Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
159 postów 1 komentarz

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Płonie katedra - ale...czy tylko

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pożar katedry Notre Dame - symbolu chrześcijańskiej Francji będącej przez wieki „najstarszą córą kościoła” nasuwa pytania: Co z będzie Francją? Co z duchem Europy? Za kilka dziesiątków lat Republika Francuska – stanie się Republiką Islamską.

Płonie katedra - ale...czy tylko,

 
Jest coś wstrząsającego w pożarze katedry Notre Dame - symbolu chrześcijańskiej Francji będącej przez wieki „najstarszą córą kościoła”. Katedra budowana przez 180 lat spłonęła i uległa praktycznie zniszczeniu w ciągu kilkunastu godzin.
A co z Francją? Co z duchem Europy?

We Francji praktykujących katolików jest ok. 5%. Prawie 30% obywateli nie wyznaje żadnej religii i nie wierzy w żadnego Boga. Konwersji na islam jest więcej niż chrztów. Oficjalna polityka państwa francuskiego to laicyzm, czyli w praktyce wrogość do chrześcijaństwa. Wrogości do islamu być nie może, bo muzułmanie by na to nie pozwolili. Kiedy antyreligijny, lewicowy tygodnik „Charlie Hebdo” – kpiący przez lata z katolicyzmu, postanowił zadrwić z Mahometa, grupa islamistów wpadła do redakcji zastrzeliła 12 dziennikarzy i rysowników dając nauczkę uprawiającym laickość lewakom.

Oczywiście katolicy takich metod nie stosują, wobec czego rozmaici dowcipni ludzie w media Płonie katedrach, teatrach czy kabaretach drwią ile wlezie z księży, kościoła, wyśmiewają symbole religijne dopuszczając się zwyczajnych bluźnierstw. Wszystko to jest – ma się rozumieć - dozwolone i stanowić ma „sztukę”, a francuskie państwo w imię owej „laickości” ochrania tych wesołków.
Nic więc dziwnego - w zadowolonym, najedzonym i bezpiecznym społeczeństwie modne jest bycie antyklerykałem albo co najmniej obojętnym ateistą, przyznawanie się do religii, chodzenie na mszę św. zaczyna być marginesem.

Bo i po co to robić skoro można jechać na wycieczkę, albo zrobić grilla?

Trzeba też powiedzieć, że liczne środowiska lewicowe w tym „lewicy obyczajowej” wrogości do religii nawet nie ukrywają.
Wręcz zmierzają do zniszczenia chrześcijaństwa jako źródła zakazów i – z ich punktu widzenia – opresji.

W Polsce, która bezmyślnie gapi się na zachód, te procesy też zachodzą, ale na szczęście nie posunęły się jeszcze tak daleko jak w laickiej Francji.
Efekt tego trendu nasilającego się od wielu lat jest widoczny gołym okiem -
Francuzi jako naród przestają istnieć.


W połączeniu z demografią – wysokim przyrostem wśród muzułmanów, a niskim wśród rdzennej ludności – daje to efekt łatwy do przewidzenia.
Za kilka dziesiątków lat Republika Francuska – jeśli nic się nie zmieni – stanie się Republiką Islamską.

E
lementem tego zjawiska jest oczywiście zamieranie chrześcijaństwa, które było fundamentem europejskiej cywilizacji - z jej poszanowaniem ludzkiej indywidualności, zasadą wolności wyboru, praw człowieka.
To bowiem chrześcijaństwo wobec najazdu barbarzyńców ocaliło rzymskie prawo cywilne i grecką filozofię wzbogacając je wcześniej o elementy personalizmu.

Dzięki przyjęciu chrztu germańscy watażkowie stawali się chrześcijańskimi królami, którym już nie wszystko było wolno, a ich wojownicy przepoczwarzali się w rycerzy, których obowiązkiem była „obrona wdów i sierot”.

To dzięki chrześcijaństwu brutalna rzymska zasada: „vae victis” – „biada pokonanym” – została napiętnowana,
a w jej miejsce kościół wymusił stosowanie „Pax et treuga dei” – rozejmów bożych i nauczył brutalnych feudałów czegoś co moglibyśmy nazwać humanitarnymi sposobami prowadzenia wojny.

A co powiedzieć o zasługach kościoła w tworzeniu uniwersytetów, szkół, czyli czegoś co moglibyśmy właśnie nazwać – cywilizowaniem ciemnych i brutalnych plemion, które zalały Europę w ramach wędrówki ludów.

