nyskich „podziemniaków” słuchało relacji Wojtka Myśleckiego doktora fizyki i bliskiego współpracownika Kornela.
  Z Wojtkiem wcześniej zetknęliśmy się w nyskim więzieniu.
  I otóż na tym konspiracyjnym zebraniu Myślecki mówił do kilku nyskich solidarnościowców, o tym że wkrótce nastąpią głębokie zmiany w Chinach, i że komunizm upadnie, a ZSRR się rozleci."

  Takich informacji nie posiadają zwykli pracownicy naukowi - fizycy. Ale członkowie tajnych stowarzyszeń, kierowanych przez jezuitów już tak. Do tajnych stowarzyszeń bardzo chętnie są przyjmowani ludzie ponadprzeciętnie zdolni, jak w/w referujący. Mimo iż są błyskotliwi to nie domyślają się jakie siły za tym stoją. A za tym wszystkim stoi książę tego świata.
 • @Oracz 10:48:04
  “Takich informacji nie posiadają zwykli pracownicy naukowi - fizycy. Ale członkowie tajnych stowarzyszeń, kierowanych przez jezuitów już tak.”

  No więc właśnie, albo masonerię. Aż poseł Sanocki się rozmarzył. Marzył pewnie o zostaniu posłem i kontynuacji rozmontowywania Polski za bardzo godziwą pensję ( głosowania sejmowe są do wglądu).

  W obliczu tego, co się w Polsce wydarzyło, tej bezczelnej, zbójeckiej grabieży majątku narodowego przez wybrane żydostwo, zwanej transformacją i kontynuacji rozmontowywania Polski przez ostatnie 30 lat, zastępowania Polaków przez imigrantów z Ukrainy i krajów trzeciego świata, postępującej przemiany Polski w Polin, sprowadzania okupantów i ich wojsk na ziemie polskie, zadłużanie Polski w żydowskich bankach, etc., etc., do których to działań i Kornel i jego syn się walnie przyczynili i przyczyniają - trzeba mieć wyjątkowy tupet i bezwstyd, żeby być z tego dumnym i żeby nazywać takie indywiduum swoim przyjacielem. Najlepszy dowód, że ten cały zażydzony sejm zwany polskim można przyrównać do jakiegoś sądu kapturowego nad Polską i Polakami, rzekomo za ich przyzwoleniem w powtarzanej co cztery lata farsie „wyborczej”.
  Doprawdy, nie ma nad czym płakać, panie Sanocki. Wnuki Kornela uczą się na dobrych żydków i zapewne będą kontynuować jego chwalebne dzieło likwidacji Polski. A kto wie, może nawet zarządzać w Polinie.
 • @trybeus 10:23:32
  Doprawdy niedobrze się robi, jak się to czyta. Trudno o bardziej trafne epitafium, które Kornel Morawiecki sam sobie napisał.
 • @Lotna 11:50:47
  To prawda. Ale poseł Sanocki może być po prostu człowiekiem naiwnym, a Kornel mógł być bardzo przebiegły i z pozoru czarujący, miły. Np psychopaci często mają na pozór bardzo miłą powierzchowność. Doskonale potrafią manipulować ludźmi, perfekcyjnie kłamią i knują intrygi.
  Dodatkowo dochodzi czynnik całkowicie pomijany przez katolików i niewierzących, który da się określić mianem zwiedzenie.

  W końcu ,,ojciec święty"* wypowiadał się ciepło o NWO, no więc ,,Bóg z nami".

  https://www.youtube.com/watch?v=tRX-KEXBvYY


  *Tytuł należący jedynie do Boga, używany świętokradczo przez katolików.
 • @Rzeczpospolita 09:46:59
  https://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201910/1570020322_z51z2x_600.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930