Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 0 komentarzy

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko Polaków można nabrać na takie plewy jak robi to nasz „Jurek”? Na akcji Owsiaka najbardziej zarabiają producenci i dostawcy sprzętu medycznego. A Wy - Polacy - "Róbta co chceta"...

Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!

Początek stycznia – jak co roku – przynosi Polakom emocje związane ze zbiórką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W opozycyjnych wobec rządu telewizjach pełno jest "ochów" i "achów" wobec „Jurka”, zachwytów nad unikalnością akcji i jej wartością i dla dzieci, i dla osób starszych i dla całej Polski
.
Z kolei środowiska prawicowe patrzące nieufnie na Owsiaka i jego dewizę: „Róbta co chceta!” podszczypują organizatora zbiórki jak mogą, z dużą dozą emocji negatywnych. I tak oto zderzą się z sobą dwie Polski – owsiakowa, rozentuzjazmowana do białości, wymachująca czerwonym serduszkiem i ta niechętna, sceptyczna, nie ufająca „Jurkowi”. Znów zaiskrzy na twitterach, fesjbukach a nawet w oficjalnych wypowiedziach polityków.
No bo jakże by politycy mieli nie wykorzystać tego sporu?

Dlaczego tylko w Polsce? Moje pytanie (jako urodzonego sceptyka) brzmi:
dlaczego taka akcja jak zbiórka Owsiaka odbywa się tylko w Polsce?

Dlaczego nikt nie organizuje zbiórki pieniędzy na zakupy sprzętu medycznego w Niemczech, Ameryce, w Anglii? Ba nawet w Czechach czy Bułgarii?
Nikt nigdzie nie prowadzi takiej akcji.

Czy to znaczy, że my Polacy jesteśmy tak wyjątkowi, że tylko my wpadliśmy na tak genialny pomysł?

No i... ma się rozumieć: sam guru akcji „Jurek” Owsiak to ktoś na kształt nowego Gandhiego czy innego Proroka? Jak to jest możliwe, że żaden inny naród nie wpadł na taki pomysł jak my i że nigdzie nie pojawił się ichniejszy Owsiak?
A może to jest oznaka, że jesteśmy wyjątkowo… naiwni.

 
Że tylko Polaków można nabrać na takie plewy jak robi to nasz „Jurek”?
No bo dlaczego żaden inny naród…?

Zapotrzebowanie:

Skoro taka akcja jak WOŚP się pojawiła to znaczy, że było na to zjawisko tzw. społeczne zapotrzebowanie.
Polacy potrzebowali kogoś takiego jak Jerzy Owsiak.
Do czego potrzebowali Polacy Jurka Owsiaka?

Ano potrzebowali do tego, żeby poczuć się dobrze, poczuć że zrobili coś dobrego i potrzebnego.
To dobra potrzeba i patrząc pod tym kątem należałoby zbiórkę WOŚP docenić.
Skoro bowiem inicjatywa odwołująca się do potrzeby dobra odniosła sukces, to znaczy że nie jest z nami - Polakami - jeszcze tak źle. Z jednej strony zatem sukces WOŚP dobrze świadczy o sercu Polaków, o naszej wrażliwości, która jednak nie znikła.

Z drugiej jednak strony nie sposób nie zauważyć jawnej płycizny akcji Owsiaka, żeby nie powiedzieć jawnej tandety. Tego, że posługując się dobrymi hasłami właściwie robi z potrzeby działalności społecznej karykaturę.
Co to za dobroczynność kiedy za jednorazową wrzutkę parę złotych do puszki można uwolnić się od potrzeby czynienia dobra cały rok?

I co to za dobroczynność, w której wcale nie idzie o pomoc jakimś konkretnym, potrzebującym osobom, a o zakupy sprzętu medycznego czyli o czysto komercyjną działalność.
Na akcji Owsiaka najbardziej zarabiają producenci i dostawcy sprzętu, o co oczywiście nie można mieć do nich pretensji, ale przecież żaden to powód do chwały zarobić na inkubatorach czy aparatach do badania słuchu niemowląt.

Powstaje bowiem pytanie co jest celem akcji, a co tylko jej marketingowym uzasadnieniem dla ludu?
Nikt przecież nie wziąłby udziału w akcji pod hasłem: „Zbieramy na nowy samochód dla Jurka”. Ale jak się rzuci hasło: „Zbieramy na sprzęt dla niemowląt” i odpowiednio zareklamuje akcję w telewizornii to wszyscy wolontariusze i ofiarodawcy będą się tłoczyć drzwiami i oknami.
Zbiorą nie tylko na nowy samochód, ale i na parę inkubatorów (czy na odwrót).

„Róbta co chceta” - czyli osłona polityczna.
Kwestie celu zbiórki, a także jej finansowych aspektów budzą wątpliwości od początku akcji. Wbrew propagandzie uprawianej przez promotorów akcji WOŚP kwoty zebrane podczas zbiórek - nie mają jakiegoś znaczącego wpływu na stan wyposażenia polskich szpitali.

Rynek sprzętu medycznego w Polsce to ok. 4 mld zł, Owsiak przeznacza na zakupy sprzętu ok. 65-70 mln czyli mniej więcej 1,5 % tego co ,kupuje się w Polsce dla szpitali i innych placówek medycznych.

Z jednej strony to nie mało jak na jedną akcję, ale nie bierze się pod uwagę kosztów – czasu antenowego telewizji, wszystkich „światełek do nieba” i tego co dają samorządy dla zorganizowania „finałów WOŚP” w różnych miastach. Gdyby wszystkie te elementy policzyć mogłoby się okazać (i pewnie by się okazało) że skórka nie warta wyprawy.
Nikt też nie analizuje celowości zakupów dokonywanych przez WOŚP, nikt nie sprawdza warunków zakupu i umów z dostawcami i producentami sprzętu. Fundacja Jerzego Owsiaka została założona z kapitałem założycielskim w wys. 2 tys. zł, a rok w rok przynosi zyski rzędu milionów.

W roku 2012 wykazała 17 mln zł zysku. Przy kosztach funkcjonowania samej fundacji na poziomie 4 – 5 mln zł.
Z zebranych kwot organizuje Owsiak także słynny „Przystanek Woodstock” imprezę rockową dla młodzieży z całej Polski krytykowaną za rozmaitego typu ekscesy młodych ludzi dokonywane pod hasłem głoszonym przez „Jurka” - niegdyś – „Róbta co chceta”.