Dziś w Europie odbywa się proces odwrotny.
Wraz z odrzuceniem Absolutu, Boga - człowiek najedzony, napity czy naćpany nie widzi żadnych hamulców dla swoich zachcianek. A z naćpanych, egoistycznych jednostek oczywiście nie powstaje żaden tam „naród” czy „społeczeństwo” - tylko jakaś bezkształtna masa. Dziś to wszystko jeszcze jakoś funkcjonuje bo najeźdźcy są słabi, ale w końcu tę masę naćpanych zamienią w masę niewolników.

Płonąca Notre Dame jest jakimś znakiem.
Jest wstrząsem, bo oto na ulicach laickiego Paryża pojawili się ludzie modlący się do Boga, a więc sięgający do najgłębszych korzeni naszej tożsamości. Może to nie jest przypadek! I może nie jest za późno.
 

Janusz Sanocki - Poseł Niezależny

 

KOMENTARZE

 • A jaka jest różnica miedzy katolicyzmem a islamem ?
  Nie ma żadnej istotnej różnicy.
  Jedno i drugie to "wiara" każde trochę inną "biblijną bajeczkę" na ten sam motyw. Trzecia bajeczka to judaizm .. ta jest najgroźniejsza dla całej ludzkości.

  Wszystkie one powinny być zakazane i zwalczane co najmniej na poziomie organizacji państwowych... a nie są.
  i to jest całe nieszczęście dla tzw zachodu ale i dla świata.

  Niech sobie ludzie wierzą w "demony" czy inne "hybrydy" ale prywatnie wstydliwie ... a nie w ramach oficjalnych państwowych struktur.
  Krzyże, sierpy, gwiazdy rożnych Dawidów, menory, półksiężyce powinny zniknąć z państwowych gabinetów z państwowych instytucji , nawet te noszone na szyi...

  Przedstawiciel Państwa który odmawia wykonania obowiązków zasłaniając się "wiarą" powinien natychmiast stracić pracę .. nie może być położnikiem ktoś komu wiara zabrania wykonywać aborcji (zgodnej z prawem)...
  nie może być strażakiem komu wiara zabrania gasić ognia...
  nie może być politykiem ktoś komu wiara narzuca rasistowskie podejście do ludzi ("We Peaple" i oni goje) jeżeli rasizm jest nielegalny, zabroniony.
  itd itp.

  Państwo świeckie i świeccy urzędnicy...to fundament demokracji.
  Również świecki system edukacyjny ... świecka służba zdrowia...
  A wierzący w to czy w tamto mogą sobie organizować własne instytucje
  na własny koszt... z poszanowaniem prawa państwowego (podatki, zakazane ideologie, prawda historyczna).
 • "A co z Francją? Co z duchem Europy?"
  Raczej co z białą rasą na całym globie i jej cywilizacją?
  Wniosek?
  To od Francji kiedyś dzieci diabła zaczęli likwidację wszelkiej spuścizny po Jezusie Chrystusie - używając do tego gilotyn. Jednak to nie o Francję chodzi w głównej mierze a o białą rasę w ogóle - bo tylko ona - zdaniem dzieci diabła - może im przeszkodzić w Budowie Piekła na Ziemi. Zresztą nasza cywilizacja nie będzie pierwszą, którą likwiduje czarci pomiot na przestrzeni tysięcy lat. Natomiast precedensem będzie to, że teraz nastąpi wraz z likwidacją naszej cywilizacji - likwidacja jednej z ludzkich ras - i będzie to właśnie biała rasa.
 • @Oscar 08:09:48
  Najniebezpieczniejszą wiarą człowieka jest ateizm.
 • ...
  "...grupa islamistów wpadła do redakcji zastrzeliła 12 dziennikarzy i rysowników dając nauczkę uprawiającym laickość lewakom.

  Oczywiście katolicy takich metod nie stosują..."

  Może nie w takiej skali jak kiedyś, ale nie można zapominać, że całymi stuleciami gorliwi katolicy zwalczali ogniem, mieczem i torturami wszystko co było przeciw. Świat spływał krwią i nadal to się dzieje. Kraje afrykańskie (najgłośniejsza i najkrwawsza rzeźnia Tutsi i Hutu), czy ciągnący się od dziesięcioleci konflikt protestantów i katolików w Irlandii Północnej.
  Opowiadanie się po stronie "dobrych" katolików i wytykanie innym fundamentalizmu i fanatyzmu jest najprymitywniejszą hipokryzją. Instytucja Kościła Rzymskokatolickiego to historia krwawych podobojów. Wstydziłbym się chwalić byciem katolikiem mając wiedzę na jakich fundamentach została zbudowana ta religia.
 • @demonkracja 08:20:18
  eee sporo białej rasy jest na półkuli północnej w Rosji.
  Tam biała rasa przetrwa.

