Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 0 komentarzy

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Jaki Piebiak, taka reforma - Ministerstwa Sprawiedliwości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiceminister sprawiedliwości - Pan Sędzia Łukasz Piebiak został zmuszony do złożenia dymisji.

Jaki Piebiak, taka reforma

Wiceminister sprawiedliwości - Pan Sędzia Łukasz Piebiak został zmuszony do złożenia dymisji po tym jak Onet
ujawnił, że ów dzielny prawnik, będący ostoją reformy w sądownictwie, stał za akcją internetowego szkalowania sędziów, którzy byli przeciwni zmianom wprowadzanym przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Piebiak miał organizować rozsyłanie wiadomości szkalujących sędziów, odwołujących się do ich życia osobistego, a pomagać mu miała współpracownica o imieniu Emilia.
Tym razem to szlachetne imię, kojarzące się z dziewicą-bohater Emilią Plater, bynajmniej odległe jest od swego romantycznego pierwowzoru.
Jak wszystko bowiem na to wskazuje, to właśnie tajemnicza Emilia podkablowała Piebiaka do onetu.
Taka Platerówna III RP.

I tak oto wiceminister został poświęcony na ołtarzu przedwyborczych manewrów, podobnie jak niespełna miesiąc wcześniej „latający” Marszałek Sejmu – Kuchciński. No cóż, nie wszystko jest jeszcze doskonałe, nie wszystkie portale zostały poddane świadomej dyscyplinie i nie wszystkie wiedzą kogo i czego nie należy ruszać.

I tak oto mamy kolejnego polityka rządzącej Polską ekipy – który musi w niesławie odchodzić z zajmowanego stanowiska. Kuchcińskiemu partia-matka wynagrodziła upokorzenie „jedynką” na sejmowej liście kandydatów,
co daje mu pewne miejsce w Sejmie i kto wie czy nie oznacza po wyborach triumfalnego powrotu – jeśli tylko PiS zdobędzie większość, a przecież na to się zanosi.

A wtedy kiedy większość kolegów zasiądzie w ławach poselskich, to kto im zabroni wybrać znów Kuchcińskiego na marszałka?

Ciekaw wszakże jestem co na osłodę dostanie sędzia Piebiak za swoje poświęcenie.
Tak, tak poświęcenie. Bo przecież nikt przytomny, kto zna dyscyplinę panującą w resorcie supermena Ziobry, gdzie żaden podwładny nie ośmieli się nawet mruknąć na własną nutę, nie będzie przypuszczał, że nieszczęsny
Piebiak tak sobie z własnej woli szkalował sędziów w internecie na własną rękę.
Bez wiedzy i aprobaty swojego szefa supermena Zbigniewa Z.

Taką wersję możemy włożyć między bajki.
Jest oczywiste, że takich akcji nie robi się na własną rękę, bo ich konsekwencje wtedy byłyby dla jakiegoś Piebiaka fatalne. Nie tylko zostałby zdymisjonowany, jakby się co wydało, ale zostałby skończony zawodowo.

Co w przypadku sędziego dopuszczającego się takich świństw byłoby bajecznie łatwe.
O taką głupotę, żeby ryzykować na własna rękę podejrzewać Piebiaka nie sposób - absolwent trzech uniwersytetów tak głupi być nie może.

Jest za to bardziej niż prawdopodobne, że Piebiak podjął swą akcję za zgodą i wiedzą Ziobry (stawiam taką tezę) co gwarantowało mu z góry bezpieczeństwo.
Kiedy się sprawa rypła Piebiak bierze wszystko na siebie, osłania Ziobrę i wie dobrze, że chłopcy z ferajny nie dadzą mu zginąć.
Owszem teraz przed wyborami go na chwile odpalą, żeby się publika nie czepiała, ale za chwilę dostanie jakieś konfitury no bo jakże to tak? Bez konfitur?
A gwarancją dla niego jest oczywiście wiedza, że Zbyszek wiedział. To jest as w rękawie.

W całej tej żenującej sytuacji odbija się obraz tzw. „reformy sądownictwa, którą rzekomo przeprowadziła czy próbowała przeprowadzić Dobra Zmiana i którą firmował Ziobro – przy pomocy wydatnej nieszczęśnika Piebiaka.

Otóż od początku, każdemu kto obserwował awantury wokół sądownictwa rzucało się w oczy, że minister Ziobro żadnych zmian ustrojowych w sądach nie proponuje. Jego celem – nawet nie ukrywanym – była zamiana sędziów, którzy popierali Platformę, na sędziów którzy dawali gwarancję, że będą słuchać się ślepo Ziobry.

Platforma ułatwiała ten manewr broniąc sądów przed jakąkolwiek zmianą i utrzymując, że wszystko w
„wymiarze niesprawiedliwości” jest po prostu idealnie.
W efekcie Ziobro powsadzał, tam gdzie tylko było to możliwe, swoich Piebiaków i nazwał to „reformą”.

Teraz na jednostkowym, ale nie izolowanym przykładzie - widzimy jakiej próby są to ludzie i jaki poziom mają wprowadzone przez superministra zmiany.

Cóż, jaki Piebiak, taka reforma.

 

KOMENTARZE

 • Emilia nie dostała podwyżki, to podkablowała
  do Onetu. Jej mąż to podobno też sędzia. Ciężko będzie miał chłopina.
  Ciekawe, czy te informacje prasowe o kradzieżach i jazdach po pijaku sędziów też powstały wskutek doniesień Emilii. Jeśli tak, to robiła dobrą robotę. Nie ma świętych krów, obowiązuje jawność życia publicznego.
 • To tylko wojna przedwyborcza.
  Oskarżenia Piebiaka są jakieś takie miałkie.
  Pewnie miał kontakt z Emilką i pewnie się zgadzali co do oceny mafii "nadzwyczajnej kasty" a ponieważ wydawało im się że rozmawiają prywatnie (grupa zamknięta) to używali języka prywatnego...
  sami wiecie jaki jest język prywatny dotyczący polityki... jest szczery.
  Nie wiedzieli że grupa zamknięta wcale nie jest zamknięta dla podglądaczy...
  Moim zdaniem ten sędzia niczego nie organizował a tylko się zgadzał emocjonalnie z poglądami Emilki..
  Gdzie tu media widzą farmę trolli to ja nie wiem...

  Znamienne jest że globalna mafia w swoich światowych mediach rozpoczęła kampanię ataku na PIS... co pokazuje kto stoi za "nadzwyczajną kastą" która paraliżuje w Polsce reformy.

  To pokazuje z czym próbuje walczyć PIS.
  Niepotrzebnie walczy... zginie jak Powstanie Warszawskie...
  za wcześnie, za ostro, źle taktycznie... trzeba małymi kroczkami takimi że każdy z osobna może być zignorowany przez mafię...jako nie groźny...
  ale wszystkie razem kroczki już zmieniają sytuację...
  To taktyka gotowania żaby...
  ...nie można żaby poparzyć bo wrzeszczy i narobi szkód...
  Generalnie trzeba czekać na upadek mafii za oceanem...
 • @Oscar 08:18:18
  Media głównego ścieku, to media polskojęzyczne. One nadają ton dyskusji.
 • @wercia 08:16:43
  Jak zwykle wielka afera na początku a za dwa dni podkulają ogon bo zamiast w PiS uderza to w totalsów. Bumerangiem trzeba umieć rzucać. Teraz wraca i bije w was. Gdzie ta farma trolli. Jedna niepełnosprawna. Brawo podać buraków do sądu. Hahaha...Gdzie tu jaka afera? Gdyby nawet tak było nie widzę w tym nic złego. Sędziów niereformowalnych, broniących jak niepodległości komuszych układów trzeba wypalić gorącym żelazem. To racja stanu.
 • @wercia 08:16:43
  Sędziowie to złodziejskie bagno. Jak sędzia za 50 zł sam się zdyskredytował to kumple zaraz go uniewinnili. Kradną i nikt im nic zrobić nie może. Poza tym ta Emilka to na okrągło wóda i psychotropy. A ONET to niemieckie narzędzie do mieszania w Polsce. Wykonują to co do nich należy, bo im w Polsce gorzej, tym dla niemieckich zbrodniarzy i ich spadkobierców lepiej... Kłania się repolonizacja mediów, Panie Prezesie. W miarę zbliżania się terminu wyborów, niemieckie mieszanie się do naszych wewnętrznych spraw, będzie oczywiście większe. Wiedzą bowiem dobrze, że władza w ręku PiS, oznacza jakąś tam perspektywę wypłacania reparacji wojennych.Natomiast ich "kelnerzy" przy władzy w Warszawie, gwarantują spokojny sen za Odrą.. Dobrze teraz widać, że tzw. sądy w Polsce, to niemiecka V kolumna.
 • @Oscar 08:18:18
  W każdej grupie zawodowej większość to normalni i uczciwi pracownicy. Oczywiście jest i mały procent dupolizów, donosicieli i karierowiczów. Metodą PiS na zawładnięcie takiej grupy jest zdyskredytowanie jej w całości, wymianę kadry kierowniczej na swoich i przejęciu tych dupowkrętów na swoje usługi . Zazwyczaj te największe mendy od razu zmieniają swoich panów i z jeszcze większą gorliwością uczestniczą w różnych świństwach. Ta sytuacja która wyciekła z ministerstwa sprawiedliwości może nie zasługuje na ciężkie więzienia i katorgę, ale moralnie władze ministerstwa całkowicie dyskredytują. Piszę ,,władze'' bo zdecydowana część pracowników ministerstwa to normalni pracownicy którzy będą normalnie wykonywali swoje obowiązki niezależnie z jakiej partii będzie minister.
 • @Oscar 08:18:18
  ,,To pokazuje z czym próbuje walczyć PIS.
  Niepotrzebnie walczy... zginie jak Powstanie Warszawskie...'' PiS nie walczy z jakimś układem tylko po prostu ten układ przejmuje i przerabia tak żeby był mu całkowicie uległy. To od razu było widoczne jak prokuraturę przekazali ministrowi sprawiedliwości. Jak dla mnie to prokurator generalny i przewodniczący sądu najwyższego powinni być wybierani w wyborach bezpośrednich tak jak prezydent. Poszedł bym nawet dalej i zaproponował żeby kandydatów na prokuratora generalnego wystawiała opozycja.
 • @wercia 08:16:43
  Poczuł krew? Bodnar chce się włączyć do sprawy "Małej Emi": Myślę, że niektórzy z poszkodowanych sędziów będą się do RPO zgłaszali. https://wpolityce.pl/polityka/460373-poczul-krew-bodnar-chce-sie-wlaczyc-do-sprawy-malej-emi