Ponieważ było wiadomo od początku, że zarówno wskazane aspekty finansowe, merytoryczne ale także i etyczne staną się powodem do krytyki zbiórki WOŚP, jej organizator (czy organizatorzy) poszukali swego rodzaju osłony właśnie w poparciu środowisk liberalnych czy lewicowych.

Przesłanie Owsiaka jest bowiem z gruntu konkurencyjne w stosunku do rozmaitych akcji charytatywno-wychowawczych organizowanych przez różne środowiska chrześcijańskie, w tym przez kościół katolicki.

Akcja Owsiaka daje środowiskom niechętnym kościołowi do ręki wiele argumentów.
Katolicka organizacja „Caritas” prowadzi działania charytatywne?
Tak ale Jurek też prowadzi takie działania.
Kościół pomaga? WOŚP – też pomaga i to jak wesoło. Niczego nie wymagając oprócz pomocy w zbiórce.
Potem możecie nawet tarzać się w błocie.

Nigdzie na świecie…

Lewicowa i liberalna ideologia, którą niesie z sobą akcja WOŚP zapewnia jej ochronę przed jakąkolwiek krytyką.
Każdy kto zapyta o rozliczenia finansowe, o sens akcji zbierania na sprzęt i robienia wokół tego tak gigantycznego szumu medialnego, kosztów reklamy w telewizji – natychmiast zostaje wrogiem publicznym środowisk lewicowo-liberalnych.

Sam zaś Owsiak został wykreowany przez środowiska lewicowe na świeckiego świętego naszych czasów. Otrzymał status „świętej krowy”, kogoś kto nie podlega krytyce. Polakom wmówiono i wmawia się nadal, że akcja Owsiaka jest samym dobrem i że uczestnictwo w niej jest wręcz obowiązkiem i przynosi chlubę.
Tymczasem elementarna refleksja pokazuje, że jest to akcja wręcz tandetna, żerująca na ludzkim lenistwie. Dająca lekkie usprawiedliwienie i spokój sumienia za niewielki wysiłek nagradzany zresztą poczuciem udziału w akcji powszechnej i akceptowanej.

Akcja i zbiórki nie mają w istocie znaczącego wpływu na zaopatrzenie polskich szpitali w sprzęt.
Mają za to wpływ na stan finansów Jerzego Owsiaka, który wraz z rodziną całkiem nieźle z tej zbiórki żyje.
Krytyczne spojrzenie - w Polsce zagłuszane przez popierające Owsiaka media – zdaje się jest jednak bliższe prawdy niż zachwyty nad unikalnością WOŚP.

Przemawia za tym prosta obserwacja, o której była już tu mowa.
Nigdzie na świecie – NIGDZIE - taka akcja jak zbiórka Owsiaka nie występuje.

Mówiąc krótko – tylko my Polacy pozwoliliśmy sobie wyprać umysły do tego stopnia, żeby zbierać na zakupy sprzętu, „inwestować” w Amber Gold czy kupować za tysiące złotych garnki warte parę złotych.

Pewnie jesteśmy wyjątkowi wśród Narodów Świata. Narodem wybranym.

Janusz Sanocki – Poseł.

PS. Ciekawe jaka jest przyszłość Akcji Jurka Owsiaka i WOŚP - po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku.

  

KOMENTARZE

 • Ta
  Impreza ma raczej ,, podwójne dno,,. Z jednej oficjalnej strony to pomaganie dzieciom. A z drugiej? Po szumie medialnym ma za zadanie rozmiękczać młodych głównie ludzi , skłucać ,,starych z młodymi,, propagować ,, tolerancję,, czyli aprobatę do wszelkich pomysłów lewactwa, aby potem zebrać plony. W USA coś takiego miało miejsce w latach 60tych. Owsiak moim zdaniem wpisuje się w 13 praw wojny Sun Tzu.
 • @zbig71 02:09:43
  1. Tusk się lekko zbłaźnił Konwencją Chicagowską, ogólną bezczynnością i Amber Gold.
  2. Schetyna w najlepszej formie jest gorszy niż Tusk w najgorszej.
  3. Kosiniak-Kamysz? Najwcześniej za dekadę.

  Kto więc? Ano właśnie - Owsiak!

  Taka jest właśnie kolejność zdarzeń:
  1. Biedroń, 2. Owsiak, 3. Tusk.

  Rezygnacja z szefowania Fundacji to tylko pretekst. Za miesiąc, dwa, do Biedronia dołączy Owsiak. Albo zaczną działać dwutorowo, by w końcu się połączyć. Bo Myszka z p. Lubnauer mogą się spotykać, ale w prawdziwej walce liczą się mężczyźni (no, może towarzyszyć im będzie bardzo aktywna pani Scheuring).

  Jeśli w najbliższym czasie Owsiak "da czadu" w celu urządzenia największego pospolitego ruszenia III RP, mobilizując młodzież i lewicowo nastawioną młodzież, niewykluczone że władza spłynie ponownie w kierunku środowisk PO.

  Nadzieja w TV Republika, że obnaży tę medialną strategię odpowiednio wcześnie.
 • Dobrze napisane.Ale.
  Trzeba tu jeszcze dodać to, co w Polakach tkwi i co jest akurat bardzo dobrą cechą: tradycja.
  Ta impreza stała się w Polsce tradycją, trwa już ponad 25 lat. Jedno dorosłe pokolenie.
  Jak walczyć z tradycją? Środkami drastycznymi?
  Jaka przyszłość? Nigdzie na świecie nie ma takiej tradycji.
  Chociaż zaraz...np. w USA Hollywood tzn. celebryci urządzają zbiórki to na ratowanie przyrody, to na walkę z biedą, walkę z AIDS itd. itp.
  Od lat. A jakie imprezy przy tym bywają! Przy tym, nasze, polskie wyprane mózgi to maluśki pikuś.
 • @maharaja 02:32:34
  A lewicowa młodzież ogląda TV Republika?
 • @lorenco 02:38:07
  Myślałem tutaj o środowisku TV Republika, jako o swoistym think-tanku, zdolnym sformułować skuteczną strategię dla Kurskiego.