  Kraje kolonialne same się niszczyły swoim barbarzyńskim kolonializmem.
  To kolonializm sprowadził raz białych na obce białym terytoria jako okupantów
  a kolorowych na własne terytoria jako niewolników a potem tanią siłę roboczą.
  Taka Anglia, czy Francja same się "zanieczyściły" sprowadzanymi ze swoich kolonii kolorowymi niewolnikami podobnie USA gdzie biali wymordowali najpierw Indian a potem nawieźli sobie kolorowych niewolników.

  Byłem we Francji w latach 70 tych i już wtedy ulice Paryża były głównie kolorowe...a biali Francuzi w defensywie.
  Dzisiaj ten proces posunął się o wiele dalej.
  Podobny proces widać na ulicach Londynu.
  Podobnie z innych powodów dzieje się w Berlinie (wybito miliony młodych Niemców) a na ich miejsce sprowadzono turków.
  Dzisiaj trwa akcja dobijania resztek białej populacji na zachodzie Europy.
  Tam biała rdzenna ludność już nie podniesie się z populacyjnej zapaści.

  Polska i dawne KSy to kraje frontowe broniące białej cywilizacji.
 • Te 5% JEST W STANIE URATOWAĆ FRANCJĘ...
  Pomóżmy im...

  Pomóżmy im także w naszym interesie, bo ten zbrodniczy islam nie zatrzyma się na Odrze i Nysie...
 • @Oscar 08:34:17
  "Kraje kolonialne same się niszczyły swoim barbarzyńskim kolonializmem."
  -------------------
  Najpierw kraje kolonialne - zanim weszły w posiadanie kolonii - same stały się koloniami - czarciego pomiotu. Dlatego zaprzestano ewangelizacji muslimów z odpowiednim rozmachem - bo czarci pomiot chciał mieć w postaci muslimów - broń na chrześcijan.
 • @Jan Paweł 08:56:44
  http://2.bp.blogspot.com/-AunapeXnwsU/VDeFArgE8YI/AAAAAAAAAM4/QXr9c1ixKdY/s1600/John_Paul2_koran.jpg
 • @Oracz 09:06:49
  Pisząć o Panu Bogu mam na myśli Pana Boga a nie Jego poszczególnych pasterzy.

  Moc naszej modlitwy zależy od naszej Wiary i koniecznie należy naszą Wiarę w tym celu budować.
  Ty z tymi Twoimi komentarzami nie przyczyniasz się do budowania Wiary, zostaniesz o to TAM na swoim SĄD-zie zapytany.
  Zostaną Ci przedstawione wszystkie osoby (a raczej ich dusze) którym zbudowałeś Wiarę i którym ją odebrałeś...
  Wiesz o tym, że w tym momencie szala naszego dobra i zła przechyla się?
  Wysłuchaj tego świadectwa osoby która to przeżyła:
  https://www.youtube.com/watch?v=NGTZQQP3T1s&t=270s
 • @Jan Paweł 09:25:30
  ,,Będziesz się smażył.." czyli: smażalnia story. Już ten film widziałem.
  Stasio od kieliszka to nawet konkretnego raka mi życzył był.

  Nie wolno ujawniać za dużo prawdy o waszych katabasach, bo zamieniacie się w potwory.

  A może ktoś na tym skorzysta i straci wiarę w katabasów, będących pobielanymi grobami?
  Jak to się dzieje u was, katolików, że tolerujecie tu satanistów (naliczyłem dwóch z prawami blogera), a atakujecie tych, którzy wam Prawdę przynoszą?
  Na waszym miejscu poprosiłbym o pomoc jakiegoś lekarza, ze specjalizacją wiadomą.
 • @
  https://img6.dmty.pl//uploads/201904/1555716720_q4eii3_600.jpg
 • Notre Dame to symbol
  z katoliczenia Europy, czyli z żydzenia. Teraz islamizacja grozi Europie, czyli z żydzenia, tylko w innej wersji
 • @goat 10:30:47
  To ciągle jedno i to samo.

  YT: ,,Islamskie powiązania"
 • Ja mam kilka pytań związanych z pożarem
  i choć żadne z nich bezpośrednio nie dotyczy spalonego obiektu to odpowiedzi na nie są istotną poszlaką w sprawie.

  1.Dlaczego fakt istnienia wielomilionowych grup mniejszości narodowych nie ma najmniejszego wpływy na oblicze państwa USA? dlaczego "nieubłagane prawa socjologii" z jakiś powodów nie działają w USA?
  Dlaczego USA w związku z mniejszością południowo i środkowo amerykańską się nie katolicyzują? dlaczego się nie konfucjonizują w związku z mniejszością chińska? dlaczego się nie buddyzują w związku z mniejszością południowoazjatycką?

