Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
159 postów 1 komentarz

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Wirus narodowego fetyszyzmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polscy politycy cierpią na swego rodzaju fetyszyzm - masochizm polityczny, który u nas ma długą tradycję. Cała nasza mitologia narodowa to rozpamiętywanie przegranych bitew, wywołanych bezmyślnie powstań i ofiar. My nie potrafimy cenić zwycięstw.

Wirus fetyszyzmu - masochizmu narodowego.

W religioznawstwie fetyszyzm to pierwotna forma religii polegająca na przypisywaniu mocy magicznej przedmiotom wytworzonym przez człowieka. Taki przedmiot – fetysz – staje się potem dla murzyna czy jakiego innego Papuasa – przedmiotem kultu.

W seksuologii – z kolei - to forma zaburzenia popędu i skierowania go na przedmiot kojarzący się z prawdziwym obiektem pożądania. Np. zamiast kobiety fetyszysta podnieca się dotykając część kobiecej garderoby. To mu wystarcza.

Obawiam się, że duża część naszych polityków zapadła na swego rodzaju fetyszyzm polityczny, połączony z masochizmem, który u nas ma długą tradycję. Wszak cała nasza mitologia narodowa to rozpamiętywanie przegranych bitew, wywołanych bezmyślnie powstań i ofiar. My nie cenimy za bardzo zwycięstw.

Tak oto za prezydenta Lecha Kaczyńskiego powstało w Warszawie Muzeum Powstania Warszawskiego, a nie np. Bitwy Warszawskiej z 1920 r. A Powstanie było straszliwą klęską, a Bitwa 20 roku zwycięstwem.

Masochista narodowy wybierze oczywiście jako przedmiot kultu – klęskę.

A co ma robić masochista narodowy w kraju, którego nikt nie dręczy, nikt nie okupuje? Musi znaleźć jakieś rozwiązanie zastępcze. W miejsce prawdziwego wroga i okupanta podstawić jakiś fetysz – przedmiot symbolizujący prześladowanie i cierpienie, bez którego masochista żyć nie potrafi.

Takimi fetyszami stały się najpierw – dla naszych masochistów postsowieckie pomniki postawione na cześć Armii Czerwonej.

Nie ma rozstrzeliwań, zsyłek, rewizji – ale są pomniki.

To co, że postawione jakimś tam Waniom, Akseniom czy Wierom którzy tu zginęli walcząc z naszym prawdziwym wrogiem – hitlerowskimi Niemcami. Pomnik to pomnik – fetysz cierpienia – proces jego burzenia trwa wiele miesięcy. Najpierw trzeba podjąć ustawę, potem decyzje na dole i wreszcie łup – wyburzamy. Przez ten czas nasz fetyszysta przeżywa rozkosz.

W tym samym czasie pomniki Armii Czerwonej stoją spokojnie w Austrii, Czechach, Niemczech i nikomu tam nie przeszkadzają. Tamte narody nie są masochistyczne, nie rozpamiętują klęsk z lubością i pomniki są dla nich zwykłą częścią architektury i świadectwem przeszłości, a nie fetyszem. My narodowi masochiści inaczej patrzymy na świat.

Po pomnikach musiała przyjść kolej na nazwy ulic i ludzi w jakikolwiek sposób związanych z okresem komunizmu.
II Armia LWP, która zdobyła Kołobrzeg jest niedobra i trzeba jej nazwę pousuwać z tego miasta.

Podobnie symbolem fetyszyzmu politycznego stali się obrońcy podkarpackiego miasteczka – Birczy – milicjanci, żołnierze LWP, ORMO i Milicji Obywatelskiej, którzy w styczniu 1946 r. bronili miasteczka przed Ukraińską Powstańczą Armią. Tablica pamiątkowa, która miała zawisnąć na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie została ocenzurowana i „Obrońcy Birczy” zostali z niej wykreśleni. Byli to wszak żołnierze i milicjanci „komunistyczni”. Dla fetyszysty ich upamiętnianie jest niemożliwe. Powinni byli pozwolić upowcom wymordować ludność miasteczka i wtedy byłoby wszystko dobrze.

Przypadek Birczy to nie ostatnie słowo naszych fetyszystów. Jakiś tydzień temu dotąd rozsądny wicepremier polskiego rządu zapowiedział, że jego marzeniem jest wyburzenie Pałacu Kultury i Nauki – jako „symbolu zniewolenia”.

