Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
127 postów 1 komentarz

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Niecne partyjne chucie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co robi pedofil, kiedy chce uwieść niewinne dziecko? Daje czekoladkę, obiecuje drugą, wciąga do bramy i zaspokaja swoje niecne chucie. Działanie partii politycznych w III RP jako żywo przypomina tę metodę.

Niecne partyjne chucie

Co robi pedofil, kiedy chce uwieść niewinne dziecko?
Ano daje czekoladkę, obiecuje drugą, wciąga do bramy i zaspokaja swoje niecne chucie.

Doprawdy działanie partii politycznych w III RP jako żywo przypomina tę metodę.
Naobiecują, zbolałemu od problemów społeczeństwu, czego dusza zapragnie – a to niskie podatki, a to mniej biurokracji, a to zmianę systemu, a kiedy już dorwą się do władzy to sobie i swoim zrobią dobrze, to społeczeństwo zostaje dalej ze swoimi problemami, jak wykorzystane dziecko.

Po paru latach cykl się powtarza – przychodzi nowa partia, naobiecuje, rzuci jakąś „czekoladkę” wykorzysta zaufanie wyborców, ale na prawdę tylko sobie i swoim zrobi dobrze (oczywiście naszym kosztem).

Od początku tzw. „transformacji” obserwuję ten mechanizm w Polsce. Najpierw był Lechu Wałęsa - obiecywał, że puści złodziei w skarpetkach, a każdemu Polakowi da 100 milionów. W dodatku dla większej wiarygodności przypiął sobie Matkę Boską. Nabrał, wciągnął do bramy i wykorzystał!

No tośmy potem żeby Lecha (który okazał się Bolkiem) ukarać i odsunąć wybrali Olka – prawie magistra.

Olek wiele szkód nie narobił ot coś tam skubnęła fundacja jego Jolki, trochę za nasze wypił, pokiwał się nad grobami w Charkowie, w końcu zmorzony filipińską chorobą on i jego formacja udali się na (nie)zasłużony polityczny odpoczynek. Nastała era AWS i dwojga premierów: Buzka za kierownicą i Mariana na tylnym siedzeniu.

Obaj ci „wybitni mężykowie stanu” (ach gdzież są dzisiaj?) naobiecywali tyle, że od ich reform jeszcze do dziś szumi nam w głowach. Na samej „reformie” ZUS rąbnęli nas na miliardy, a miało być tak dobrze. Wakacje na Bahamach miały być, podróże, luksusy! Ale Buzki swoje zarobiły.

Zmęczone reformami społeczeństwo wybrało Tuska, który obiecywał likwidację senatu, wprowadzenie okręgów jednomandatowych, a przede wszystkim niższe podatki.

Jak się te obietnice skończyły wiemy – bo mechanizm pedofilskiego uwodzenia jest ciągle ten sam. Wciągnęli do bramy i „sprywatyzowali” (czyli rozkradli) co tam się dało w Warszawie, Łodzi, Krakowie i gdzie tam jeszcze. A co z Senatem czy JOW-ami czy obniżką podatków? To były tylko takie obiecanki.


Nadeszła wreszcie Dobra Zmiana, która – nie można powiedzieć – obiecała „czekoladkę” i dała na każde dziecko 500 zł. Zaczęła też trochę sprzątać po poprzednikach - co oczywiście cieszy.

Jednak nie cieszmy się zanadto „czekoladkami” wręczanymi przez polityków. Dają to co wcześniej zabrali, a przy okazji po wszystkich spółkach, agencjach rządowych obsadzają swoich kolesi - partyjne miernoty.

Telewizja, która miała być „narodowa” czyli rzetelnie informować społeczeństwo zamieniła się w telewizję partyjną PiS wychwalającą bez umiaru każde pierdnięcie władzy i bez umiaru waląc w opozycję.

Funkcjonariusze władzy w TVP po prostu przeszkadzają posłom opozycji w wypowiedziach. W ubiegłym tygodniu słuchałem jak „dziennikarz” Rachoń po prostu zagadał posłankę Hennig-Kloskę kiedy próbowała poinformować widzów o wzroście zadłużenia Polski o 94 mld. Ale jak mógł dopuścić do podania takiej informacji? On w studio siedzi po to żeby Polacy wiedzieli tylko to co jest zgodne z linią partii. A „zgodne z linią partii” jest wierzyć, że mamy nadwyżkę budżetową.

Oczywiście funkcjonariusze władzy w mediach „narodowych” nie pracują za darmo. Zarobki miesięczne czołowych dziennikarzy TVP przekraczają 40 tys. zł, miesięcznie, a cała propaganda uruchomiona przez Kurskiego kosztuje tyle, że właśnie Sejm musiał dosypać dla TVP prawie miliard złotych i to w czasie gdy brakuje pieniędzy na podwyżki dla lekarzy i pielęgniarek.

W rządowym projekcie budżetu na rok 2018 nie widać ani cienia oszczędności. Patologiczne instytucje nie zostały zlikwidowane, ale obsadzone „swoimi” stąd widać, że pomimo „czekoladki” jaką był program 500+, polityczne pedofilstwo ma się jak najlepiej.

Dobra Zmiana służy mu tak samo jak te niedobre ludzie z poprzedniej koalicji.
Rządy się bowiem zmieniają, ale partyjne chucie nie słabną ani trochę.

Janusz Sanocki - Poseł

KOMENTARZE

 • Niech Pan będzie uczciwy
  i przyzna, że PIS może nie jest partią naszych marzeń, ale robi dużo więcej dobrego i rekordowo mniej złego, niż wszystkie poprzednie partie u władzy razem wzięte.
  Nie ma nawet porównania.
  W kraju, gdzie siła obcej agentury bije od wieków światowe rekordy.