  Najważniejszym pytaniem przed wyborami jesiennymi 2019 r. nie będzie Biedroń, Myszka z Nowoczesnej, Owsiak, Lubnauer, Schetyna czy też wczorajsze zabójstwo Adamowicza, ani Teraz Petru.

  Najważniejszym tematem będą: wizja Polski, czyli:
  rola, pozycja i misja okołostołowych elit. Neo-inteligencja.
  Oraz to, czy Polacy chcą misyjność chaotyczną, emocjonalną, hurrakosmopolityczną, z owsiakowego post-słowiańsko-warcholskiego (skądinąd bardzo urokliwego, szlachetnego i atrakcyjnego dla dzieci i młodzieży) roztańczonego i muzycznie rozśpiewanego spontanu, która poza dwoma imprezami, letnią i zimową i mnóstwem antykościelnych haseł, nie wygenerowała niczego sensownego w kontekście politycznym, z cyrkowym przyklejonym uśmiechem zawodowego clowna od "Acta",

  Czy też misyjność trudną, długofalową, odpowiedzialną, racjonalną, niespektakularną, zgarbioną, proeuropejską (ale nie hurrazagraniczną), jak reprezentowana przez unijnego kontrkandydata Donalda Tuska, Jacka Saryusza Wolskiego, tę od Adama Asnyka "Miejcie nadzieję", ze zgodą na silniejszą medialną i internetową ingerencję w wolność wypowiedzi w przypadku chamstwa i nienawiści.

  To będzie właściwa oś walki politycznej.
  To będą wybory kluczowe.
  To będzie test na dojrzałość po 101 latach odzyskania Niepodległości.

  Pax contra prymas Wyszyński.
  Doda kontra Górniak.
  Giertych kontra Marta Kaczyńska.
  KNF czy NBP i Glapiński kontra Gowin / Kowal.
  Pozorna gościnność kontra przemyślana kooperacja.
 • Katolicki bełkot atakujący Owsiaka
  Autor insynuuje że Owsiak się nie rozlicza ...że pytania o rozliczenie są traktowane jako ataki...
  a z drugiej strony lansuje Caritas "że robi podobne dobro" jak Owsiak
  ale w przypadku Caritasu już nie porusza kwestii rozliczeń ...
  Czyli ja widać czyni porównania wybiórcze...nieuczciwe.
  Pytacie Owsiaka o rozliczenia , pytajcie i Caritas ... na takich samych zasadach. Porównujcie uczciwie...

  A już tekst że zarabiają dostawcy sprzętu to tekst szczerze nienawidzącego idioty. Albo dostawca jest fundatorem wtedy nie Owsiak ale dostawca fundują .. albo Owsiak zbiera pieniądze i kupuje potrzebny sprzęt na rynku po cenach rynkowych..
  Ciekawe jak to robi Caritas ...że dostawcy sprzętu nie zarabiają... a jak nie zarabiają to co się dzieje z zebranymi przez Caritas pieniędzmi skoro nie trafiają do dostawców ?

  Kolejna kwestia to koszty TV, pomocy ze strony samorządów itp..
  Dlaczego ta pomoc ma być komercyjna...? to też jest wkład w akcję Owsiaka i to duży wkład bo promocja zwielokrotnia efektywność zbiórki...

  Nie mogę zrozumieć motywacji ludzi którym akcja Owsiaka tak przeszkadza. Jedyną motywacją jaka widzę to jest zawiść KK o zebrane przez Owsiaka miliony na rzecz szpitali. Owieczki KK szczerzą kły na Owsiaka..Dla mnie to kolejny dowód na podłość, małość, zakłamanie KK

  Dlaczego w innych krajach tak jak Owsiak nie robią ?
  Robią...w USA normą na wielkich przyjęciach, rautach, zjazdach, imprezach bogaczy jest zbiórka na jakiś szlachetny cel.
  W Polsce zbierają zwykli ludzie ..i za wyzwolenie u ludzi takich działań Owsiakowi należy się wielki szacunek.
 • @Oscar 07:26:22
  gdyby Owsiak przekazywał zebraną kasę na KK do zagospodarowania .. ooo wtedy byłby "świętym"....

  jakie to niskie małe prymitywne. podłe..
 • Wielkość postaci
  Mamy w historii wiele postaci o różnym poziomie "wielkości": wodzowie w zwycięskich wojnach, przywódcy polityczni itd.
  Czym się charakteryzują?
  Ich wielkość zawsze związana jest z tym ile potrafią wyrwać środków społecznych. Liczy się tu także osobiste poświęcenie.

  Jak na tym tle wypada Owsiak?
  Pompuje się go medialnie, ale to pikuś. Mały pikuś.
 • Do @Oscar 07:30:29
  Panie @Oscar ! wiele wiele lat byłem zwolennikiem orkiestry Owsiaka !
  dawałem pieniądze do puszek i ? i tera jestem przeciwnikiem Owsiaka bo cwaniak tak z cicha pęk zaczął zapraszać na swe spędy Woodstock
  polityków z Platformy Obywatelskiej ! Buzek Balcerowicz i wielu innych polityków liberałów-lewackich żydowskiego pochodzenia ! by bawiącą sie tam młodzież pozyskiwać do lewactwa żydowskiego które ma za zadanie niszczenie państw Narodowych i ich kultur !

  Panie @Oscar ot tego czasu Owsiak dla mnie nie istnieje ! co do Caritasu ma pan całkowitą racje !!! to jeszcze gorsza instytucja która praktycznie nie rozlicza się wcale !!!!