  Jak tylko Emilka, żona sędziego, zaczęła rozpowszechniać publicznie brudy dotyczące kasty - natychmiast środowisko sędziowskie okrzyknęło ją wariatką. To są moskiewskie standardy z epoki ZSRR!
 • @kula Lis 68 09:41:37
  PiS miał wiele okazji, aby odwołać Bodnara i tego nie zrobił. To nie rzecznik praw obywatelskich tylko rzecznik polityki realizowanej w Polsce.
 • @kula Lis 68 09:15:58
  Albo Pan należy do tej farmy, albo Pan wyłączył myślenie. Na tysiące sędziów złapali paru przekrętów, wiec to Pana zdaniem mafia ? w sumie nie mam znajomych w tym środowisku, ale znając życie, zdecydowana większość to uczciwi ludzie wykonujący swoje obowiązki i trzymający się z dala od polityki. Można to porównać do ,,afery'' z lekarzami. Jak to PiS dyskredytował całe środowisko lekarskie bo złapali jakiegoś który wziął od pacjenta czekoladki i butelkę koniaku. Oczywiście wśród lekarzy też zdarzają się łapówkarze i przekręty, ale twierdzenie że całe środowisko lekarskie to mafia jest dużym nadużyciem.
 • @wercia 09:47:25
  Ma za mało szabel w sejmie, więc nic by próby odwołania tego lewaka i kryptopedała nie dały.
 • @marek500 09:53:04
  "Albo Pan należy do tej farmy, albo Pan wyłączył myślenie."

  Należy, na 70%.
 • @marek500 09:53:04
  Dzisiejsi sędziowie to mafia postżydobolszewicka ze swym chowem wsobnym, zaszczepiona nam przez Stalina oni dziedziczą stanowiska już w 3 pokoleniu. Etniczni Polacy nie mają szans tam się dostać..
 • @wercia 08:16:43
  Jeżeli byli w to zamieszani sędziowie Iustitia to również ONI "OUT z ZAWODU ". Dożywotnio i bez stanu spoczynku i dozgonnego immunitetu..
 • @kula Lis 68 09:15:58
  "Sędziowie to złodziejskie bagno. "

  Wy Emilciu, nie macie prawa ani podstawy to kreowania się na moralny autorytet. Rzucanie błotem na lewo i prawo nie wystarczy, jak się samemu siedzi w błocie.
 • @kula Lis 68 10:11:30
  "Dzisiejsi sędziowie to mafia postżydobolszewicka ... Etniczni Polacy nie mają szans tam się dostać.."

  Ustawy o czystości rasowej się wam marzą, naziolko. Dziadkowie mieli Ausweis pierwszej grupy?
 • @marek500 09:53:04
  Ciemna liczba przestępstw to liczba przestępstw nieujawnionych, nie ujmowanych w statystykach z powodu ich niewykrycia. Dotyczy to przestępczości w ogóle, nie konkretnej grupy zawodowej. Że złapali paru przekrętów, to nie problem. Problemem są stosowane za przekręty kary. Od sędziów, podobnie jak od innych grup zawodowych ustawa wymaga nieskazitelności charakteru. Praktyka wskazuje, że "nieskazitelność" to pojęcie względne.
 • @Pedant 10:18:57
  Komentarze ad personam świadczą, że nie ma się nic do powiedzenia.
 • @wercia 10:38:49
  A nie widzisz że przyczyną tych nadużyć to upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości. Co najgorsze za tej władzy to już totalne upolitycznienie. Żeby nie wiem jak zaklinali rzeczywistość wyznawcy ,,dobrej zmiany'' to nie uwierzę że ta ,,dobra zmiana'' coś uzdrowi w sądownictwie. Z tego co widzę to zastępowanie starych układów nowymi.
 • @wercia 10:40:33
  "Komentarze ad personam świadczą, że nie ma się nic do powiedzenia."

  Słusznie, kwestionowanie czystości rasowej jest tego przykładem.
 • @kula Lis 68 10:11:30
  Drogi Panie muszę się bardzo powstrzymywać żeby nie odpowiedzieć Panu bardzo nieparlamentarnie. Stan zażydzenia to w PiS przewyższa nawet czasy PRL-u. Z tymi stalinowcami to już odlatujecie w kosmos. Tym bardziej że w PiS pogrobowców stalinowskich też jest nie mało, a życiorysy niektórych z okresu PRL też dają dużo do myślenia. Zresztą daleki jestem od osądzania kogoś bo jego rodzice, czy dziadkowie w okresie stalinowski coś nawiwijali. Byt kształtuje świadomość i wielu dzisiejszych ludzi ze świecznika nie chwali się swoimi przodkami, ale też i nie postępuje tak jak oni.
 • @marek500 10:48:16
  "Co najgorsze za tej władzy to już totalne upolitycznienie."
  A sędziowie na telefon za poprzedniej władzy to nie totalne upolitycznienie?
 • @wercia 11:08:00
  A cha, to wasza ideologia. Jak tamci robili wałki to i my możemy robić, nawet większe. Ponoć to miała być ,,dobra zmiana'' i rozliczenie poprzedników. Rozliczeń nie widać, ale gdzie nos wsadzić to nowe wałki.
 • @marek500 09:36:59
  A czemu sędziów nie wybierać w wyborach,?
 • @marek500 10:58:21
  Polecam i afery prawa.eu..tam masz wszystko o sędziach, prokuratorach, adwokatach przestępcach i ich rodowodach.
 • @kula Lis 68 11:17:17
  Polecam na YT film ,,polscy politycy pochodzenia żydowskiego''. Film pewnie tak wiarygodny jak twoje źródła. Papier wszystko przyjmie. Wszystko zależy w jakim kontekście to się przedstawia. A tak na marginesie to takiemu Ziobrze nie uwierzył bym nawet jak by twierdził że jest człowiekiem.
 • @zbig71 11:17:00
  Może to i było by wyjście, ale którzy politycy zgodzą się na takie rozwiązanie. Dla nich jest jeden cel, cały wymiar sprawiedliwości w ich rękach i od nich zależny.
 • @marek500 11:13:57
  "A cha, to wasza ideologia."
  Nie moja, nie życzę sobie podpinania pod układ.
 • @marek500 11:24:25
  Ty już jesteś nieuleczalnie chory, szkoda na ciebie leków jak i kompa. Sayonara.
 • @zbig71 11:17:00
  Lecz do tego trzeba zmienić konstytucję.
 • @zbig71 11:17:00
  Środowisko sędziów wymaga dłuższej naprawy. "Muszą zrozumieć, że sędzia to nie zawód. To stan"...Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera odniósł się do ostatnich publicznych występów niektórych przedstawicieli sądów powszechnych. "Oczekuję od sędziów umiaru, dystansu i nieangażowania się w sprawy publiczne, te wszystkie normy zostały przekroczone" powiedział minister. Niektóre stowarzyszenia zrzeszające sędziów, a nawet sami sędziowie, publicznie angażują się w spory polityczne, uczestniczą w antyrządowych manifestacjach, otwarcie wspierają wybrane ugrupowania polityczne. To nie podoba się nie tylko rządowi, ale i znacznej części społeczeństwa. Minister Andrzej Dera powiedział dziś w programie I Polskiego Radia, że reforma sądownictwa budzi emocje, ponieważ jest jedną z dziedzin, których zreformowania domagają się Polacy. "Mają poczucie, że jest to środowisko, które nie zostało zlustrowane, że wszystko mogą. Ludzie generalnie są niezadowoleni z jakości naszej sprawiedliwości, więc ona wywołuje emocje" mówił Dera. Zdaniem prezydenckiego ministra, widać chociażby z ostatnich informacji medialnych, że "walka idzie na całego". Dera wskazał w tym kontekście na środowisko sędziów skupionych wokół Iustitii. "Sędziom nie przystoi tego typu zachowanie, ja od sędziów oczekuję umiaru, dystansu, nieangażowania się w sprawy publiczne, niewypowiadania się w sprawach politycznych, a te wszystkie normy zostały przekroczone" ocenił Dera. Podkreślił, że środowisko sędziów wymaga dłuższego naprawiania. "Samo środowisko musi zrozumieć, że sędzia to nie jest zawód, to jest stan. Sędzia musi być świętszy od Cezara" dodał. Stowarzyszenie sędziów Iustitia w przyjętej w środę uchwale, zażądało powołania przez Sejm komisji śledczej ds. wycieku z resortu sprawiedliwości informacji dotyczących sędziów. Iustitia domaga się także ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Dera zarzucił sędziom, że stosują "podwójne standardy". "Od jednych wymaga się dymisji i robi się wielkie larum, z drugiej strony innego usprawiedliwia się, no bo przecież ta osoba walczy przeciwko rządowi. To jest chore" powiedział. "Zachowania tego typu są niedopuszczalne, niezależnie od tego, czy ktoś lubi rząd, czy nie lubi rządu. To jest wyjście poza to, co sędzia powinien robić, w jaki sposób powinien publicznie funkcjonować" ocenił. https://niezalezna.pl/284662-srodowisko-sedziow-wymaga-dluzszej-naprawy-musza-zrozumiec-ze-sedzia-to-nie-zawod-to-stan
 • @wercia 11:32:07
  Barwy Bezprawia
  BEZKARNOŚĆ TOGOWYCH PRZESTĘPCÓW
  HAŃBĄ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ http://barwybezprawia.pl/