  2.Czy na dzień dzisiejszy Francja (nawet uwzględniając jej nie najlepszą kondycję) jest lądowym imperium euroazjatyckim? Już ostatnim gdyż jak wiadomo pozostałe (Cesarstwo Austro-Węgierskie,Cesarstwo Niemieckie,Cesarstwo Rosyjskie,Imperium Osmańskie) zostały wciągnięte w wojenną intrygę (1914) i zniszczone.

  3.Czy to prawda że spośród "wielkiej trójki" tylko Stalin obstawał za przyłączeniem Francji pod kierownictwem Charlesa de Gaullea do grona państw zwycięskiej koalicji? i że wykorzystując swą przewagę po prostu wymógł tę decyzję na "sojusznikach"? nawiasem mówiąc ku wielkiej ich wściekłości jako że USA były już całkowicie (tj technicznie i administracyjnie) przygotowane do okupacji Francji.

  4.Czy to prawda że od samego początku prezydent De Gaulle w słowach i czynach wysyłał dość czytelne sygnały że Francja jako wolny kraj nie podda się żadnemu dyktatowi USA.

  5.Czy to prawda że prezydent De Gaulle zmusił USA do zwrotu zdeponowanego u nich francuskiego złota? a konkretnie:kazał załadować na okręty stosowną ilość banknotów dolarowych i wysłać je do USA z żądaniem zamiany papierków na złoto.

  6.Czy to prawda że prezydent De Gaulle zmienił status członkostwa Francji w NATO? wyrzucając z Paryża siedzibę NATO i de facto zawieszając udział sił zbrojny Francji z NATO?

  7.Czy to prawda że proces likwidacji Francji jako samodzielnego państwa zaczął się właśnie wtedy? i to zupełnie bez muzułmanów za to z francuską dzieciarnią.

  8.Czy to prawda że wtedy,to jest w dalekich latach 70-tych, zaczęły podnosić się pierwsze głosy o francuskim udziale w holokauście? i czy to prawda że głosy nie ucichały a odnoście prezydenta Mitterranda to już podnosiło się osobiste oskarżenia o współorganizację holokaustu?

  9.Czy to prawda że po upadku De Gaulle Francja stała się ośrodkiem z którego pochodziło najwięcej ataków na Polskę w związku z holokaustem.

  10.Czy ostania holokaustyczna i antypolska konferencja była rodzajem "łapówki" danej przez Francję dla świętego spokoju i uniknięcia większych kłopotów?

  11.Czy istnieje choćby teoretyczna możliwość tego że w razie dalszego osłabienia Francji uda się zepchnąć ja do pozycji państw objętych słynna ustawą 447? i czy w razie takiego rozwoju sytuacji USA będą mogły spokojnie odfajkować europejski kontynent jako podporządkowany sobie ?
 • @rabszak 10:06:09
  Żygać się chce czytając te brednie.
 • @Oscar 08:09:48
  Ale bredzisz. Rozumiesz demokrację? A jak większość zechce zaprowadzić wprost jakies prawa religijne? I nie istnieje coś takiego jak neutralne światopoglądowo państwo.
  Ale ty masz totalniackie antywolnościowe zapędy, skoro chcesz zabronić noszenia symboli. I dziwnym trafem zawsze takie bzdury jak opisałeś, uderzają w katolicyzm. A inne światopoglądy dodają jako alibi, że niby nie chodzi o zwykły antykatolicyzm.
 • @demonkracja 08:27:34
  Ale dziwną. ja sobie przeczytałem Boga urojonego. Straszono mnie, że to ryzykowane, bo może obalić moją wiarę. A wg mnie, to okazało się prostacką książczyną, a Dawkins dyletantem w tematyce religijnej, filozoficzne czy historycznej> Jeżeli to ma być jeden z "jeźdźców ateizmu" to jednak są słabi oraz zbyt prostaccy aby traktować fanów Dawkinsa poważnie.
 • @charon 08:27:51
  Tak było, ale czasy jednak się zmieniły. Dzisiaj zaś katolicy (czy szerzej chrześcijanie) są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.
  Nie masz pojecia jednak na jakich fundamentach został zbudowany KK. Od prześladowanych grupek do potęgi, ale fundament to Zmartwychwstanie i krew pierwszych męczenników. Później, były już różne koleje.Ja bym się wstydził tak relatywizować obecne położenie chrześcijan na świecie.
  Dzisiaj to oni są prześladowanymi.
 • @Oracz 09:51:01
  I co jeszcze? Jesteś egzorcystą? Ale na pewno kimś nadzwyczajnym, skoro insynuujesz komuś sataniazm wnioskując po wpisach na necie? Słabe
 • @goat 10:30:47
  A żydzenia najniższych lotów czyli konstruowanie wg własnych wymysłów "religii" prasłowiańskiej, nie zauważasz?
  To sami Żydzi muszą propagować tak prostacki "antysemityzm",aby go kompromitować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031