  WOŁAJMY GŁOŚNO !
  Polska Krajem NEUTRALNYM ! przyjazna sąsiadom żyjąca w pokoju !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 08:08:43
  Ta cala sprawa mi brzydko śmierdzi...to inscenizacja służb specjalnych / ustawka dla podniesienia rankingu Owsiaka i dalszego ogłupiania ….ogłupiałych Polaków. Ja na to się nie nabiorę.
  https://www.youtube.com/watch?v=_xu8wwpZGX0
 • @Autor
  Ta kreatura od zarania powstania hucpy WOŚP, jest szykowana do polityki. Mam poważne obawy, że niebawem zainicjowana zostanie akcja - ,,Jurek na prezydenta", a wówczas wielu może się zdziwić.
 • @Jan Twardowski 08:41:31
  No, na prezydenta Gdańska.
  Jestem "za".
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:55:09
  Oby tylko Gdańska...
 • @detektywmjarzynski 08:20:21końca cyrku nie widać już prawa strona bierze w nim udział
  Prezydencki minister wprost o zabójstwie Adamowicza. „To był atak na państwo polskie”(sic!) Państwo polskie zostało tym aktem zaatakowane - ocenił wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha odnosząc się do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Zginął prezydent wielkiego miasta, zginął samorządowiec, zginął człowiek na służbie" - podkreślił Mucha. https://niezalezna.pl/254451-prezydencki-minister-wprost-o-zabojstwie-adamowicza-to-byl-atak-na-panstwo-polskie

  Ps..Prawa strona PiS wpisuje się w narrację PO i lewactwa. To nie dobrze wróży.
 • @Autorze nie narzekaj tylko działaj
  "Tylko Polaków można nabrać na takie plewy"

  napisał parlamentarzysta.

  Nic dziwnego, że kraj jest jaki jest skoro NAWET POSEŁ wprost WYZYWA POLAKÓW OD NAIWNIAKÓW I GŁUPCÓW.

  Przydałoby się trochę więcej szacunku dla Polaków.

  A jak się Jurek nie podoba to ZAMIAST BIADOLIĆ proszę zrobić jakąś interpelację do rządu czy jakiegoś urzędu. Od tego pan jesteś w tym Sejmie.
 • @Oscar 07:26:22
  Przypominam, "Wielgucki zestawiając wpływy i wydatki WOŚP doszedł do wniosku, że w ciągu 11 lat Owsiak zawłaszczył 46 milionów. Sąd, działając na wniosek Owsiaka, po zbadaniu sprawy stwierdził m. in., że "Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe" (str. 2 uzasadnienia wyroku) http : //kontrowersje.net/foto/uzasadnie3.pdf (trzeba usunąć spacje)". To jak było: sąd potwierdził oszustwa Owsiaka czy nie?
 • @ele 08:08:43
  CARITAS rozlicza się co do złotówki, a na swą działalność wydaje tylko 1.5%. Możesz to wyczytać na ich stronie, sprawozdania roczne co zebrali i na co przeznaczyli. Więc nie pisz o CARITASIE bzdur i nie porównuj ze złodziejem Owsikiem.
 • @kula Lis 68 13:40:05
  Ja wiem, że naród głupi wszystko kupi, ale opowiadaj te bajki narodowi głupiemu, nie nam.
  https://natemat.pl/88587,nieswiety-caritas-o-czym-zapomina-prawica-porownujac-wosp-do-katolickiej-organizacji
 • @kula Lis 68 13:40:05
  Na stronie Owsiaka też to możesz wyczytać ... i tam też słupki się zgadzają wzdłuż i w poprzek.. co do grosza..
  To co się nie zgadza to zwykle nie jest jasno wykazywane w sprawozdaniach..

  Stosuj jednolite kryteria dla obydwu przypadków.
  Caritas trudniej zaatakować tak jak pedofilów w kościele bo kościół w Polsce to bardzo silna mafią która ma wiele dojść poprzez swoje "owieczki" i potrafi zniszczyć każdego "wścibskiego".
  Z mafiami ludzie boją się zadzierać (policyjną, sędziowską, prokuratorską, lekarską, kościelną...żydowską).

  A Owsiak zadarł swoim sukcesem z mafią kościelną...
  Sam przyznasz że jesteś owieczka KK i z tego punktu widzenia oceniasz Owsiaka.
 • @kula Lis 68 13:40:05
  .. a tutaj powtórzę link z którego wynika że najzwyczajniej okłamujesz nas tutaj w sprawie Caritasu.
  https://natemat.pl/88587,nieswiety-caritas-o-czym-zapomina-prawica-porownujac-wosp-do-katolickiej-organizacji

  Jeżeli jesteś urzędnikiem KK (to wynika z zaangażowania w dyskusji) to już bardzo brzydko wygląda .. Twój Bóg toleruje takie postawy ?
  Jeżeli tak to nie jest to "bobry" Bóg.. a jeżeli nie to powinieneś od swojego Boga dostać stosownego kopa.

  Daj znać jaki jest Twój Bóg (czy dostałeś kopa czy nie... to ciekawa sprawa... pogłębiająca naszą wiedzę na temat Twojego Boga.
 • @ele 08:08:43
  Ja inaczej oceniam ludzi.
  Oceniam ich za to co robią... a nie z kim się spotykają...
  To z km się spotykają nic nie znaczy ale może znaczyć jeżeli pojawią się jakieś związane z tym decyzje..działania.
  Owsiak pomaga dzieciom...organizuje zbiórki i naturalnym jest że szuka wsparcia u władzy by zwiększyć skalę pomocy.
  PO mu pomaga i za to PO nie można ganić (ale jest za co ich ganić w innych obszarach .. to zdrajcy i grabieżcy),...to samo z żydami...przy ogniu Owsiaka różne szuje się ogrzewają medialnie.
  PIS nie popiera bo stoi na fundamencie KK który Osiaka szczerze nienawidzi za skuteczność. Gdyby PIS był niezależny od KK to też by poparł Owsiaka (PIS wg mnie to też partia zdrady narodowej )

  Ktoś tu pisze że szykują Owsiaka na Prezydenta...to jakiś idiota kompletny..
  Owsiak stara się być kabaretowy, kolorowy, luzacki ... a to nie są cechy Prezydenta... gdyby miał być Prezydentem to by go uczesali, ładnie ubrali, upudrowali jak Dudusia.


  .
 • @Oscar 14:54:34
  Drogi Oskarze,

  Niewykluczone, że niektórzy mogą zazdrościć sukcesu WOŚP.
  nie podzielam tez zarzutu, że czas antenowy w TV jest kosztem - dzis pokazuje to głównie TVN,ale kiedys byl calodniowy blok w TVP i przecież tylu reklam by nie było.