  http://www.aferyprawa.eu/Interwencje/Prezes-Stowarzyszenia-Przeciw-Bezprawiu-w-Bielsku-Bialej-Jerzy-Jachnik-w-odpowiedzi-dla-red-Wojciecha-Wybranowskiego-w-sprawie-rodziny-Gorzynskich-3315
 • @wercia 11:32:07
  http://barwybezprawia.pl/wp-content/uploads/2018/02/vs180221-001.bmp
  „UWAGA SĘDZIA”…. Czy w takie znaki ostrzegawcze powinny być wyposażone stacje paliw, sklepy, markety itp. ?. Prosimy o opinie w rubryce komentarze pod publikacją….osądźmy publicznie nadzwyczajną kastę. Skala sędziowskich przestępstw pospolitych powala. A najgorsze jest to, że sędziowie złapani na gorącym uczynku, wbrew twardym dowodom, nie ponoszą żadnych konsekwencji. Przykładem jest sprawa Mirosława Topyły. Całość pod linkiem

  http://barwybezprawia.pl/2018/02/21/uwaga-sedzia-czy-w-takie-znaki-powinne-byc-wyposazone-stacje-paliw-sklepy-markety-itp-prosimy-o-opinie-w-rubryce-komentarze-pod-publikacja-osadzmy-publicznie/
  Żona sędziego, czyli klan rodzinny, który się "roztargnął" na 50 zł, sama wsadza do paki za niezapłacony mandat z fotoradaru

  http://niewygodne.info.pl/.../04299-Rozne-oblicza-wymiaru...

  Ten togus też pewnie był rozstargniony. "Odwołany prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy „zapomniał” o 300 tys. złotych w oświadczeniu majątkowym! Jest postępowanie dyscyplinarne".

  https://wpolityce.pl/.../381594-nasz-news-odwolany-prezes...
  Złodziejstwo to druga natura nadzwyczajnej kasty. Następny umoczony togowy złodziej. Niezawisły sędzia.

  https://dorzeczy.pl/.../oto-lapowka-dla-sedziego-z...
  Togowe ścierwo kradnie co popadnie.

  https://dziennikpolski24.pl/najwazniejszy-sedzia-zwyklym-przestepca/ar/12166178?fbclid=IwAR1kQ86KoDRPeyMKzaBck5eZ2mvbiZH3L7tLWe-1l6wntR_xS8aFVRWA_ig
 • @wercia 11:32:07
  Immunitet Weg...Taka ciekawostka ze świata na temat (nadzwyczajnej kasty oszustów podających się za…) uchylenia immunitetów, sędziom, prokuratorom, prawnikom i wszystkim urzędnikom państwowym:

  http://brd-schwindel.ru/beamte-wurden-aufgeklaert-alle-handlungen-sind-eigenverantwortlich/

  “BeAmte” wurden aufgeklärt – alle Handlungen sind eigenverantwortlich!
  26. Juli 2015
  Knapp 2 Jahre nach dem motu proprio von Pope Franziskus werden auch die Lakaien langsam aufgeklärt. Sie haben einen Brief bekommen – Inhalt, sie agieren eigenverantwortlich, das heißt privatrechtlich!

  Im Motu proprio steht

  Aufhebung der Immunität aller Richter
  Aufhebung der Immunität aller Staatsanwälte
  Aufhebung der Immunität aller Rechtsanwälte
  Aufhebung der Immunität aller Regierungsbeamten
  Immunität fürs Strafrecht schützt also ab 1.9.2013 diese Personengruppen NICHT MEHR – einzig ihre Integrität, Liebe zur Wahrheitsfindung und Gerechtigkeit, bewahrt diese Personengruppen vor Anklage und Verfolgung!!!

  Jetzt können sie selbst entscheiden, ob sie uns weiterhin bestehlen und bedrängen wollen oder ob sie Menschen sind, die mit uns, den souveränen, geistig sittlichen Lebewesen auf einer Stufe stehen wollen und mit uns auf Augenhöhe kommunizieren wollen.

  Das bedeutet quasi auch dass das Sklavensystem am Ende ist! Oder?

  co w tłumaczeniu brzmi:

  “Mniej niż 2 lata po “motu proprio” papieża Franciszka, służalcy systemu ujawniani są powoli. Otrzymali oni dokument stwierdzający, że działają oni na własną, prywatną odpowiedzialność.
  W motu proprio jest:
  Uchylenie immunitetu wszystkich sędziów
  Uchylenie immunitetu wszystkich prokuratorów
  Uchylenie immunitetu wszystkich prawników
  Uchylenie immunitetu wszystkich urzędników państwowych

  Od 01.09.2013 te grupy osób nic nie chroni żaden immunitet ! Jako przestępcy podlegają ściganiu z całą surowością prawa. Teraz mogą zdecydować czy chcą nadal okradać nas i nękać czy staną się ludźmi, istotami moralnymi, duchowymi na równi z nami, suwerenami. To oznacza, że system niewolniczy się skończył…”
 • @wercia 11:32:07
  https://wyborcza24.pl/prostytutka-ugryzla-w-peisa-sedziego-dobrej-zmiany/?fbclid=IwAR3JNrJkCIbfewoNGkUdrkMp6-eng0kEqU1lrWYTMhHZ9J2KOnX3BTyes4s
 • @kula Lis 68 11:34:13
  Tylko szczerze wątpię, że PiS po wyborach, zakładając, że będzie miał większość konstytucyjną wprowadzi takie rozwiązanie. A ono mogłoby eliminować kiepskich sędziów. No i Lustracja totalną tego środowiska by też niejedno wyjaśniła.
 • @zbig71 12:25:19
  No i trzeba skończyć z rodzinnymi klanami: sędzia/sędzia, sędzia/ prokurator, etc...co jest niedopuszczalne na zachodzie i u Anglosasów UK i USA. No i kadencje maksymalnie 2 4 letnie, by zapobiec powiązaniom. Immunitet tylko na sali sądowej, choć w USA można i tam sędziego aresztować.
 • @zbig71 12:25:19
  Nie sądziłem, że ciągle jeszcze mamy do czynienia z torturami na policji. Gestapowsko-ubeckie metody pozostały z tego co czytam w dzisiejszym artykule iszczecinek w wywiadzie z RPO na zamku. Skargi na wymiar sprawiedliwości, prokuratury, sądy… albo złe traktowanie, to nic nowego, ale chore, patologiczne i nie do zaakceptowania. Coś takiego wydarzyło się w miejscowości Sitno pod Szczecinkiem co nie powinno nigdy mieć miejsca. Antyterroryści przez pomyłkę poturbowali niewinnych ludzi, padły strzały, szukali w mieszkaniu maszyn rolniczych czy budowlanych…

  http://iszczecinek.pl/artykuly/aktualnosci/pomylka-antyterrorystow-poturbowali-niewinnych-ludzi-padly-tez-strzaly
 • @zbig71 12:25:19
  CZARNA LISTA TEMIDY

  Twarde dowody zbrodni sądowo-prokuratorsko-policyjnych zostały przesłane do RPO Adama Bodnara, który w dniu 19.04.2018r, podczas otwartego spotkania w szczecineckim „Zamku”, publicznie obiecał pokrzywdzonemu Rafałowi Krzyształowskiemu osobiście zapoznać się z jego sprawami.

  9 listopada 2018 10

  Artur Nowak („adwokat”) – były asesor szczecineckiego sądu – notoryczny bezwzględny przestępca. Czarna lista Temidy.

  10 listopada 2013 7

  Katarzyna Mazurkiewicz – skorumpowany sędzia ze Szczecinka. Bezwzględny notoryczny przestępca. Czarna lista Temidy.

  1 listopada 2013 1

  Beata Szefler – skorumpowany prokurator z Koszalina. Czarna lista Temidy.

  30 października 2013 4

  Joanna Chmara – skorumpowany sędzia ze Szczecinka. Czarna lista Temidy.

  29 października 2013 6

  Krzysztof Koczenasz – skorumpowany sędzia z Wałcza. Czarna lista Temidy.

  20 października 2013 5

  Piotr Czerczak – sędzia ze Szczecinka – Klasyka sędziowskiego zamordyzmu, chamstwa i bezczelności. Czarna lista Temidy.

  19 października 2013 2

  Grzegorz Misiakowski – Niekompetentny adwokat ze Szczecinka. Czarna lista Temidy

  18 października 2013 0

  Cezary Skrzypczak – wybitnie niekompetentny adwokat z Wałcza – perfidny szkodnik. Czarna lista Temidy.

  14 października 2013 1

  Tadeusz Tyka – nieetyczny adwokat z Koszalina – były prokurator – oszust i złodziej. Czarna lista Temidy.

  10 października 2013 4

  Piotr Nierebiński – skorumpowany prokurator ze Sławna. Czarna lista Temidy.

  2 października 2013 0

  Jarosław Płachta – skorumpowany prokurator ze Sławna. Czarna lista Temidy.

