Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
159 postów 1 komentarz

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

O głupocie polskiej polityki, Nord Streamie i Wolności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najważniejszą kwestią jaka została poruszona w rozmowach polityków nie jest ustawa o IPN, odszkodowania wojenne czy prawa polskiej mniejszości w Niemczech lecz sprawa budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream.

O głupocie polskiej polityki, Nord Streamie i Krowie Wolności

Cały piątek i sobotę wysłuchuję w polskiej telewizji relacji ze spotkania naszego premiera z kanclerzycą Niemiec.
I najważniejszą kwestią jaka została poruszona w rozmowach tych polityków nie jest ustawa o IPN, odszkodowania wojenne czy prawa polskiej mniejszości w Niemczech. Nie – bynajmniej.

Najważniejszą kwestią, różniącą nas z Niemcami jest sprawa budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream

Tu nasz premier zadeklarował iż mamy inne zdanie i bardzo byśmy nie życzyli sobie żeby Nord Stream na dnie Bałtyku powstał i żeby ruscy mogli dostarczać gaz do Niemiec z pominięciem nas i Ukrainy. Nie, nie i nie!

Zaraz za premierem całe tabuny komentatorów w polskiej telewizji, polityków wszelkich barw raczy nas uświadamiać na ten sam temat tłumacząc jakim zagrożeniem dla Polski jest to, że Nord Stream będzie sobie leżał pod wodą, a nie na terytorium Ukrainy i Polski.

Po takim zgodnym chórze głosów od polityków od PiS, przez Platformę do partii z kropką zaczynam się zastanawiać czy ja jestem normalny, a świat zwariował czy na odwrót.

Bo niech ktoś na chwilę uwolni się do tego zgodnego gdakania o szkodliwości politycznej rurociągu dla Polski, który omijając niepewne terytoria będzie tłoczył gaz do Europy i postawi proste pytanie: na czym ta szkodliwość ma polegać? Że nas omija? A mało to szlaków nas omija?

Jest wg mnie dokładnie odwrotnie. Gazociąg Nord Stream, który leży na dnie Bałtyku stabilizuje polityczną sytuację w regionie. Gdyby był położony na naszym terytorium stanowiłby źródło ciągłych napięć z Rosją.

A to o wysokość opłat, a to o bezpieczeństwo przesyłu. Rosjanie chcąc mieć pewność, że nie zablokujemy im przesyłu gazu musieliby mieć przygotowany wariant militarnego ataku na Polskę w celu zabezpieczenia swoich interesów.

Tymczasem kiedy rurociąg leży w Bałtyku nie muszą się martwić, a potencjalne źródło konfliktów zostaje usunięte. Tak więc położenie Nord Streamu na dnie Bałtyku jest oznaką tego, że Rosjanie nie są zainteresowani naszym terytorium, a wiec politycznie jest dla nas korzystne.

Nie jest – ma się rozumieć - korzystne gospodarczo bo nie będziemy kasować opłat za przesył, ale to całkiem inna sprawa i nie ma nic wspólnego z tym co polscy politycy opowiadają w tej sprawie od lat własnemu społeczeństwu.

Natomiast bez wątpienia Nord Stream bije w interesy Ukrainy bo pozwala ja odciąć od rosyjskiego gazu, ale czy obrona Ukrainy, na której politycznie zwyciężył post-banderyzm ma być naszym celem? Czy tak ma wyglądać polska polityka, że realizuje interesy innych, a własnemu społeczeństwu opowiada bajki?

Oczywiście to nie sama Ukraina skłoniła ans do takiej postawy, ale jej światowy protektor jakim są Stany Zjednoczone. USA prowadząc od kilku lat agresywną politykę osłabiania Rosji rozgrywają Ukrainę na globalnej szachownicy jako siłę antyrosyjską. Ukraiński banderyzm pomaga im nastawić ukraińskie społeczeństwo antyrosyjsko stąd wsparcie jakiego kolejnym „pomarańczowym rewolucjom” udzielili bracia Jankesi. No a my jako sojusznicy nie mamy wyjścia - też musimy śpiewać w tym chórze.

W sprawie gazu zresztą nie szło tylko o politykę. Rosjanie skarżyli się, że Ukraińcy – z rurociągów, które biegną przez ich terytorium, pobierają sobie gaz, za który potem nie płacą. Jak gaz popłynie Nord Streamem skończą im się te możliwości.

Sprawa Nord Streamu jest dla Polski z góry przegrana bo – w odróżnieniu od nas – Niemcy czy Francuzi kierują się własnymi interesami, myślą racjonalnie i nie działają na rozkaz Wielkiego Brata. My - odwrotnie.

Na tle tej wymóżdżajacej propagandy jedyną pocieszającą informacją jest ta o krowie, która uciekła z rzeźni i schroniła się na jednej z wysp nyskiego jeziora.

Patrzcie – nawet krowa symbol ociężałości i bezwolności - zdobyła się na bunt i ucieczkę spod noża.
Na pewno dlatego, że nie oglądała telewizji. Gdyby to robiła to horda gadaczy wytłumaczyłaby jej co jest dla niej dobre: „Do rzeźni krowo! Do rzeźni! To sojusznicza rzeźnia!”

Janusz Sanocki - Poseł

 

KOMENTARZE

 • Autor pisze !
  Najważniejszą kwestią jaka została poruszona w rozmowach polityków nie jest ustawa o IPN, odszkodowania wojenne czy prawa polskiej mniejszości w Niemczech lecz sprawa budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream.
  O głupocie polskiej polityki, Nord Streamie i Krowie Wolności
  [ koniec cytatu ]

  Szanowny autorze ! to nie głupota premiera Morawieckiego , ale realizowanie 100% polityki interesów światowego żydostwa ! premier Morawiecki to polityk powołany przez żydowską mafie i realizujący politykę żydowskiej mafii !!! Polska Polacy to tylko kolonia która ma dostarczać światowej żydowskiej mafii podatki i mięso armatnie które ma być do ochrony Izraela !

  Słowianie ! USA Wielka Brytania i Polska to najbardziej skolonizowane kraje przez światową żydowską mafie !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .zoologiczny anty-żydzista ! ksenofob !
 • @
  /Nord Stream2//

  Żydowski Pax Russo - Americana działa jak należy, niszcząc europejskie narody.

  Już nawet żydowska neokonserwa w USA, zwykle "przeciwna" Rosji jest za NS 2.

  //What’s Good for Russian Gas Is Good for America
  Washington's opposition to a gas pipeline connecting Russia and Germany has never made sense.//

  //Opozycja do gazrury łączącej Rosję i Niemcy nigdy nie miało sensu//

  http://foreignpolicy.com/2018/02/06/whats-good-for-russian-gas-is-good-for-america/
 • Nord Stream powstał pod naciskami PISu i Lecha Smoleńskiego.
  Pamiętacie tę batalię o niedopuszczenie prowadzenia przez Polskę Jamału II
  te nagonki medialne z powodu "szpiegowskiego światłowodu" co to miał wykradać nasze Najjaśniejsze tajemnice państwowe.

  To chyba największe osiągnięcie geopolityczne Lecha.
  Niestety niekorzystne dla Polski.
 • @Oscar 17:02:17
  To co piszesz jeszcze bardziej przekonuje mnie, że Polacy powinni utworzyć "Trybunały Ludowe" z możliwością wydawania wyroków do kary śmierci włącznie...

  Dla ZDRAJCÓW tylko SZNUR!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031