  Tym niemniej prawda jest, że WOŚP podobnie jak cały "Jurek" Owsiak pomyslany był jako pewien eksperyment społeczny autorstwa ówczesnych służb, a który powiódł sie znakomicie.
  ja nie popieram WOŚP, ponieważ pod przykrywką dobroczynnosci realizowana jest agenda polityczna, której nie akceptuję ("róbta co chceta" to niestety agenda rewolucji kulturowej).
  Co do zrzutki, to czasami daje im kase, ale nie ze względu na szczytny cel, ale ze względu na dzieci będące wolontariuszami, bo jest mi ich po prostu żal i tylko z tego względu.

  Twoje uwagi o zadarciu z KK czy konkurencją dla KK sa nie tylko niestosowne, ale i poprostu głupie, bo KK to nie jest instytucja charytatywna, choć i tym sie zajmuje

  pozdr
 • @MacGregor 15:12:22
  Owsiak kulturowo jest blisko klimatów multikulti.. to prawda też to mi się nie podoba... ale zbiórka mi się podoba...a imprezy rockowe mniej .. .są mało wartościowe.

  Gdyby np banderowcy organizowali zbiórki na szpitale też by poparł...
  chociaż oczywiście potępiam cała idee banderyzmu jak formy nazizmu.
  Mogę podziwiać Ładne obrazki Hitlera nie przestają uważać go za zbrodniarza ale przyznając mu rację w kwestii diagnozy zła które oblazło Europę...
  ale nie godząc si`e na metody które stosował by się tego zła pozbyć.
  ..itd
  Dla mnie każdy jest wielowymiarowy i każdy wymiar oceniam osobno.
 • @Oscar 15:22:28
  Imprezy rockowe są pewnie OK - ja akurat nie przepadam, ale jest młodzież, której to się podoba i nie mam z tym problemu.

  ten przykład z banderowską zbiórką jest bardzo trafny - w taki przypadku nie wolno byłoby popierać, bo to tak, jakby Hitler po ogłoszeniu ostatecznego rozwiązania zbierał na sierociniec dla żydowskich dzieci.

  ja nie jestem jakimś specjalnym wrogiem WOŚP, ale jak już mnie dociskają o szczera opinię, tonie jestem jej entuzjasta w obecnym formacie