  2 października 2013 2

  Józef Hatała – wybitnie niekompetentny Komendant Policji w Szczecinku – poplecznik, notoryczny kłamca. Czarna lista Temidy

  17 września 2013 11

  http://barwybezprawia.pl/2018/02/21/uwaga-sedzia-czy-w-takie-znaki-powinne-byc-wyposazone-stacje-paliw-sklepy-markety-itp-prosimy-o-opinie-w-rubryce-komentarze-pod-publikacja-osadzmy-publicznie/
 • @wercia 08:16:43
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach. https://youtu.be/lzenuc6iKuA
 • @wercia 08:16:43
  Larum w skorumpowanym Sądzie Rejonowym w Szczecinku bo Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro „podniósł rękę” na lokalną nadzwyczajną kastę, odwołując ze stanowiska nieudolnego prezesa sądu, sędziego oszusta Ireneusza Górę. Jego zastępca sędzia przestępca Katarzyna Brabor Kwiatkowska także straciła stanowisko.

  http://barwybezprawia.pl/2018/02/17/larum-w-skorumpowanym-sadzie-rejonowym-w-szczecinku-bo-minister-sprawiedliwosci-zbigniew-ziobro-podniosl-reke-na-lokalna-nadzwyczajna-kaste-odwolujac-ze-stanowiska-nieudolnego-preze/
 • @wercia 08:16:43
  Terror togowego tyrana Grzegorza Polewiaka, sędziego Sądu Okręgowego w Koszalinie. https://youtu.be/_kRoZ8frvOE
 • @wercia 08:16:43
  Rynsztokowa moralność posła Janusza Sanockiego i Jerzego Jachnika.

  https://youtu.be/jItpL3wua_4
  Nabici w butelkę - smutna prawda o inicjatywie poselskiej Janusza Sanockiego i Jerzego Jachnika.

  https://youtu.be/mV3mHGyivV0
 • @marek500 09:20:16
  No nie do końca są grupy kastowe, hermetyczne w których decyduje lojalność kastowa i taką grupą są sędziowie od zawsze mówiło się że sędziowie to nadzwyczajna kasta działająca na innych niż obywatele prawach.. że ta kasta jest prawie hermetyczna że nie dopuszcza do zawodu nie swoich..
  Co nie znaczy że nie ma tam dobrych uczciwych sędziów ... ale rządzi kasta.
 • @kula Lis 68 12:42:41
  I pisowska prokuratura nie zrobiła z nimi już porządku ? Skandal.
 • @wercia 08:16:43
  http://barwybezprawia.pl/wp-content/uploads/2017/12/Temida_fk55-v-1.jpg
  „Nadzwyczajna Kasta” korporacją kłamców, oszustów, złodziei, łapówkarzy, pijaków, sadystów, gwałcicieli, pozbawionych godności i honoru. Całość pod linkiem

  http://barwybezprawia.pl/2017/12/27/nadzwyczajna-kasta-korporacja-klamcow-oszustow-zlodziei-lapowkarzy-pijakow-sadystow-i-gwalcicieli-pozbawionych-godnosci-i-honoru/

  Ps...Togowy zboczeniec ponad prawem.

  http://www.fakt.pl/.../wywiozl-do-lasu-i-zgwalcil.../ffjg5h9

  Kolejny togowy zboczek w akcji. Sędzia obiecywał korzystny wyrok kobiecie walczącej o alimenty. Ziobro żąda kary. "Ściągał ją do swego gabinetu i na spotkania w altance, obejmował, dotykał i obiecywał korzystny wyrok. Tak zachowywał się sędzia z Nysy wobec młodej kobiety, która ubiegała się o alimenty. Prokuratura chciała dla niego roku więzienia, ale sąd umorzył postępowanie. Jak dowiedział się Onet, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zamierza złożyć apelację".

  http://wiadomosci.onet.pl/.../sedzia-obiecywal.../y14grxw
  Złapali prokuratora jak brał 300.000 zł łapówki a "sąd" go uniewinnił .....
  http://prawicowyinternet.pl/zlapali-prokuratora-jak-bral.../
  KORUPCJA W SĄDZIE NAJWYŻSZYM - togowi szubrawcy ponad prawem. Nadal orzekają.

  https://www.youtube.com/watch?v=_I-SRKbNYJE

  https://www.youtube.com/watch?v=VsPjnW9gTVw

  https://www.youtube.com/watch?v=S3xumbb0Mb0

  http://youtu.be/IRUrNA0xiKI

  http://youtu.be/BtDuIMhR2T8

  http://youtu.be/tX2g8hopZ5w

  http://youtu.be/dxvFZIjG3zY

  https://www.rp.pl/.../301169870-Skonczyc-z-wyrokami...
  https://wpolityce.pl/.../385517-ujawniamy-sad-najwyzszy...

  Wybić zęby sędziowskiej sitwie........

  http://niezalezna.pl/93264-wybic-zeby-sedziowskiej-sitwie...
  Sąd Najwyższy: SĘDZIA ZŁODZIEJ MIROSŁAW TOPYŁA NIEWINNY! SZOK 2018
  https://www.youtube.com/watch?v=q-LCNzTPlao

  Kasta postżydobolszewicka ze zmienionymi nazwiskami i ich chów wsobny po duraczówkach dobrze się miewa, nic sobie nie robi z problemu w jakim znalazła się większość obywateli, skorumpowana kasta w sądach to jeden z elementów zorganizowanej przestępczości oraz uzyskiwanych z tych dochodów poprzez słupy skorumpowanych adwokatów, ewidentnie opłacanych za upozorowywanie prawa, rażąco naruszanego prawa dla ich własnych korzyści. Koszalin jest super skorumpowany, miasto bezprawia, nie wielu sędziów orzeka zgodnie z prawem, tu jesteśmy pozbawienie prawa, a praworządność nie należy do ich orzecznictwa, ci maja swoje własne prawo, kwestia tylko ceny, silnie wspierana przez prokuratorów kolesi...
 • @marek500 13:08:02
  A to prokuratura sądzi? No i tam zachowało się ponad 90% tych samych, nie można ich ruszyć bo wycie na całą UE. W sądach i prokuraturach powinna być opcja ZERO. Potem ponowna weryfikacja, tumani out, etc... Na ten czas zatrudnić sędziów i prokuratorów z zagranicy.
 • Polski Hyde Park – Speaker’s Corner – osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
  http://barwybezprawia.pl/2017/02/20/polski-hyde-park-speakers-corner-osadzamy-togowych-zbrodniarzy-zagniezdzonych-w-polskich-sadach/

  Właściciele III RP, medialne kacyki, skretyniali celebryci, przepłaceni komedianci i artyści, jak i zwykłe sprzedawczyki tracą resztki zdrowego rozsądku, a zwłaszcza społeczne poparcie – popadają w coraz większą frustrację i paniczny strach przed odpowiedzialnością. 24 lutego 2014 roku sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) oddalił skargę Bogusława Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratora rejonowego w Bolesławcu umarzające postępowanie w sprawie biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego. Żadne przepisy nie nakładają na biegłego obowiązku osobistego dokonania oględzin wszystkich nieruchomości, które wykorzystał do porównania i ustalenia wartości budynku – argumentował sąd i utrzymał w mocy decyzję bolesławieckiej prokuratury, która umorzyła postępowanie w sprawie złożenia przez biegłego fałszywej opinii.
  http://www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac
  http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia... Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
  Następny sędzia złodziej. Czas na zmiany! Sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu).