Powtórzył to skądinąd ceniony przeze mnie publicysta – Rafał Ziemkiewicz w prorządowym tygodniku. Jak z przypadku Ziemkiewicza widać: „fetyszyzm narodowy najzacniejsze trafia głowy”.
Może to wirus jakiś jest jego przyczyną?

Pomysł wyburzenia Pałacu Kultury, tylko dlatego, że powstał w czasach Stalina jako „dar narodu sowieckiego” da się wytłumaczyć tylko fetyszyzmem połączonym z masochizmem. Nie ma bowiem nic przecież wspólnego z jakąkolwiek kategorią racjonalnego myślenia. Ani z ekonomią, ani z interesem politycznym Polski.

W tym samym czasie kiedy u nas rozprzestrzenia się wirus fetyszyzmu czeski prezydent Miłosz Zeman w Moskwie podpisuje z Putinem umowy gospodarcze zapewniające jego krajowi wymierne korzyści.

Ech, może tak do Czech się przenieść?


Janusz Sanocki - Poseł 

KOMENTARZE

 • O ile mnie pamięć nie zawodzi
  to ten "dar narodu radzieckiego" nie był darem ze szczerego serca. Był on odpowiedzią na reakcję polskiego rządu na straty jakie ponieśliśmy z tytułu narzuconych nam kwot i cen dostarczanego do ZSSR węgla. Ta rekompensata przyjęła formę daru i strona polska otrzymała ponoś trzy propozycje do wyboru.
  No cóż PiSowskim pojebom przeszkadza wszystko. Nawet sterta kamieni...
 • Waszczykowski, Duda , Maciarewicz to stronnicy wojny w imieniu żydo-USA !
  Pomysł z burzeniem Pałacu Kultury jest prozaiczne panie Sanocki ! premier Morawiecki po wizycie w żydo-USA dał pierwszy pomysł na dzisiejszą dyskusje o wyburzeniu Pałacu Kultury !

  burząc Pałac i w to miejsce żydzi z żydo-USA postawią 3 lub 4 wieżowce
  i będą pobierać sowite opłaty i o to chodzi ! a głupkom zrzucą ochłap anty-rosyjski !

  PIS to agentura żydów z USA i jako fagasy muszą szczekać na Rosję bo Rosja jest dziś dla żydo-USA wrogiem nr 1 więc dla żydowskiego PISu Rosja tez jest wrogiem [ Pis to żydzi tak samo jak reszta partii w Polsce ] więc muszą sie wykazać w walce z Rosja burząć co im w łapy wpadnie tak jak dzicz TALIBOWIE w Iraku niszczyli pomniki Buddy itp !

  Apel do pana Sanockiego ! jak pan nie jest pochodzenia żydowskiego to pisz pan poprawnie !
  [ Polscy politycy cierpią na swego rodzaju fetyszyzm - masochizm a powinno być
  [ w Polsce politycy cierpią na swego rodzaju fetyszyzm ]

  bo obecni politycy w sejmie w senacie nic nie mają z Polakami do czynienia BO TO TYLKO AGENTURA ŚWIATOWEJ MAFII żydowskiej !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska wolna to Polska Neutralna
 • Polska od 89r nie jest krajem suwerennym.
  Władzę zdobyła globalna mafia żydowska która rządzi Polską przy pomocy swoich marionetek i agentów.
  Władza to jedna nieliczna grupa, niżej jest Naród Polski i nieliczne wrogie Polsce V kolumny (Watykanu, Izraela, Niemiec, Banderlandu).
  Ta ostatnia jest przez rządzących wasali globalnej mafii w trybie przyspieszonym gwałtownie powiększana poprzez otwarcie granic dla banderowców czyli wrogów narodu Polskiego.
  Kto sprowadza świadomie wrogów do swojego kraju ?
  Prawdziwy patriota czy zdrajca ?
  Pytanie retoryczne.

  Marionetka marionetce nie równa.
  Są marionetki w trybie ideologicznym (syjoniści), w trybie agenturalnym (na etacie), w trybie wymuszenia (bo hegemon ma na nich haka)
  ale i są marionetki o dwóch twarzach... jednej oficjalnej a drugiej prawdziwej.
  Ta oficjalna twarz musi wygłaszać wszelkie teksty właściwe dla marionetek i to nadzwyczaj gorliwie by awansować wśród marionetek.
  Twarz nie oficjalna jest twarzą prawdziwą ale musi działać ostrożnie by nie stracić powabów twarzy marionetki bo inaczej straci pozycję i możliwości działania.
  Przykładem działania nieskutecznego jest los Piskorskiego który działał otwarcie jawnie pokazując swoją prawdziwą twarz (poglądy)
  W talmudycznej "demokracji" to się nie opłaca...