  ale teżi nikomu nie zakazuje ani nie obrzydzam

  pozdr
 • @MacGregor 15:39:06
  Jurek Owsiak chciał bić ludzi! Na antenie TVN24 zadeklarował, że będzie „walił z baśki” https://nczas.com/2019/01/15/jurek-owsiak-chcial-bic-ludzi-na-antenie-tvn24-zadeklarowal-ze-bedzie-walil-z-baski/
 • A ja od samego początku pytam:
  Czy rzeczywiście nasza służba zdrowia ma AŻ TAKIE braki? To zamiast nadymać podejrzaną zbiórkę zmieńmy ustawę budżetową. Przecież, do cholery, po to płacimy podatki! Gdyby pan O. rzeczywiście chciał pomóc Polsce i Polakom, to by postawił TAKI WŁAŚNIE postulat. Wg mnie chodzi tu zatem o tresurę kolejnych pokoleń w duchu "państwo macie do d*, nie dba o was, potrzebujecie prywatnego opiekuna, bo sami sobie w tym państwie nie radzicie". Obawiam się, że trafiam w sedno.
  A co do "orkiestrowego" sprzętu w szpitalach, to autentyk: perpedyk do badania słuchu noworodków padł. Ja się uprzejmie pytam personelu, czy to może jest tylko koniec baterii, a nie awaria sprzętu. Personel blady z trwogi wypożycza ów perpedyk ze szpitala z sąsiedniego miasta (a tam co? dzieci nie muszą być badane?). Potem ktoś mądry wpada na myśl, że to jednak bateria. Pytam zatem personelu, czy trzeba im kupić taką baterię, bo widzę, że dla szpitala to jest problem. - Nie ma sprawy, kupię to aku, niech dzieciom służy. A nie, nie mogę im nawet tego kupić, bo jak zerwiemy plomby, wstawimy nową baterię, to sprzęt straci gwarancję. Dlatego ta prosta operacja musi być wykonana w autoryzowanym warsztacie. I z jednej strony - zerwanie plomb anihiluje gwarancję, z drugiej - wymiana baterii nie jest objęta gwarancją, więc trzeba serwisowi ZAPŁACIĆ. Zapłacić za czynność, którą był w stanie wykonać średnio kumaty cywil obecny akurat na trakcie noworodkowym. No i oczywiście trzeba zapłacić KONKRETNEMU serwisowi, z którym "Orkiestra" zawarła umowę. Tak, że ten z tą dobroczynnością orkiestry. Prawie jak "Dobra pani" - pamiętacie tę nowelę?;)
 • @kula Lis 68 13:40:05
  " Więc nie pisz o CARITASIE bzdur i nie porównuj ze złodziejem Owsikiem."
  Pokaz zadaniowy debilu ile wpłaciłeś na WOŚP i ile z tego ci ukradli
 • @Oscar 15:08:56
  "Ktoś tu pisze że szykują Owsiaka na Prezydenta...to jakiś idiota kompletny.."
  W takim razie strzelam w ciemno że to: kulawy lis
 • @Hades 18:32:58
  Ani złotówki! na posiadłości złodzieja Owsika, Caritasowi wpłacałem.
 • @Hades 18:34:42
  Jedynie tym dzieciom marznącym na mrozie kupowałem gorącą herbatę i drożdżówki.
 • @bez kropki 18:16:40
  "bo jak zerwiemy plomby, wstawimy nową baterię, to sprzęt straci gwarancję"
  To akurat nie ma znaczenia czy to sprzęt zakupiony przez WOŚP czy kogo innego. To absolutny standard i nie tylko w tym sprzęcie ale w całej masie innego nie koniecznie elektronicznego.
  Takie są czasy że walka cenowa polega na obniżeniu ceny zakupu z założeniem o jej rekompensacie podczas późniejszego nie tylko serwisu ale i zwykłego przeglądu.
 • @bez kropki 18:16:40
  "Czy rzeczywiście nasza służba zdrowia ma AŻ TAKIE braki?"
  Na prawdę pytasz - czy żarty sobie stroisz?
  Jak jest nie pytaj tylko przespaceruj się po szpitalnych oddziałach dziecięcych i przyjrzyj się dla całego nie tylko sprzętu ale i niby zwykłego wyposażenia (łózka, szafki, krzesełka).
  Po porównaniu ich stanu (zaawansowania technicznego) i serduszkach WOŚP zobaczysz na własne oczy.
  Oczywiście że nie jest to normalne bo na to łożymy potężne pieniądze - tylko co z tego jak większość jest roztrwaniana i rozgrabiana przez bydło u żłobu - po to właśnie obecni PISdzielcy tak zacięcie przejmują krok po kroku kompetencje do wydawnictwa pieniążków publicznych odbierając je samorządom (włodarze np. Suwałk, czy Szczecina nie dadzą milionów dla szabrownika z Torunia - a PISdzielcy? Owszem - tylko muszą je najpierw komuś zarypać - bo ze swoich SKOKÓW czy SREBRNEJ nie dadzą)
 • @kula Lis 68 18:35:21
  "Ani złotówki! "
  Więc po co zadaniowy oszołomie piszesz że kradnie? Jak miał Cię głąbie okraść jeśli NIC mu nie dałeś?
  Jesteś typowy zadaniowy debil i kłamca
 • @Hades 18:40:35
  To MA znaczenie. W normalnej sytuacji szpital ogłasza przetarg na dostawę i serwis sprzętu. Tu tego nie ma, jest za to "przywiązanie chłopa do ziemi". A Orkiestra wcale nie wybiera najtańszych serwisantów...
 • @Hades 18:47:09
  Plepleple. Mąż opatrznościowy by leczył przyczyny, A NIE skutki. I to wyczerpuje temat.
  A tego sprzętu, to wale nie jest "taka masa". Osobiście znam sprzęty, na których nalepki orkiestry naklejono pomimo tego, że sprzęt pochodził z normalnego szpitalnego zakupu. I zawzez są to albo sprzęty popularne (łóżka), albo te najdroższe (tomograf).
 • @bez kropki 18:50:23
  "A Orkiestra wcale nie wybiera najtańszych serwisantów..."
  A skąd wiesz?
  To po pierwsze. Po drugie nie liczy się tylko cena serwisu jak też i cena urządzenia.
  Liczy się po pierwsze całość: sprzęt, serwis gwarancyjny, serwis pogwarancyjny, przeglądy, szkolenia, transport, uruchomienie,.........., ale też i pakiet w jakim co jest kupione (np. z innymi urządzeniami), dostępność urządzenia, konkurencyjność,......... CAŁOŚĆ.
  Musisz znać całość tych kosztów (przeliczona na kilka lat do przodu), plus otoczkę czyli co kupuje się w pakiecie, ale i ceny konkurencyjnego sprzętu o takim samym poziomie aby cokolwiek porównać.
  Znasz?
  Masz oferty lepsze?
  Zgłoś i udowodnij że ktoś ma ofertę lepszą a wybrano INNĄ.
  Poza tym należy pamiętać że o samym sprzęcie nie decyduje WOŚP tylko szpitale o nie proszące - WOŚP kupuje to o co proszą szpitale a nie to co che i wciska im później siłą.
  To wydaje się proste - ja samochody wybieram kilka miesięcy bo każdy szczegół mnie interesuje i jest ważny - jeśli nie tu i teraz, to za czas X
 • @Hades 18:58:26
  Skąd wiem? Z dokumentów. I tak, też miałam na myśli CAŁOŚĆ. Tak, znam lepsze oferty i nie ja jedna. Zgłosić? To nic nie da. Sprawdzone.