  http://barwybezprawia.pl/.../sedzia.../comment-page-1/...
 • SĘDZIA przenoszony drogą płciową(nie inaczej, później rodzi się taki syf czy inny trypel…)
  Nas, obywateli, sądzą niezawisłe klany rodzinne. Sądownictwo ogarnia feudalizm ponieważ trzecia władza staje się dziedziczna. Zdaniem sędziowskiej kliki zwanej samorządem najlepszym sędzią jest syn sędziego i ojciec przyszłego sędziego. Prezydent, mając opaskę na oczach, wiesza dziedzicom tych urzędów łańcuchy z orłem. Nie jesteśmy gołosłowni. W Sądzie Rejonowym w Olecku był wolny etat sędziego. Zgłosiło się 22 kandydatów. Z tego grona trzeba było wybrać szczęśliwca, który złoży ślubowanie w Belwederze i otrzyma nominację z rąk prezydenta Komorowskiego. Czyli dostanie dobrze płatną robotę do emerytury. W najgorszym razie jakieś 7 tys. zł miesięcznie do późnej starości, bo przecież usuwa się z zawodu tylko w sytuacjach ekstremalnych, np. gdy ktoś po pijaku skasuje dziecko na pasach.
  Procedura naboru jest skomplikowana, nad rekrutacją czuwa właściwy sąd okręgowy. W tym przypadku był to Sąd Okręgowy w Suwałkach. Wśród pretendentów znalazł się syn Waldemara M., sędziego tego sądu, o czym świetnie wiedział urzędujący prezes. Nie posługuję się nazwiskiem sędziego, tylko inicjałem, bo tak robi, komentując tę sprawę, Sąd Najwyższy. M. opiniował kilku konkurentów syna. Wystawił pozytywne oceny, ale z zastrzeżeniami. Potem zebrało się kolegium sędziów. Wszyscy, a więc również Waldemar M., który jest członkiem tego ciała, uznali, że młody M. jest świetny. Uzyskał maksymalną liczbę głosów. Podobno ktoś coś chlapnął, bo ogólne zgromadzenie sędziów, w którym uczestniczy przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości, wprawdzie potwierdziło kwalifikacje kandydata M., ale nie przyznało mu pierwszego miejsca na podium, tylko drugie. Papiery pojechały do Warszawy, bo ostateczną decyzję o tym, kto dostanie togę, podejmuje obecnie Krajowa Rada Sądownictwa. Tam zauważono, że sędzia M. nadmiernie maczał palce w procedurze oceniania przyszłego sędziego M. Zdecydowano, że błąd ma charakter nieodwracalny, nikt więc nie dostanie nominacji. Choć nie wszyscy członkowie rady byli tego zdania (na 16 osób 4 wstrzymały się od głosu, jedna była przeciw). Krajowa Rada Sądownictwa uznała też, że zarówno tatuś kandydata, jak i jego kolega prezes, który wiedział o pokrewieństwie panów, naruszyli zasady etyki i wystąpiła o ich dyscyplinarne ukaranie. Jednak Sąd Apelacyjny w Gdańsku wywiódł, że nic się nie stało. Przecież takie zachowanie jak w Suwałkach jest powszechne. Dlaczego więc M. i jego przełożony mieliby wiedzieć, że coś zrobili nie tak? Sąd Najwyższy był innego zdania, sprawa wróciła więc do Gdańska do powtórnego rozpatrzenia z informacją, że głosowanie na krewnych może kształtować niewłaściwy społeczny odbiór wymiaru sprawiedliwości. Kilka lat temu redaktorka z białostockiego „Kuriera Porannego” popełniła publikację „Mamo,tato, ja też chcę być sędzią”. Najważniejszą część stanowią nazwiska sędziów miejscowego sądu apelacyjnego. Na 28 w nim zatrudnionych w gazecie pojawiło się 13. Aż tylu sędziów miało dzieci bądź bliskich krewnych (synowa,bratanek), którzy pokonali konkurentów i zostali sędziami. W tym dwóch sędziów dochowało się więcej niż po jednym sędzi. Redaktorka pogadała o tym zjawisku z prezesem sądu apelacyjnego Januszem Dubijem. Oto najciekawszy fragment: Nie jest prawdą, że dzieci sędziów z mlekiem matki wysysają wydawanie wyroków? Ja mówię, że osłuchanie prawnicze, przebywanie z rodzicami prawnikami przynosi pewne efekty. Nie oznacza to, że dziecko sędziego musi zostać sędzią. Moja rodzina jest też takim przykładem. Córka została sędzią, a syn od początku nie interesował się prawem. Ale Pana syn i tak znalazł w sądzie pracę jako informatyk. Tak, jest informatykiem, i co w tym złego? Lublin, rok 2010. Do konkursu na 27 etatów w sądzie rejonowym zgłosiło się ponad 500 chętnych. Komisja konkursowa kierowana przez prezesa Mariusza Tchórzewskiego wskazała najlepszych. Wybrano dużą grupę krewnych sędziów i pracowników sądownictwa. Synów sędziów, brata sędziego, córkę kierowniczki sekretariatu, męża kierowniczki finansowej. Z nepotyzmem się nie zetknąłem oświadczył prezes, którego pytano, co to za cud, że kwalifikacje na sędziego przenoszą się drogą płciową. Lublin, rok 2012. W Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód pojawiły się 2 wakaty. Stawiło się 35 chętnych. Wśród nich Monika O., prywatnie małżonka wiceprezesa Sądu Rejonowego Lublin-Wschód Łukasza O. A także Joanna S.-L.,prywatnie córka przewodniczącej Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Lublinie Anny S. Kolegium Sądu Okręgowego oraz Zgromadzenie Sędziów Okręgu Lubelskiego, w którym zasiadają wspomniana przewodnicząca oraz wiceprezes, pozytywnie zaopiniowały kandydatury swojaków. Zrobił się szum. Przewodnicząca i wiceprezes oświadczyli, że nie pomyśleli o wyłączeniu się z głosowania, bo taka jest tradycja. Nie chodzi zresztą o to, aby pod byle pretekstem stawać z boku, ale oceniać obiektywnie, nie faworyzując bliskich. Powszechnie wiadomo, że sędziowie mają obiektywizm we krwi. Mimo tego tłumaczenia córka i małżonka w tym rozdaniu przepadły. Nominację dostała Monika O. i Przemysław T. Można pomyśleć, że skoro była zadyma, pewnie zyskały na niej osoby spoza środowiska sędziowskiego. Żona T. jest sędzią Sądu Rejonowego Lublin-Zachód. Monika O. też nie jest z zewnątrz podpowiada mój informator. Żeby się upewnić, czyją córką jest pani Monika, przedzwońcie do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej i poproście o rozmowę z przewodniczącym, do wyboru, I lub III wydziału radzi blog Summum Ius Summa Iniuria tępiący przejawy nepotyzmu w sądownictwie. Nieistotne, kto jest czyim rodzicem, to przecież dane poufne słyszę w Białej Podlaskiej. I Wydziałowi Cywilnemu Sądu Rejonowego przewodniczy Agnieszka O., a sędzia Wojciech O. III Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich. Czyli stało się tak, że w wyniku afery rozkręconej przez regionalną „Gazetę Wyborczą” 2 etaty, zamiast trafić do dziecka sędziego i małżonki sędziego, trafiły do dziecka sędziego i małżonki sędziego, tyle że innego. Ponieważ o tej puencie w mediach cicho, zaniepokoiłam się o utrącone panie. Przejrzałam wszystkie uchwały Krajowej Rady Sądownictwa w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisko sędziego i uspokajam Czytelników. Bingo! Dziś Joanna S.-L. i Monika O. są sędziami jedna w Sądzie Rejonowym w Lubartowie (było 28 kandydatów), druga w Sądzie Rejonowym w Puławach (pokonała 26 kandydatów). W uzasadnieniach KRS przeczytałam, że były najlepsze: skończyły prawo na piątki, egzamin sędziowski też, miały bogatą praktykę w sądach lubelskich i, co wynika z głosowania, cieszą się uznaniem środowiska sędziowskiego. Z lektury protokołów wynika, że środowisko niesłychanie rzadko jest komuś przeciwne, przecież wystarczy, jak wstrzyma się od głosu, bo kogoś zna niewystarczająco. Czyli nie z piaskownicy mówią odtrąceni. Poseł Jacek Czerniak słusznie uznał, że może chodzić o wady systemu. Zapytał zatem ministra sprawiedliwości: w ilu apelacjach sędziowie oceniali, czy ich potomstwo nadaje się na sędziów? Czy minister potępił te praktyki? W jaki sposób zamierza zapewnić kandydatom do zawodu niemającym z nim związków rodzinnych takie same prawa, jakie ma progenitura sędziów? Czy upomniał Lublin? Podsekretarz stanu Grzegorz Wałejko odpowiedział grzecznie i na okrągło, że jest dobrze, a będzie lepiej. Był chory albo na haju, bo w ogóle nie zauważył poselskich pytań. Czerniak zadał je ponownie. Tym razem odpisał mu inny podsekretarz. Wojciech Węgrzyn wyjawił, że występowanie związków rodzinnych w jednostkach organizacyjnych nie jest cechą specyficzną jedynie dla sądów. Nie wie niestety, jak wielki to problem w sądach, bo brak podstawy prawnej, aby takie dane zbierać. Powinno być dobrze, bo pieczę nad naborem sprawują prezesi sądów oraz Krajowa Rada Sądownictwa. Poza tym sędziowie zobowiązani są przestrzegać zasad etyki, czyli m.in.nie wykorzystywać swego statusu i prestiżu sprawowanego urzędu w celu wspierania interesu własnego lub innych osób. Również podsekretarz Wałejko nie odpowiedział posłowi, czy minister sprawiedliwości pogroził paluchem sędziom z Lublina. Załóżmy, że sędzia rejonówki robi błąd. Do więzienia trafia niewinny człowiek. Czy sąd odwoławczy przyjrzy się sprawie obiektywnie, jeśli rozdaje w nim karty tatuś czy mąż osoby, która spartoliła robotę? Nikt nigdy nie próbował policzyć, ile niesłusznych wyroków utrzymano, ile spraw rozmyto, aby sędziemu nie stała się krzywda. Rodzinne więzy to naprawdę potężna siła. Niedawno głośno było o mecenasie z Białegostoku, który zabił aplikantkę. Została uduszona i zmasakrowana: pęknięta śledziona, uszkodzone nerki, ciało było jednym wielkim siniakiem. Krewni mecenasa sądzą w Sądzie Okręgowym oraz Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. Mówi się, że w trosce o ich uczucia miejscowi prawnicy postanowili być solidarni z mordercą i zgromadzili blisko 4 mln zł tytułem poręczenia, pragnąc, aby oczekiwał na prawomocny wyrok na wolności. Tego, czy adwokaci i radcy, zbierając pieniądze, liczyli na to, że będą przez ciocię i wuja mordercy traktowani życzliwiej podczas ferowania wyroków, nie wiem. Tylko o to pytam. ??
  BOŻENA DUNAT, bdunat@redakcja.nie.com.pl
 • @wercia 08:16:43
  Lorenz Freimann
  Czekam z niecierpliwością na powstanie TRYBUNAŁU NARODOWEGO - SĄDU OBYWATELSKIEGO w celu rozpatrzenia spraw 107 NIEGODNYCH SĘDZIÓW ŚCIGANYCH NA DRODZE KARNEJ - patrz LISTA NIEGODNYCH SĘDZIÓW ŚCIGANYCH NA DRODZE KARNEJ - strona internetowa na Facebooku POKRZYWDZENI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ im. CLAUDIU CRULICA - program. Oczywistym, że z racji iż OBYWATELE MAJĄ ZAPEWNIONE SĄDBEZSTRONNE, RZETELNE, WLASCIWE, UCZCIWE I PRAWE ZE STRONY PAŃSTWA ALE SĘDZIOWIE ZŁODZIEJE, MATACZE, KŁAMCY CZYLI TOGOWI PRZESTĘPCY NIE MOGĄ BYĆ OSADZANIE PRZEZ SWOICH KOLEGOW i KOLEŻANKI W TODZE PONIEWAŻ NARUSZA TO ICH KONSTYTUCYJNE PRAWO DO TAKIEGO SĄDU JAKI MAJĄ GWARANTOWANY OBYWATELE ! TA LUKA W PORZADKU PRAWNYM MUXI JAK NAJSZYBCIEJ ZOSTAĆ USUNIĘTA PRZEZ WŁADZĘ USTAWODAWCZĄ I WYKONAWCZĄ - Panie Prezydencie Dada, Ministrze Sprawiedliwości Ziobro, Panowie Pasowe do ROBOTY BO ARMIA SĘDZIÓW PRZESTĘPCÓW POCZĄWSZY OD ROBERTA WRÓBLEWSKIEGO (pozycja 107 LISTY NIEGODNYCH SĘDZIÓW ŚCIGANYCH NA DRODZE KARNEJ ) CZEKA NA SPRAWIEDLIWY, RZETELNY, OMPETRTNY, OBIEKTYWNY A PRZEDE WSZYSTKIM BEZSTRONNY SĄD - Lorenz Freimann w imieniu POKRZYWDZENI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ im. CLAUDIU CRULICA
 • @wercia 08:16:43
  Rekordowe odszkodowanie przyznał Sąd Apelacyjny w Gdańsku Czesławowi Kowalczykowi, który spędził niesłusznie w więzieniu 12 lat. Mężczyzna był skazany za zabójstwo. Wcześniej sąd okręgowy przyznał mu 2,7 mln zł. Teraz togowe nieomylne bożki powinni trafić do więzienia na 12 lat...............
  http://www.tvp.info/25083673/
  Kolejny togowy wykolejeniec został ujęty.