  Podsumowując w klasie rządzącej wszyscy muszą być upudrowani na marionetki inaczej w tej talmudycznej demokracji skończą jak Olszewski, Oleksy, Miller, Lepper czy Piskorski.

  Jednak sądzę że wiele z tych co inteligentniejszych marionetek na drugą prawdziwą słowiańską, Polską twarz (jak ruski Styrlitz czy inny Kloss).
 • A co z pałacami powstałymi w czasach zaborów ?
  Większość pałaców od najwcześniejszego średniowiecza powstało w systemach skrajnie niedemokratycznych.
  I co ? to "pomniki" zbrodniczych oligarchicznych systemów mają do dzisiaj promować te zbrodnicze systemy ?

  A co z Halą Ludową (1000lecia) we Wrocławiu zbudowana przez Hitlera ?
  A co z autostradą A4 też zbudowana przez Hitlera.
  A co z zabytkami niemieckiego Gdańska ? taką Politechnikę Gdańską trzeba koniecznie zburzyć.

  Jak szaleć to szaleć na całego i do dna ...
  Chyba że to szaleństwa "wybiórcze" ta jak wybiórcza jest Gazeta Wyborcza Michnika.

  Sami oceńcie tę inicjatywy "polonizacji" zabytków.
 • @Oscar 14:25:42
  I Zamek Książ trzeba zburzyć to przecież siedziba pruski oligarchów a potem kwatera Hitlera.

  Patrioci obudźcie się do boju...tyle jeszcze śladów po okupantach, zaborcach , obcych oligarchach...
  Młoty w dłoń i do roboty do roboty ...
 • Wyburzenie Pałacu Nauki i Kultury
  Jeśli władza chce zwrócić działki byłym właścicielom, to wyburzenie popieram. Należy naprawić wyrządzone szkody.
 • @Daro 16:09:34
  No to Książ i Wrocławską Halę Ludową też trzeba oddać byłym właścicielom.
  a co terenami byłej ruskiej cerkwi która była Warszawie ?
  a co z kościelnymi (Watykańskimi) latyfundiami ? Nie trzeba Bogu oddać jego ziemi ?
  i tak można bez końca.

  Ogólnie jak widać to tylko własność żydowska jest nienaruszalna na wieki ona jest prywatna gdy były właściciel żyje albo jest własnością zbiorową gminy żydowskiej albo żydów w ogóle gdy spadkobierców nie ma ...ale zawsze pozostaje żydowska. Innymi słowy coraz żyd "sprywatyzuje" , skonfiskuje przy pomocy komornika w trybie lichwy albo w dowolny inny sposób przejmie to już pozostaje na wieki niezbywalną własnością żydowską.

  Własność polska, niemiecka rosyjska czy jakakolwiek inna już takich cudownych właściwości nie posiadają.
  Ta prawidłowość wprost wynika z interpretacji Tory czy Talmudu (teksty o prawach żydów i gojów).

  Że też to "polskim patriotom" jakoś nie przeszkadza.
 • SANOCKI TO PRYMITYWNY WSIok i antypolskie bydle oraz ludobójca !!!
  Znów ten odpad magdalenkowy Sanocki się wymądrza !!!

  Czy ktoś czyta jeszcze tego łajdaka i kneSejmowego kabareciarza oraz prymitywa, niedorajdę konstytucyjnego, aksjologicznego paragrafiarza oraz troglodytę i antyPolaka Sanockiego ?

  Gdy do niego zadzwoniłem z propozycją, aby działał na rzecz Komisję ds. Konstytucji, w której głównym konsultantem byli by x. prof. Tadeusz Guz, x. prof. Andrzej Zwoliński i inni wybitni filozofowie prawa i prawnicy, to Sanocki jak łubiankowy sowieciarz mnie od "psychicznie chorych wyzywał".

  Mi i mojej siostrze w ostatniej chwili odebrał możliwość wystąpienia w Sejmie !!! Krętacz PGRowski!!! Taki sam jak łysy Jachnik z Bielska Białej!

  SANOCKI ZWYKŁY SBek i WSIok jesteś !!!

  ŻADEN PORZĄDNY CZŁOWIEK TOBIE RĘKI NIE POWINIEN PODAWAĆ!

  A Twoje łajdactwa Pan Bóg wszystkim ludziom na Sądzie Ostatecznym pokaże!!!

  I tam będziesz płakał i zgrzytał zębami czerwony padalcu i ludobójco !!!!