 • @bez kropki 19:04:46
  "Zgłosić? To nic nie da. Sprawdzone."
  Więc jak to się mówi: "KARTY NA STÓŁ"
  Pokaż kwity i wtedy podyskutujemy (z pewnością nie tylko My dwoje)
  Nie ma kwitów nie ma tematu - kolejne puste idiotyczne pomówienie
 • @Hades 18:58:26
  PS, Tak, rodzaj sprzętu wybiera szpital (mniej więcej). Ale DOSTAWCĘ i/lub wykonawcę - już niekoniecznie. Przynajmniej tak było w czasach, gdy akurat zajmowałam się tymi sprawami. Nie wiem czy to reguła, czy nie. I czasem trochę wciska siłą;). Szpitale przyjmują to, na co akurat "orkiestra" zbiera, a nie czego najbardziej potrzebuje dany szpital, czy dana społeczność. Ale tu się nie czepiam, bo jednym z założeń orkiestry jest, że w danym roku nagłaśniają jakiś konkretny problem medyczny.
  Czasem też firmy robiąc sobie reklamę wciskają orkiestrze przestarzały kit (nie zakupy dokonywane przez orkiestrę, tylko dary od sponsorów). Pamiętam darowiznę ok. 10 pagerów w czasach, gdy był to już przeżytek. I potem obdarowani się z tym bujają. Ale tu wina "orkiestry" sprowadza się tylko i wyłącznie do tego, że pozwala sobie wciskać takie kity.
 • @Hades 19:08:05
  A Ty co? Internetowy prokurator? Już im się przedawniło;).
  I nie, ja nie sieję pomówieniami. Ja mówię/piszę, co widziałam. I mam do tego prawo ("konstytucja" - modne słowo), a Ty nie masz obowiązku w to wierzyć. To wolny kraj:).
 • @bez kropki 18:50:23
  "W normalnej sytuacji szpital ogłasza przetarg na dostawę i serwis sprzętu. "
  Tutaj musisz wziąć pod uwagę jeszcze kilka aspektów:
  1- zmowy cenowe dostawców którzy wiedzą że szpitale i tak mają nóż na gardle i kupią za ile się tylko wystawi najniższa ofertę - która może być i 3x taka jak normalna detaliczna. Bo w takim przypadku szpital ma tylko dwa wyjścia:
  - nie kupuje
  - kupuje najtańszy z oferty (a że jest drogi jak cholera to nie ma znaczenia: był najtańszy z oferowanych)
  W zakupach WOŚP ten numer nie przechodzi bo oni nie muszą kupować z ofert ale np. i bezpośrednio od producenta, a przede wszystkim nie tylko tu na miejscu w kraju.
  I kolejna sprawa to ILOŚĆ !!!!!:
  - szpital kupi 1, 2 ,3
  - WOŚP dziesiątkami bądź setkami na raz - a to zupełnie zmienia warunki i cenę
  Gadka to jedno a rzeczywistość to drugie - tym bardziej jeśli nie zna się całości (ja znam tylko tą standardową)
 • @bez kropki 18:52:59
  Widzisz tak się składa że podczas pobytu w UDSK akurat widziałem taką dostawę więc nikt mi nic nie wmówi.
  Krytykantami są zawistni idioci którzy nic nie dają - ale gdy przyjdzie co do czego też korzystają (to nie problem - tylko syfilis moralny danej osoby)
  Tu sprawa jest prosta: chcesz to dajesz, nie chcesz nie dajesz ale zamknij ryj i nie rycz że ktoś Cię okrada.
  A jak chcesz krzyczeć to krzycz gdy kasa bez twojej zgody idzie na KK i szabrownika z Torunia - ja tam nie daję i nie chce aby za mnie dawano a i tak idą tam miliardy z publicznej kasy
 • @bez kropki 19:10:37
  I tutaj zgadzam się całkowicie: szpital wybiera sprzęt ale dostawcę WOŚP bo to on kupuje.
  Co do wciskania to pewnie tak jest że w zamian za reklamę coś ktoś wciska nawet nie najnowszego modelu - ale z jednej strony i tak pewnie jest to nowsze niż to co ma szpital na stanie a z drugiej może cena rekompensuje.
  Z tym nie podyskutuję jeśli ani się nie znam ani tym bardziej szczegółów.
  Odezwałem się tylko prostując te warunki gwarancji bo to nie wina WOŚPu - tak jest prawie wszędzie i ze wszystkim.
  (dla przykładu mam "pewien sprzęt" w którym serwis za wymianę akumulatora bierze 120zł i muszę go na 3-4 dni wysłać w drugi koniec Polski a na ten czas wypożyczyć zastępczy - i nie mogłem w czasie gwarancji zrobić tego sam. Teraz gdy jest po gwarancji wymieniam sam w ciągu około 10 minut a lepszy on ich akumulatorek kosztuje 30zł. Tak jest i tyle)
 • @bez kropki 19:13:36
  "A Ty co? Internetowy prokurator? Już im się przedawniło;)."
  Nie. Ani internetowy ani realny. Ale jak ktoś rzuca takie oskarżenia to pytam o dowody. Czyli ich nie masz. Więc temat zamknięty.
  puste oskarżenie - jak u kulawego głąba
 • @kula Lis 68 19:16:15
  "Pierdolnij się w twój pusty jak pustak łeb lewacki oszołomie."
  Kulawy nie pij tyle bo już zaczynasz gadać do lusterka.
  Wyjdź na dwór, przewietrz się, pobiegaj ze swoim wiernym psem... Husky Husky..
 • @Hades 19:29:45
  Mam. Ale ujawnianie/upublicznianie (np. w sieci) pewnego rodzaju dokumentów jest karalne. Więc nawet mając je, nie wolno mi ich ujawnić. I to kończy temat.
  Jeśli natomiast uważasz, że ktokolwiek został pomówiony, to złóż na mnie donos. Tłumaczyć się będę przed prokuratorem, a nie przed anonimem z netu:). Bez obrazy, nic osobistego, to zasada ogólna.
 • @maharaja 03:56:25
  Po pierwsze Polska była niepodległa tylko pomiędzy 1918 a 1939.Po drugi całe anty polskie elity po 1980 wraz z PIS zgotowały nam to bagno w którym się znajdujemy.Żyjemy w biednym kraju z skorumpowanym systemem polityczno-prawnym który doprowadził do tragedii jaka miała miejsce w Gdańsku.Dopóki Polak nie zacznie myśleć narodowo albo władza nie trafi w polskie ręce w Polsce nie będzie dobrze.I nie mów mi że PIS to partia Polska bo gdyby takową była to po 1989 razem z robotnikami na ulicach broniła by rozkradania polskiej gospodarki.
 • @bez kropki 19:39:24
  A po co mam coś komuś zgłaszać? A co ja z PIZ - że szczekam na Sądy a jak ktoś da pstryczka w nos to do tych sadów biegną na skargę i po pomoc?
  Poza tym ja nie adwokat WOŚPu czy Owsiaka - tylko komentuję to co uważam za stosowne i mam chęć.
  Nie wykładasz kwitów to pozostaje to pomówieniem i tyle - typowy bolszewcko/PISdzielczy/huskowy/kulawo lisowy krok: wiemy, mamy, ale wiecie.... nie pokarzemy...
  Narka
 • @maro 19:52:23
  5*
 • @Oscar 07:26:22
  Nie broń Owsiaka bo robi z Polaków żebraków którymi i tak są,ogłupia ten biedny naród i pochłania pieniądze publiczne samorządów bo bez nich dochody WOŚP nie były by takie jakie są!