  http://telewizjarepublika.pl/zatrzymano-prokuratura...
  http://niezalezna.pl/97751-sedziowie-wpadli-na-goracym...
  http://www.dziennikzachodni.pl/.../pijana-sedzia-w.../...
  http://niezlomni.com/w-demokratycznym-panstwie-suwerenem.../

  Przedstawiciel nadzwyczajnej kasty wśród podejrzanych o handel narkotykami.

  http://niezalezna.pl/99871-przedstawiciel-nadzwyczajnej...
  Degeneraci w togach – bolesna prawda o „Nadzwyczajnej Kaście”.
  https://www.youtube.com/watch?v=wse_ZlqI8MI
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
  „ PRAWO,KTÓRE PRZECIWSTAWIA SIĘ NARODOWI POLSKIEMU JEST –BEZPRAWIEM „

  https://www.youtube.com/watch?v=wse_ZlqI8MI
 • @@@@!
  Przedstawiam prawne możliwości postawienia do pionu sędziów na podstawie prawa o sądach powszechnych, reakcja „O”, oto co może Ziobro jako minister sprawiedliwości prokurator generalny. Zajrzyjmy do Prawa o sądach powszechnych
  Rozdział 3
  Odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów
  Art.107.§1.Za przewinienia służbowe, w tym za oczywistą i rażącą obrazę przepisów prawa i uchybienia godności urzędu (przewinienia dyscyplinarne), sędzia odpowiada dyscyplinarnie.
  §2.Sędzia odpowiada dyscyplinarnie także za swoje postępowanie przed objęciem stanowiska, jeżeli przez nie uchybił obowiązkowi piastowanego wówczas urzędu państwowego lub okazał się niegodnym urzędu sędziego.
  Art.109.§1.Karami dyscyplinarnymi są:
  1)upomnienie;
  2)nagana;
  3)usuniecie z zajmowanej funkcji;
  4)przeniesienie na inne miejsce służbowe;
  5)złożenie sędziego z urzędu. Art.110.§1.Sądami dyscyplinarnymi w sprawach dyscyplinarnych sędziów są….
  Art. 40. Wytykanie uchybień sądowi przez sąd odwoławczy
  § 1. Sąd apelacyjny lub sąd okręgowy jako sąd odwoławczy, w razie stwierdzenia przy rozpoznawaniu sprawy oczywistej obrazy przepisów, niezależnie od innych uprawnień, wytyka uchybienie właściwemu sądowi.
  Art. 41. Rozporządzenie w sprawie regulaminu wewnętrznego urzędowania sądów powszechnych
  § 1. Minister Sprawiedliwości, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Sądownictwa, określi, w drodze rozporządzenia, regulamin wewnętrznego urzędowania sądów powszechnych określający wewnętrzną organizację i porządek funkcjonowania sądów,
  Art. 41c. Przekazanie skargi do rozpatrzenia właściwym organom
  § 1. Skarga dotycząca działalności sądów, skierowana do innych organów władzy publicznej, podlega przekazaniu do rozpatrzenia organom, o których mowa w art. 41b właściwość organów w sprawach rozpatrywania skarg i wniosków, § 1–3.
  Art. 41e. Rozporządzenie w sprawie przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków
  Minister Sprawiedliwości, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Sądownictwa, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowy tryb i organizację przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków, dotyczących działalności sądów,
  Art. 80. Immunitet sędziowski § 1. Sędzia nie może być zatrzymany ani pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zezwolenia właściwego sądu dyscyplinarnego. Nie dotyczy to zatrzymania w razie ujęcia sędziego na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania. Do czasu wydania uchwały zezwalającej na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej wolno podejmować tylko czynności niecierpiące zwłoki.
  Art. 119. Przewinienie zawierające znamiona przestępstwa
  Jeżeli przewinienie zawiera znamiona przestępstwa, sąd dyscyplinarny z urzędu rozpoznaje sprawę w zakresie zezwolenia na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej i wydaje uchwałę, o której mowa w art. 80 immunitet sędziowski, § 1, co nie wstrzymuje biegu postępowania dyscyplinarnego.
  Art. 125. Podmioty uprawnione do występowania o wznowienia postępowania dyscyplinarnego
  Krajowa Rada Sądownictwa, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego i Minister Sprawiedliwości mogą wystąpić o wznowienie postępowania dyscyplinarnego.
  Art. 129. Zawieszenie sędziego w czynnościach służbowych przez sąd dyscyplinarny Sąd dyscyplinarny może zawiesić w czynnościach służbowych sędziego, przeciwko któremu wszczęto postępowanie dyscyplinarne lub o ubezwłasnowolnienie, a także jeżeli wydaje uchwałę zezwalającą na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej.
  Art. 130. Przesłanki zastosowania natychmiastowej przerwy w czynnościach służbowych sędziego
  § 1. Jeżeli sędziego zatrzymano z powodu schwytania na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa umyślnego albo jeżeli ze względu na rodzaj czynu dokonanego przez sędziego powaga sądu lub istotne interesy służby wymagają natychmiastowego odsunięcia go od wykonywania obowiązków służbowych, prezes sądu albo Minister Sprawiedliwości mogą zarządzić natychmiastową przerwę w czynnościach służbowych sędziego aż do czasu wydania uchwały przez sąd dyscyplinarny, nie dłużej niż na miesiąc. Przydługie wywody uprawnień pana Zbigniewa Ziobro, może jakiś krytyk krzyknie, ......ale "X" się produkował. Ja tylko wskazuję i się pytam po cholerę co rano ustawa jak i tak jest martwa, nikt nie korzysta z ich uprawnień.
 • Czy uzurpatorzy statusu Boga, polscy sędziowie sądów powszechnych, utracą ten status ?
  Czy polscy sędziowie sądów powszechnych, utracą status Boga ? W dużej mierze zależy to od zaangażowania nas, obywateli tego Państwa od udziału w tworzeniu nowej Konstytucji. Po raz pierwszy od 1989 r. mamy realną szansę w tworzeniu zapisów, stanowiących podstawy funkcjonowania naszego Państwa, w tym również wymiaru sprawiedliwości. Całość pod linkiem

  http://barwybezprawia.pl/2016/01/03/czy-uzurpatorzy-statusu-boga-polscy-sedziowie-sadow-powszechnych-utraca-ten-status/

  Ps...Nic dodać Nic ująć do tego co powiedziała prof. Krystyna Pawłowicz. Poza zwiększoną społeczną kontrolą historii zbyt szybkiego awansu oraz ilości uzasadnionych Skarg i Wniosków o wyłączenie z prowadzonej sprawy ...Każdy „ kto łamie prawo jest przestępcą!
  Sądy opanowała mafia . "Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości", "Bezmiar bezprawia". "Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości".

  http://istotne.pl/.../tydzien-mediacji-w-prokuraturze.../3
 • Wykaz obecnych sędziów Sądu Najwyższego w Warszawie,
  skazujących w procesach karnych/politycznych po 13 grudnia 1981r działaczy opozycji niepodległościowej i NZZ „Solidarność” na obszarze całego kraju…

  http://barwybezprawia.pl/wp-content/uploads/2016/09/wykaz-s-001.jpg

  http://barwybezprawia.pl/2016/09/25/wykaz-obecnych-sedziow-sadu-najwyzszego-w-warszawie-skazujacych-w-procesach-karnych-politycznych-po-13-grudnia-1981-roku-dzialaczy-op/
 • DOŚĆ CHRONIENIA PRL-OWSKICH ZBRODNIARZY I PRZESTĘPCÓW.
  http://barwybezprawia.pl/wp-content/uploads/2016/09/transparent.jpg
  http://barwybezprawia.pl/wp-content/uploads/2016/09/BB-T-Wo%C5%82yniec-001.jpg

  http://barwybezprawia.pl/2016/09/08/dosc-chronienia-prl-owskich-zbrodniarzy-i-przestepcow/
 • Systemowe Bezprawie III RP – systemowe łamanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
  Głos społeczny, ponad-prawny. Fakty, dowody, analiza, ocena, propozycja naprawy.

  http://barwybezprawia.pl/2016/01/14/systemowe-bezprawie-iii-rp-systemowe-lamanie-konstytucji-rzeczypospolitej-polskiej-glos-spoleczny-ponad-prawny-fakty-dowody-analiza-ocena-propozycja-naprawy/
  Ps...To szczera prawda tak działają u nas sądy, często wydają wyroki zaocznie nie powiadamiając o rozprawie, jednocześnie nie sprawdzają wiarygodności oskarżenia lub przedawnione. Np długi. Dają wolną rękę oszustom i katom komornikom którzy zabierają wszystko i pozostawiają ludzi bez środków do życia. To nam funduje do dziś stolzmanowska konstytucja. Była przeciwko nam, niszczyła rodziny ludzie popełniają samobójstwa z bezradności i ubóstwa.
 • Zmurszałe filary państwa ...z przestępców powijanych w togi...
  Czego można oczekiwać, gdy do sądu pozwie się sąd? Za wydanie wyroku zasługującego na miano skandalicznego? O ile określenie skandaliczny nie jest tu oczywistym eufemizmem?

  http://aferyprawa.eu/Prawo/Zmurszale-filary-panstwa-z-przestepcow-powijanych-w-togi-3006
 • @@@@!
  Burzliwy przebieg tajnego posiedzenia togowego tyrana Grzegorza Polewiaka, sędziego skorumpowanego Sądu Okręgowego w Koszalinie w sprawie zamiany kary Rafałowi Krzyształowskiemu, skazanemu bez winy przez lokalną mafię sądową.