  Prawdziwe jego nazwisko to zapewne Talmudowski Icek !!!

  "Pan z wami wariatami i z duchem Twoim idioto"
 • @Oscar 16:28:25
  W Szczecinie na Starówce jest kamienica na której znajduje się tablica informująca, że tam właśnie urodziła się Katarzyna II przyszła władczyni Rosji.
  Proponuję żeby wyburzyć całą Starówkę - samo zdjęcie tablicy to byłoby za mało.
 • @Robik 01:33:58
  Przy ulicy Sejmikowej w Środzie Wlkp. jest dom, w którym urodził się ten chazarski bandyta, okultysta, satanista, talmudysta, który stał się czołowym Niemcem nazistą i wiodącym mordercą Polaków!!!

  Arthur Karl Greiser (ur. 22 stycznia 1897 w Środzie Wielkopolskiej, zm. 21 lipca 1946 w Poznaniu) – niemiecki polityk narodowosocjalistyczny, obergruppenführer SS, Namiestnik Rzeszy (Reichsstatthalter) w Kraju Warty, przedtem prezydent Senatu Wolnego Miasta Gdańska, zbrodniarz wojenny.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Arthur_Greiser

  Ciekawe, że bardzo podobny do niego jest inny chazarski bandyta i kat Polaków, Roman Szymanowski ze Środy Wlkp., który został zastępcą Prokuratora Okręgowego w Poznaniu Krzysztofa Grześkowiaka, także chazara ze Środy Wlkp. Obaj lubowali się w torturowaniu Polaków, kradzieżach dzieci, wypędzaniu Polaków z domów na skutek prześladowań karnych i psychiatrycznych. Ich też zbrodniczą działalność tuszują takie zbory jak Sanocki, Jachnik, Kaczyński, Ziobro, Kempa, Pawłowicz, Morawiecki, Petru, Schetyna i Kopacz, etc.

  http://rebeliantka.neon24.pl/post/127411,terroryzm-panstwowy-zobaczcie-slepcy-jak-cierpi-polak
  http://rebeliantka.neon24.pl/post/109481,wojna-cywilizacyjna-w-prokuraturach-i-sadach
  http://wolnyczyn.neon24.pl/post/101983,gorzynski-oskarza-mafie-sedziow-i-prokuratorow
  http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=227:mafia-szatana-&catid=35:polska&Itemid=58
  http://janusz.neon24.pl/post/117743,oskarzenie-czerwonych-bandytow-i-kaczynskiego
  http://www.aferyprawa.eu/Zycie/Gorzynski-funkcjonariusze-policji-i-bez-prawa-czyli-polskojezyczne-gestapo-bije-nawet-dzieci-i-kobiety-zamyka-ludzi-lamie-prawo-obywateli-1251
  http://blogmedia24.pl/node/25078
  http://www.aferyprawa.eu/Zycie/Komanda-smierci-w-polskich-aresztach-Akcje-w-obronie-przesladowanych-Krystyny-i-Janusza-Gorzynskich-3389
  http://www.aferyprawa.eu/Zycie/Komanda-smierci-w-polskich-aresztach-Akcje-w-obronie-przesladowanych-Krystyny-i-Janusza-Gorzynskich-3389
  http://www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/forum,11/inicjatywa-przeciwko-niesprawiedliwosci,742.html

  http://www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=urzednicy&id=2433
  http://www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=codziennosc&id=2395
  https://www.salon24.pl/u/konserwatysta100/233225,prokurator-przybylska-michalak-nie-powinna-kierowac-prokuratura
  http://3obieg.pl/o-tym-jak-mafia-zalatwiala-przez-10-lat-janusza-gorzynskiego
  http://janusz.neon24.pl/post/130599,norymberga-2-dla-bandytow-psychiatrycznych


  Tysiące skorumpowanych sędziów, prokuratorów i policjantów oraz takie ścierwa jak Sanocki lub Jachnik, którzy weszli do sejmu na krzywdzie ludzkiej i teraz szydzą z pokrzywdzonych!!!!

  MOŻE TEMU SANOCKIEMU JUŻ TERAZ ZROBIĆ TAKĄ SAMĄ TABLICĘ JAK STALINOWI, GREISEROWI, ALBO KATARZYNIE ZWEI ?
  NIECH SIĘ BANDYTA CIESZY ZŁĄ SŁAWĄ ZA ŻYCIA !!!!
 • Burzyć łatwo Każdy głupi to umie
  https://info-stopfalszerzom.blogspot.com/2017/11/paac-kultury-islamu-czyli-zmiana.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031