Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1 komentarz

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Byle jaki, byle z naszej partii !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeden z 21 postulatów strajkujących stoczniowców - Sierpień 1980 r.): "Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej Państwa na zasadach kwalifikacji a nie przynależności partyjnej (…)”.

Byle jaki, byle z naszej partii !!!

Jeden z 21 postulatów strajkujących stoczniowców - Sierpień 1980 r.): „Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej (…)”.

Minister sprawiedliwości mianował na stanowisko dyrektora administracyjnego sądu w Prudniku - Magdalenę Kolbiarz - żonę burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza.

Burmistrz Nysy jest w dobrych kontaktach z wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jaki który wielokrotnie wspierał go również przez decyzje personalne.
Na początku obecnych rządów na stanowiska w agencjach rolnych zostali powsadzani ludzie wskazani przez burmistrza Nysy będący jego ekipą w Radzie Miejskiej.

A dla nikogo nie było żadną tajemnicą, że o obsadach personalnych na Opolszczyźnie decyduje Patryk Jaki, który wyrósł tu na lokalnego „barona” PiS.

Teraz żona zaprzyjaźnionego z ministrem burmistrza została dyrektorem sądu, choć w sądownictwie nie pracowała – o ile wiem – ani jednej godziny. Zatrudniona była w sekretariacie nyskiego liceum.

Zresztą nic nie wiadomo, żeby na stanowisko dyrektora sądu w Prudniku ogłoszony był jakiś konkurs, żeby ktoś spoza obecnego układu politycznego mógł się zgłosić, pokazać swoje kompetencje, doświadczenie, uczciwość.
Po prostu minister sprawiedliwości w ramach przeforsowanych w ubiegłym roku ustaw - nazywanych w mediach rządowych „reformą wymiaru sprawiedliwości” uzyskał prawo do osobistego obsadzania stanowisk prezesów i dyrektorów sądów.

I oto w Prudniku wskazał na żonę burmistrza Nysy, który od początku kadencji pozostaje w dobrych relacjach z zastępcą ministra Ziobry, wpływowym politykiem PiS – Patrykiem Jaki.

Ponieważ – jak wspomniałem - nie było żadnego konkursu, minister nie mógł był znać pani Magdaleny Kolbiarz można z prawdopodobieństwem równym pewności wywnioskować, że pani ta została dyrektorem poprzez wstawiennictwo wiceministra Jakiego, a ten wskazał ją na podstawie znajomości z burmistrzem Kolbiarzem.

Nie wiemy, jak wyglądały inne nominacje na dyrektorów i prezesów sądów w kraju, ale ten przypadek z całą pewnością jest okazem partyjnego nepotyzmu w najczystszej postaci. Oto na wcale nie tak nieważne stanowisko, minister mianuje wg partyjnych koneksji i powiązań.

Czy o to nam chodziło kiedy domagaliśmy się „reformy wymiaru sprawiedliwości”?

Pytanie jest retoryczne.

Bez wątpienia patologia życia publicznego w Polsce polega na obsadzaniu państwowych stanowisk „krewnymi i znajomymi królika” – partyjnymi kolesiami, żonami, kochankami, członkami rodziny.

Potem w administracji opanowanej przez tę czy inną „partyjną siuchtę”,oczywiście o żadnej skuteczności i uczciwości mowy być nie może, nie mówiąc już o tym, że jest to glebą dla wszelkich afer i zwyczajnej korupcji.

Ba! Sam ten mechanizm to polityczna korupcja, a ludzie wyłonieni na zasadzie „bierny, mierny, ale wierny” – nigdy nie będą bronić Dobra Wspólnego, bo gdyby znali to pojęcie to nie byliby właśnie członkami siuchty, „układu”.

Otwarte pozostaje pytanie o naturę relacji jakie wiążą opolskiego barona PiS Patryka Jaki Jz burmistrzem Nysy pod adresem którego mieszkańcy wysuwają cały szereg zarzutów – niegospodarności, zadłużania gminy na niespotykaną skalę, zakupu terenu od ukraińskiej firmy bez negocjacji, a także zmian planu przestrzennego takiego, który przyniesie ogromne korzyści prywatnej spółce.

Jakie usługi na rzecz ministra Jakiego wykona burmistrz i na jakie wzajemne korzyści może liczyć?

I wreszcie fundamentalna kwestia wiarygodności polityków.

Patryk Jaki stoi na czele komisji ścigającej patologie warszawskiej prywatyzacji.
Wykonuje to naprawdę znakomicie.

Z ekranu telewizora mówi do nas polityk powołujący się na wartości, potępiający patologie i obiecujący przywrócenie uczciwości w funkcjonowaniu państwa. I to co mówi – jest bez wątpienia godne uwagi.
Tak w istocie – powinnien funkcjonować nasz kraj.

Tymczasem to co robi w swoim regionie, diametralnie różni się od telewizyjnych deklaracji. Jak więc to ocenić?
Czy to obłuda i jakie są jej granice. To już muszą ocenić wyborcy.

Mnie bierze zwykłe obrzydzenie.

Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • Dobra Zmiana w akcji!
  kresy.pl:
  "Nikodem Rachoń, brat byłego działacza PiS, a obecnie dziennikarza TVP Info Michała Rachonia, otrzymał bez konkursu stanowisko dyrektorskie w trzeciej największej grupie energetycznej w Polsce, należącej do Skarbu Państwa."
 • Słup
  Kaczyński to zwykły słup polityczny. na tylu sie nie poznał: Wałesa, Marcinkiewicz, Kluzik jakaś tam, Ziobro, Kurski, Duda.....
  KTO GO WYSTRUGAŁ Z BANANA?
  Zwykły słup, chowa się za żydowskie lobby przed WSI i UE
 • @Robik 14:01:32 Michał Rachonia od czasu do czasu bywa chujem
  co jak widać się opłaca.

  // Jak się okazało, w stroju tym ukrywał się Michał Rachoń //

  https://ocdn.eu/images/pulscms/ODY7MDA_/2880472ad8e06920393fdd5e8bcff863.jpg
  https://wiadomosci.wp.pl/dzialacz-pis-przebral-sie-za-penisa-palikot-sie-wsciekl-6032741604176513a

  Tak to bywa z tymi działaczami.Na świat cały trąbią że idzie im o demokrację i pokój w galaktyce a wszystko po to żeby czym prędzej dorwać się do szmalu.
  Kasa,kasiora,, kapucha,hajs,siano https://www.youtube.com/watch?v=I8P80A8vy9I
 • @ikulalibal 14:22:21
  Tak właśnie wygląda prawo i sprawiedliwość według PiS.
  Ten Rachuj nie musiał się przebierać za chuja.
  Chuj zawsze pozostaje chujem nawet gdy ukrywa się za obcym nazwiskiem.
  Kiedy kilkadziesiąt tysięcy ludzi protestowało przeciw obowiązkowym szczepieniom nie było żadnej telewizji a na tego debila kamera się znalazła.
  PiS-owska dewiza: TKM!
 • @zbig71 14:16:13
  właśnie nie wiem skąd kaczyński ma kasiorę, aby utrzymać sobie takie grono fanów..
  Wiem że parę budynków zniknęło, ale też obstawiam, że jakaś gruba kasa stoi za kaczyńskim, bo przecież bez kasy wywaliliby go z partii dawno ? xD

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031