  Poznań – Kulisy bankructwa firmy budowlanej poznańskiego przedsiębiorcy Romana Jackowiaka.

  Urzędniczy poker – kulisy afery w Lipsku – sprawa Danuty Jasik.

  Prośba Bogusława Biedrzyńskiego do Krajowej Rady Sądownictwa o podjęcie działań dyscyplinarnych wobec sędziego Daniela Strzeleckiego.

  Wniosek Marka Polakowskiego do Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Prezydenta II Rzeczypospolitej na uchodźstwie Jana Zbigniewa Potockiego o podjęcie działań prawnych w celu wyeliminowania z obrotu niekonstytucyjnych wyroków.

  http://barwybezprawia.pl/2017/02/20/polski-hyde-park-speakers-corner-osadzamy-togowych-zbrodniarzy-zagniezdzonych-w-polskich-sadach/
 • @kula Lis 68 13:20:44
  Opcja zero już kiedyś to proponowałem.
  To wymaga zmiany Konstytucji...

  Wystarczy zrobić reorganizację Państwa i zlikwidować Organy w których zainstalowała się nieusuwalna kasta... i powołać Nowe w ich miejsce..a do nowych organów powołać ludzi czystych z pominięciem tych z nadzwyczajnej kasty sędziowskiej czy prokuratorskiej.

  To odpowiednik lustracji ale znacznie bardziej skuteczny i mniej kontrowersyjny... nikomu niczego nie trzeba udowadniać...
  po prostu pracodawca zatrudnia tych których chce zatrudnić i nic nikomu do tego.
  Ważne był skuteczny mechanizm odwoławczy bo inaczej powstanie kolejna nadzwyczajna kasta.

  A emerytury i przywileje nadzwyczajnej kasy trzeba znieść do poziomu zwykłego obywatela.
 • @Oscar 14:20:37
  Bez zmiany konstytucji nie da rady, będzie kwik i aj waj na całą UE i świat.
 • @Oscar 14:20:37
  Postępowanie wyjaśniające ws. sędziego. Rzecznik Dyscyplinarny Sądu Najwyższego z urzędu podjął czynności wyjaśniające i sprawdzające w sprawie doniesień dotyczących sędziego Izby Dyscyplinarnej Konrada Wytrykowskiego - poinformował rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. W jego ocenie zachowania opisane przez Onet są niegodne sędziego i kolidują z godnością tego urzędu.

  https://niezalezna.pl/284670-postepowanie-wyjasniajace-ws-sedziego
  Ten Mitera to taki sędziowski kret w "nowym" KRS...On wygląda mi, na cwaniaczka z dawnej Warszawskiej Szmulowizny, który w sobotę wybiera się na tance. No i przecież to ponoć pisowscy sędziowie. Tak to wygląda po reformie KRS. Czyli coś poszło nie tak z reformą KRS..Wejdź na stronę WP gdzie piszą iż szef KRS sędzia Mitera oskarża Ministerstwo Sprawiedliwości i twierdzi że "Mafia TROLLI jest w MS", oraz prosi by przerwano urlop głównemu sprawcy i by został w tej sprawie przesłuchany. Mam nadzieję, że zajmą się w końcu tym służby i ustalą wszystkich sędziów trollujących na TT ! Podadzą ich dane i wpisy do publicznej wiadomości a potem WON! z zawodu za zachowanie niegodne sędziego - i..zrobi się masa wakatów... ale nie w MS tylko wśród "otua". Sędzio Mitera pytam jakie kroki zamierza podjąć Prezydium KRS wobec sędziów, prokuratorów i adwokatów, którzy w sposób jawny w ogólnopolskich mediach od czterech lat hejtują wynik demokratycznych wyborów, legalny rząd deprecjonując każe posunięcie tegoż rządu zmierzające do zreformowania postkomunistycznych struktur? Jakie kroki zamierza podjąć Prezydium KRS wobec osób naruszających apolityczność, niezawisłość i niezależność stanu sędziowskiego poprzez manifestację poglądów politycznych na wiecach, marszach i zgromadzeniach?
 • @Oscar 14:20:37
  Już podszczuta przez Iustitię, etc..UE wyje! Ciekawe, kto "uprzejmie" doniósł KE o tym...RMF FM: KE zaniepokojona sprawą Piebiaka. "W UE tego typu afery jeszcze nie było. Źle się dzieje w polskim systemie sądownictwa".. Komisja Europejska zainteresowała się sprawą byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Jak przekazała korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, rzecznik KE w pisemnym oświadczeniu poinformował, że sprawa została „odnotowana z zaniepokojeniem”. Nie będziemy tego komentować, jednak śledzimy sprawę z bliska podkreślił rzecznik Komisji Europejskiej. Szymańska-Borginon zwróciła uwagę, że jeżeli KE oficjalnie przekazuje, że jest „zaniepokojona” to oznacza, że traktuje sprawę poważnie. Z kolei jeden z jej rozmówców wprost powiedział, że afera wokół byłego wiceministra jest dowodem na to, że ”źle się dzieje w polskim systemie sądownictwa”, a „sprawa tylko potwierdza zarzuty komisji o upolitycznieniu sądownictwa”. Z kolei inny rozmówca wprost podkreślił, że ta sprawa to „coś niewyobrażalnego dla państwa respektującego zachodnie wartości”.
  Tego typu akcje trolli są raczej znane z działań Putina i próbujemy z tym walczyć. W unii tego typu afery jeszcze nie było. Jeżeli afera się potwierdzi, to jest to niebywały skandal powiedział ważny urzędnik w KE.

  https://wpolityce.pl/polityka/460419-rmf-fm-ke-zaniepokojona-sprawa-piebiaka


  Ps....KE jest zaniepokojona "aferą" z kapelusza a nie jest zaniepokojona tym, że niektórzy sędziowie nadzwyczajnej kasty przyłapani na złodziejstwie i korupcji dalej orzekają. Jednak śledzimy sprawę z bliska - mówi rzecznik KE. W jaki sposób "z bliska" chcecie ją śledzić osły europejskie? Z Brukseli? Za pomocą Tuska, Kopacz, a może Michnika? Co to takiego "zachodnie wartości"? Poznaliśmy je gdy Timmermans i jeszcze jeden, sprawiający wrażenie wariata pluli na Polskę. UE to szambo i obecnie dogorywa za sprawą recesji w Niemczech- wasz głos już się nie liczy UE tonie i to są wasze wartości. KE nie ma prawa wtrącać się w wewnętrzne sprawy Polski. KE walczy o wyłączność na rynku szczucia. Nawet mało udane prowokacje wprawiają ją w szał zazdrości. Wszystkie instytucje w Polsce już temat drążą, podejrzany zdymisjonowany, a KE czujnie szczuje. Swój swojego broni!Gdyby nie PAD, bylibyśmy dalej w reformie sądownictwa! Dawno nabrałem odporności na to co tępe towarzystwo wzajemnej adoracji w UE pitoli! Zdrajców i LGBT wysłać do Belgii! Tam cyrkować! Bolszewickiej nadzwyczajnej kaście ktoś krzywdę robi? No ja nie mogę; Onet, KE i wszelakiej maści obrońcy pamiętacie hejtowanie na śp.Lecha Kaczyńskiego? Dlaczego wtedy nie ujawnialiście hejterów? Wywalić z sadownictwa kastę komunistyczną i ich resortowe dzieci, oraz chazarską schlampe i alkoholiczkę Małgośkę Gersdorf z SN co Niemcom nadawała na Polskę i polski rząd. Zdrajcy i targowica KE nie zauważała jak partia POniemiecka rządziła. Cała ta afera jest jak dym z papierosa. Liczy się przede wszystkim kierunek zmian, który zapoczątkowała ta władza i wypada pozytywnie. Mamy teraz w przypływie szaleństwa oddać władzę neomarksistom? Potrzebne referendum. Czy Wymiar Sprawiedliwości powinien być dokładnie zreformowany, czy powinien przejść totalną dekomunizację.
 • @Oscar 14:20:37
  Żydówka Gersdorf wypowiedziała się w RMF FM - żydowskim radiu dla Polaków. Symboliczne. Gersdorf domaga się dymisji Ziobry: Nie wyobrażam sobie, żeby decydował o śledztwie ws. Piebiaka. To rozdwojenie jaźni...Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oświadczyła w rozmowie z RMF FM, że oczekuje dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i nie wyobraża sobie, by jako prokurator generalny decydował o śledztwie ws. byłego wiceministra Łukasza Piebiaka, bo byłoby to „rozdwojeniem jaźni”. Tak, jak on żądał kiedyś dymisji ministra sprawiedliwości, tak już dawno oczekiwałabym jego dymisji, ponieważ za jego rządów były także te samobójstwa w więzieniach i za to przecież pan minister Ćwiąkalski podał się do dymisji powiedziała Małgorzata Gersdorf.