  Pozdrawiam i czekam......

  KP
 • No dobrze
  Zadłużenie wzrosło o 94 mld.
  Pytanie: ile z tego przypada na odsetki od zadłużenia zrobionego przez PO?
 • Tak na calym swiecie jest.Kto sie pcha do wladzy to znaczy , ze jest swinia
  patentowana.Porzadny czlowiek w domu przy zonie i dzieciach siedzi.
 • Tfuralizm partyjny oznaką demokracji ?
  Ile z tych partii jest niekoszernych ?
 • @provincjał 07:54:44
  Zadna.
 • @Autor
  "Zbolałe od problemów społeczeństwo" oczekuje tych obietnic jak kania dżdżu!

  Nic nie jest w stanie go przekonać, że realizacja tych obietnic jest całkowicie niewykonalna.
 • @ Autor - zapomniał wół jak cielęciem był
  Panie Sanocki,
  a to coście kombinowali do spółki z Kukizem propagując JOW-y, nie było wciąganiem do bramy nieświadomych politycznie Polaków z myślą o ich wydupceniu? I kto was wtedy finansował -?
  A teraz udajesz Pan cnotliwą Zuzannę?

  https://www.youtube.com/watch?v=54J7mFvtdzs

  https://www.youtube.com/watch?v=oMFGmbLoFZE
 • Uczył Marcin, Marcina.....
  "Niecne partyjne chucie" - to o sobie piszesz Pan, Panie Sanocki?
  Po coś Pan "poszedł w posły"? Czy nie po po by pierdząc w ten poselski stolec, okradać wyborców, których podobno okradają wszyscy tylko nie Pan?
  Chorzy ludzie, tacy jak Pan powinni się leczyć a nie pchać się na stołki.
 • @Casey 03:49:31
  28 lat powtarzania tej samej klasy niczego Pana jeszcze nie nauczyło?
 • @Rzeczpospolita 11:43:03
  Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma!
 • @staszek kieliszek 07:44:39
  I zostawia rządy tym "nieporządnym", oszustom, złodziejom i innym sqrwysynom? Opamiętaj się człowieku!
 • @Krystyna Trzcińska 03:55:19
  Nigdy nie mówię o wolności, tylko o jej marginesie. I każda poprawa w tej dziedzinie mnie cieszy.
 • @Krystyna Trzcińska 04:01:20
  Pani Krystyno, proszę mi przesłać tylko ten jeden symbol, UE gwiazdy, a w środku swastyka z sierpem i młotem. Bardzo proszę!
  pakajus@gmail.com
 • @Rzeczpospolita 11:43:03
  Nauczyło mnie wystarczająco wiele by uznać prawdziwy progres, jeśli on jest wyraźnie widoczny.
 • @Krystyna Trzcińska 14:12:06
  Do wszystkich komentatorów!

  Więcej logiki!

  Mniej zacietrzewienia!

  I na temat! Na temat do jasnej....
 • @Casey 14:37:32
  Więcej logiki!

  Mniej zacietrzewienia!

  Pięknie, dokładnie Caseya się to tyczy.

  POPIS rządzili już razem a ramach AjAajES i co pół Polski sprzedali za 5 zł.

  Politycy PiS byli u włądzy od 89 roku w ramach rządów Mazowieckiego, Bieleckiego, Suchockiej, Buzka, swoim i są obecnie. Mieli swojego rezydenta, Wałęsa, Kaczynski, mieli szefa NIK, służb specjalnych prokuratorów generalnych ministrów sprawiedliwości, swój BBN, wojsko, NBP itd. I CO ?????? Ano NIC, kradną jak wszyscy, kłamią na potęgę i w tym przerastają wszystkich.
  Afery ludzi PIsuaru,
  FOZZ, Art,B PZU, Fundacja prasowa solidarności, reprywatyzacja kamienic, zakup możejek, sprzedaz Polskich hut stali, stoczni gdańskiej, Ursusa, przemysłu farmaceutycznego, rekordziści w zadłużaniu polski itd.
  ,,Zasługi" polityczne, pchanie Polski do UE razem z Kwaśniewskim, pchanie do przestępczej organizacji NATO razem z Geremkiem, popieranie i podpisanie TL, zniszczenie moralne Arcb Wielgusa, popieranie i finansowanie banderowskiej Uapdłej, moralna odpowiedzialności za śmierć obroncy polskich chłopów - A. Leppera itd. W czy są lepsi od Mumii Wolności.????????????
 • Znakomity tekst!
  5*
 • @Casey 03:49:31
  Kuriozalna interpelacja posła. Poseł Janusz Sanocki poskarżył się ministrowi koordynatorowi ds. służb specjalnych Mariuszowi Kamińskiemu na przebieg przesłuchania go przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ten niezrzeszony poseł, który wszedł do Sejmu z listy Kukiz’15, złożył w tej sprawie dość niecodzienną interpelację. Wynika z niej, że był pytany przez ABW o swoje wyjazdy m.in. na Białoruś, relacje z innym posłem, Sylwestrem Chruszczem, a także związki z podejrzanym o szpiegostwo na rzecz Rosji Mateuszem Piskorskim (Sanocki poręczył za niego po zatrzymaniu). Niejasnych związków posła z krajem rządzonym przez Władimira Putina jest więcej. Jego interpelację można uznać za desperacką próbę uprzedzenia możliwych przyszłych działań przeciw niemu. Z kolei aktywność kontrwywiadu ABW świadczy, że ta największa służba specjalna w Polsce dobrze czuwa nad bezpieczeństwem kraju. Autor: Piotr Nisztor
 • @Casey 03:49:31
  Sanocki to nyski notoryczny nierób i alkoholik.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31