 • @Hades 19:52:55
  Aha. Czyli dla Twoich zachceń mam się narazić na konsekwencje karne. Bo jak nie, to będę ****. Urocze.
  Oczywiście masz prawo myśleć sobie co tam chcesz. Nie znaczy to jednak, że masz rację;). Ale to nie mój problem.
  N.b. to symptomatyczne - ja uprzejmie i grzecznie, słowami powszechnie uważanymi za nieobraźliwe wyjawiam swoje zdanie (oraz powołuję się na okoliczności, które ukształtowały właśnie takie moje zdanie). W zamian otrzymuję "wiązankę":). Ale oczywyzda to ja jezdem tym złym, w dodatku "pisowcem";). Taaa...:)
 • @Hades 19:52:55
  "Nie wykładasz kwitów" Serio? Uważasz, że to net jest miejscem do "wykładania kwitów"? Nie prokuratura? Nie ma tajemnicy firmowej, RODO i paru innych przepisów?
  I drugie: serio mam deptać prawo, bo komuś się tak zachciewa?
  (retorycznie)
 • @maro 19:55:39
  Z tą samorządową kasą - w sedno!
 • @maro 19:55:39
  WOŚP "gra" prawie 30 lat i do tej pory samorządy kilkadziesiąt razy zrobiły kalkulacje opłacalności i gdyby im się to nie opłacało to by nie inwestowały.
  Dobrze więc wiedzą bo policzyły że to co dołożą do organizacji WOŚP jest niczym w porównaniu z tym co zaoszczędzą na nie doinwestowaniu szpitali w swoim regionie.
  To jasne, proste i logiczne.
  Natomiast inna stroma medalu jest taka że to Państwo powinno to inwestować a nie WOŚP - lecz jak inwestuje widać wszem i wobec.
  Gdyby było inaczej WOŚP nigdy nie miałby podstaw do powstania i by nie powstał
 • @bez kropki 20:03:57
  Proszę nie bić tu piany o rodo - srodo, konsekwencjach karnych i lamenty o twardym języku...
  Rzuca Pani oskarżenia i Twierdzi że ma na to dokumenty na matactwo i marnotrawstwo funduszy więc albo:
  - karty na stół
  - albo przysłowiowa m..da w kubeł.
  Tu nie ma trzeciego wyjścia: albo - albo
  I nie musi to być tutaj (choć w obsmarowywaniu i pomawianiu tutejsze miejsce Pani jakoś już nie przeszkadza) tylko są do tego odpowiednie urzędy - które na dodatek tak się nieszczęśliwie złożyło że od 3 lat tylko na takie niusy czekają - więc do boju.
  Proszę podać miasto - pomogę podam adres.
  Albo szybciej: kamiński, ziobro, bądź jeszcze szybciej: Warszawa ul. Nowogrodzka: kaczyński jarosław
 • @Hades 20:17:29
  W wielu gminach w Polsce nie ma szpitali a pieniądze dla WOŚP idą.Utrzymanie Muzeum Polin kosztuje Warszawę 16mln zł. rocznie,asystentka prezesa NBP zarabia 65 tyś miesięcznie,utrzymanie nieistniejącej elektrowni atomowej kosztuje nas do teraz 10mld zł. a budżet państwa dopłaca do działających w wolnych strefach ekonomicznych zagranicznych firm w których pracują także ,,przychodźcy'' mln złotych.Kto rządzi tym krajem chyba nie Polacy?
 • @maro 20:40:22
  Zgadza się. A to tylko tyle, ile "niechcący" przedostało się do opinii publicznej. (dodając do tego PISowski wał SKOK).
  Ale to nie ich wina - złodziej zawsze będzie kradł.
  Wina "durni" co złodzieja dopuszczają do dostępu do kasy
 • @Hades 20:24:24
  Żeby być prowokatorem trzeba jednak mieć trochę inteligencji. O RODO i zakazie publikowania np. niektórych wyroków, o ochronie tajemnicy firmowej napisałam prawdę. O tym, że publikowanie tego jest karalne - też.
 • @maro 20:40:22
  Zewnętrzne znamiona władzy ma teraz PiS. Ich ,, Ojcem Chrzestnym jest stronnictwo amerykańsko-żydowskie, co konsekwentnie przypomina nam Żorżeta z ul . Pięknej w Warszawie. Szykowana ,, debata blisko wschodnia,, jaką zażyczył sobie M.Pompeo jest jednym i bardzo wymownym przykładem, że ,,nasi sojusznicy,, mówią do nas otwartym tekstem.
 • @bez kropki 21:56:29
  A ja napisałem że są od tego odpowiednie służby które można powiadomić. Tym bardziej że obecne tylko czekają aby mieć cokolwiek by dokopać i samemu Owsiakowi i WOŚPowi - wręcz o tym mażą.
  Jakiekolwiek przedawnienie nie ma tutaj znaczenia bo czym innym jest odpowiedzialność karna a czym innym moralna, co w przypadku takiej inicjatywy jest też dla niej sytuacją BYĆ ALBO NIE BYĆ - o co szczekacze tak walczą.
  Więc nie wiem na co Pani czeka?
  Są służby, jest prasa, jest TVPIS które ani ułamka sekundy nie będzie się wahało aby takie kwity przejąć a i pewnie nawet za nie zapłacić.
  W czym problem?
  Po co "szczekać" na pusto mając za plecami mocny kij-samobij?
  Albo składa Pani gdzie trzeba (bądź temu co nie będzie się obawiał tego upublicznić) kwity, albo jest Pani kłamcą i szczekaczką.
  To bardzo jasna sprawa nie posiadającą jakiejś trzeciej strony: albo-albo
  Dziękuję
 • @Hades 22:13:54
  Odpowiednie służby to prawdopodobnie dawno mają dowody na przekręty p.Owsiaka. Tylko wcale nie muszą mu dokopywać, mogą znacznie efektywniej wykorzystać taką wiedzę i dokumenty, jakie posiadają. Mam na myśli oczywiście ss. To one są właśnie trzecią stroną.
 • @Hades 22:13:54
  A co jeśli się swego czasu powiadomiło, a odpowiednie władze nader starannie zmiotły rzecz całą pod dywan... Kogo mam zawiadamiać? P. Boga? Papieża? Obamę? Putina? Ufo? Hadesa? Skończ podstawówkę i potem średnią, dorośnij to pogadamy.
  Taki Pan odważny? To proszę się publicznie przedstawić;).
 • @bez kropki 06:11:11
  "Kogo mam zawiadamiać?"
  Opinię publiczną - nie trzeba osobiście - zawsze może ktoś a jajami rano takie dowody znaleźć u siebie "na wycieraczce pod drzwiami" i je upublicznić
  "proszę się publicznie przedstawić" - powiedziała Pani "bez kropki"
  Jeszcze jakieś wytłumaczenia?
 • @zbig71 22:41:01
  Nie sądzę. Te odpowiednie służby obecnie jak nigdy wcześniej są u koryta.
  Gdyby cokolwiek, cokolwiek miały to już by nimi Owsiaka po karku lały.
  Mas zna myśli wyciąganie z tego dla siebie profitów/procentów? Tez nie sądzę - wtedy nie byłoby takiej może nie tyle nagonki (bo ona działa odwrotnie niż by kaczelnik chciał) co rzucania kłód pod nogi.
  Póki co zero dowodów a jedynie dywagacje a ja raczej trzymam się twardych namacalnych dowodów

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930