  https://wpolityce.pl/polityka/460434-gersdorf-oczekuje-dymisji-zbigniewa-ziobry

  Ps...No proszę. Dotychczas "kasta" wchodziła w kompetencje władzy ustawodawczej, a teraz chce decydować o wykonawczej? Piękny "trójpodział". Chazarska schlampe, alkoholiczka, etc..Gersdorf wykraczając poza swoje kompetencje uchybia godności urzędu. Zatem pocztówki, które otrzymywała były jak najbardziej zasadne! W rodzinie Gersdorf pielęgnuje się tradycje antypolskie od czasów bitwy POd Grunwaldem to zapiekłe antypolskie schweine. Donosiciele do gestapo w Generalnej Guberni byli likwidowani przez AK. Teraz donosiciele na Polskę są hołubieni przez niemiecki trybunał w Karlsruhe.
  Dlaczego ta osoba błądząca ze świeczką, nie ma jeszcze zarzutów dyscyplinarnych...i nie jet rozliczana z 22 mln w zł majątku? Gersdorff jakoś nie podała się do dymisji, gdy ujawniono w składzie Sądu Najwyższego sędziego wyrokującego kary więzienia dla solidarnościowców w stanie wojennym. Albo PiS weźmie się za tych wszystkich sędziów albo mają przegrane wybory. Albo PiS zrobi porządek z obcą agenturą -czytaj: Repolonizacja mediów, koniec przywilejów dla Kast i monitoring finansowania tzw. organizacji pozarządowych, albo będzie współwinny rozbioru! Przecież tu widać, że idzie nowy PUCZ z udziałem zagranicy. Przed 1 września ma być ZADYMA z OBALANIEM RZĄDU...My Polacy nie ufamy tzw. Kaście, czyli potomkom i spadkobiercom stalinowskiego aparatu represji.. Pozostaje powtórzyć: WSZYSTKICH WON! Polacy ciągle oczekują dymisji chazarskiej schlampe i alkoholiczki Gersdorf i doczekać się nie możemy. Oczekujemy też rozliczenia afer z sędziami w tle i nie możemy się doczekać. Czekamy na polskie sądownictwo. Aż ciarki przechodzą, kiedy patrzę w tę twarz przypominającą maskę ropuchy... Tfu, tfu,tfu ... "na psa urok..." Co ta chazarska ropucha jeszcze chce? Chazarska schlampe, alkoholiczka i pospolity przestępca Gersdorf jest wiarygodna ale dla Niemców, gdzie ogłosiła się prezesem Sądu Najwyższego na uchodźstwie. Przypomnijmy, że fundacja niemiecka finansowała obchody rocznicy Trybunału Konstytucyjnego, które odbyły się w Gdańsku. Wówczas prezesem był Rzepliński, który siedział obok prezydenta Gdańska. Skąd biorą się te inklinacje do eksponowania sympatii nadzwyczajnej do Niemców? Jeśli są dowody przyjęcia choćby 1zl z obcego państwa zwłaszcza fundacyjek finansowanych z pieniędzy rządowych to 20 lat ciupy za szpiegostwo. To jest właśnie dowód aby zreformować to "sądownictwo", to awantura wśród kasty, zachowują się jak rozpasane dzieciaki a schlampe chazarska Gersdorf lepiej by zamilkła, oni uważają że utrącą człowieka który im bruździ w interesach to tylko z p. Kuchcińskim udało się, ale już PiS nie może się dać szantażować w prawdziwej demokracji to PO i tacy jak schlampe i alkoholiczka Gersdorf powinni zniknąć z przestrzeni publicznej. Od wielu już lat min. Ziobro jest solą w oku mafii zwanej kastą i całemu układowi aferzystów z "państwa kolesiów", którzy są rzekomo nękani za "niewinność". Dążą do odwołania pod byle pretekstem. Nadzwyczajna kasta nic nie znaczy bez platformy i odwrotnie. Jedni nie mogliby kraść i być bezkarni, drudzy opływać w przywileje i naginać prawo.
 • @kula Lis 68 16:26:56
  No niestety dla Polski masz rację.
  Opcja Niemiecka i żydowska są bardzo silne i butne w Polsce.
  Niemcy ewidentnie infiltrują Polskie ziemie zachodnie w oczywistym celu.
  PO to antypolska agentura.
 • @Oscar 16:42:43
  PiS daje się rozgrywać i ogrywać jak małe dzieci. Tego nie mogę pojąć?!
  Sędzia Szmydt zostanie w KRS? Rzecznik: Został w trybie pilnym odwołany z urlopu. Natychmiastowo ma złożyć wyjaśnienia. Sędzia Tomasz Szmydt w trybie pilnym został odwołany z urlopu i wezwany do złożenia wyjaśnień - poinformował w czwartek rzecznik KRS Maciej Mitera. Podkreślił, że jego zdaniem następne posiedzenie KRS powinno się rozpocząć od analizy wyjaśnień sędziów ws. doniesień m.in. Onetu.

  https://wpolityce.pl/polityka/460441-sedzia-szmydt-zostanie-w-krs-mitera-czekamy-na-wyjasnienia

  Ps... Gdyby ktoś nie wiedział... Dla niewiedzących Tomasz Szmydt to mąż "Emilii"...PiS ma takie poparcie, a na gwizdniecie, byle pomówienia tych degeneratów, odwołuje swoich ludzi. Jego wyborcy doskonale wiedzą, że opozycja manipuluje i kłamie. Ciekawe skąd sędziowie mieli materiały zastrzeżone w IPN-ie?
 • @Oscar 16:42:43 O niemieckiej prokuraturze i sądzie.
  Nożownik z Chemnitz usłyszał wyrok! (to ma być wyrok? SIC!) Sąd w Dreźnie skazał w czwartek na 9 i pół roku Syryjczyka, który w sierpniu 2018 roku zabił nożem mieszkańca Chemnitz. W konsekwencji w mieście tym doszło wówczas do wielotysięcznych antyrządowych demonstracji i zamieszek. Tragedia rozegrała się na miejskim festynie, na którym doszło między mężczyznami do kłótni i bójki. 24-letni Syryjczyk Alaa S. wspólnie z poszukiwanym obecnie międzynarodowym listem gończym Irakijczykiem Farhadem A. dodatkowo ciężko ranili wówczas dwie inne osoby. Prokuratura domagała się dla oskarżonego 10 lat więzienia. Obrońcy - uniewinnienia. Ze względu na duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej proces odbył się w Dreźnie. Przebiegał z zachowaniem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Po zabójstwie 35-letniego Niemca doszło w Chemnitz do wielotysięcznych demonstracji organizowanych m.in. przez narodowo-konserwatywne ugrupowanie Alternatywa dla Niemiec (AfD) i stowarzyszenie kibiców lokalnego klubu piłkarskiego. Oprócz zwykłych obywateli brali w nich też udział członkowie organizacji neonazistowskich. W starciach z lewicowymi kontrdemonstrantami rannych zostało kilkadziesiąt osób. Wydarzenia w Chemnitz przez kilka tygodni były politycznym tematem nr 1 w RFN. Dla AfD i prawicowych ugrupowań pozaparlamentarnych były one dowodem, że rząd nie panuje nad sytuacją w państwie, nie jest w stanie skutecznie chronić obywateli, a polityka migracyjna kanclerz Angeli Merkel stanowi zagrożenie dla Niemiec. Z kolei partie establishmentowe dostrzegły niebezpieczny wzrost znaczenia organizacji neonazistowskich, które wykorzystywały protesty jako platformę do autopromocji i szkodziły wizerunkowi Niemiec. Media i część polityków próbowały kategoryzować protesty jako efekt działań grup skrajnie prawicowych i neonazistowskich, posuwając się przy tym do manipulacji. Pojawiły się doniesienia o domniemanych "polowaniach na cudzoziemców". Prokuratura Generalna Saksonii zaprzeczyła później doniesieniom, jakoby w Chemnitz po morderstwie dochodziło do "polowań" i samosądów.

  Ps...9 i pół roku? Pół roku mu odjęli z góry za pochodzenie? Śmieszny ten wyrok. Ciapaty psychol wyjdzie za rok lub dwa góra trzy... i znowu kogoś zaszlachtuje. Mam nadzieje że tą lewacką gender-sędzinę która go zwolni. W więzieniu niemaszki umożliwią mu ukończenie kursu rzeźnika. ....jak demokracja i multi-kulti to pełną gębą! Za morderstwo ciężkie zranienie 2 osób prokurator się domagał 10 lat? Ciekawe ile by się domagał np za wrzucenie świńskiego łba do meczetu? Właśnie takie wyroki prowadzą do samosądów, ciekawe ile by dostał za wtargnięcie do sądu i zabicie sędziego, nie zaś "zwykłego" obywatela. Tam wtedy był napad trzech bandytów arabskich na klientów jedynego o tej porze czynnego Geldautomatu, do którego poszedł wypłacić 100 euro ten młody Niemiec, świeżo upieczony ojciec córki, a te araby tam czekali pod tym automatem na naiwnych, którzy po wybraniu pieniędzy pod nożami musieli tym arabom oddać kartę IC i PIN, i oni czyścili chyba na 600 euro konta tych napadniętych osób. I teraz jeden za morderstwo dostał 9,5 roku w okolicznościach zorganizowanej przestępczości. Powinien dostać KS.
 • @kula Lis 68 09:15:58
  ...Jak sędzia za 50 zł sam się zdyskredytował...

  On się tylko ,,roztargnił”…na widok banknotu, co orzekli inni sedziowie.
 • @Oświat 20:57:15
  Po usłyszeniu tego zdania o dymisji ministra natychmiast przełączyłem kanał. Po tym zdaniu taki pani jest kompletnie niewiarygodna bo powiela to ujadanie opozycji tzn. wpierw rzucamy błotem (nie ma udowodnionej winy) nie wprost i zaraz domagamy się dymisji - to takie typowe, peowskie i prostackie. To domaganie się dymisji ministra za cokolwiek jest tak śmieszne, że nadaje się do kabaretu. Np. na gruncie amerykańskim czy jeżeli np. żołnierz amerykański potrąciłby po pijaku śmiertelnie cywila to Sekretarz Obrony USA podaje się do dymisji ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930