Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
116 postów 1 komentarz

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

List otwarty do Pawła Kukiza - Janusz Sanocki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak więc, mój Drogi Były Przyjacielu! Oświadczam, że absolutnie rozumiem Twoje działanie i utwierdzam Cię w jego słuszności. Tak właśnie postępuj! Za mordę ich wszystkich! A porządek to TY!

Janusz Sanocki Nysa 15 czerwca 2015 r.
Poseł niezrzeszony
List otwarty do Pawła Kukiza

Drogi Mój Były Przyjacielu!


W ubiegłym tygodniu dotarła do wszystkich wiadomość o wyrzuceniu Piotra Liroya z klubu Kukiz’15. Powodem miały być – wg oświadczenia Twojego i Twoich posłów z prezydium Klubu – jakieś niewłaściwe osoby w otoczeniu Liroya, z którymi – mimo Twoich uwag i zaleceń – nie zerwał on kontaktów.


To rzeczywiście poważna sprawa. Jak można – wbrew Twojej woli - utrzymywać kontakty z kim tam komu się podoba? Do czego by to doszło gdyby tak każdy kontaktował się z każdym wedle swojego upodobania? Zdecydowanie Twoja reakcja i wyrzucenie Liroya było słuszne. Przecież w anty-apartyjnej grupie Kukiz’15 musi być jakaś dyscyplina i porządek.

Podobnie poprzednio słusznie pozbyłeś się z Klubu – Kornela Morawieckiego - bo choć on sam formalnie odszedł, ale przecież wiedziałeś, że wywalając bez zbadania sprawy z klubu Małgorzatę Zwiercan decydujesz w istocie o pozbyciu się Morawieckiego. Ale oczywiście Twoja decyzja (jak zawsze) była słuszna i jedyna. Po co Morawiecki, kiedy jest już jeden autorytet i ma na imię Paweł? Dwa autorytety to gorzej, bo nie wiadomo kogo słuchać – zwłaszcza w Ruchu, który walczy z partyjniactwem.

Tak samo wypchnięcie poza klub takiej posłanki Anny Siarkowskiej – która miała swoje poglądy i nie chciała ich uzgadniać z Tobą, ani nawet z Darkiem Pitasiem – co przecież wyklucza możliwość koegzystencji.

Dobrze zrobiłeś, że ją a z nią jeszcze dwie posłanki – wypchnąłeś z gry. Nie sobie tam tkwią na marginesie!

O sobie nie wspomnę, bo jako urodzony buntownik po prostu nie nadaję się do żadnej współpracy co już dawno zauważyłeś. Wszak nasza znajomość datuje się od 12 lat, a współpraca przy tworzeniu Ruchu Kukiza co najmniej od 2011. Zauważyłeś przecież jak trudno się ze mną współpracuje np.- przy organizacji przeze mnie Kongresu Oburzonych w Gdańsku w 2013, Kongresu Protestu w Warszawie czy potem kiedy ogarniałem tworzące się Komitety Referendalne. Zapewne dlatego do dziś dzwonisz do mnie, kiedy potrzebujesz jakiejś opinii, idziesz na spotkanie do prezydenta czy prezesa i trzeba Ci przygotować tezy do rozmowy. Ja to robię bo jak wiesz kocham Cię jak starą kochankę, ale wiem ile Cie musi kosztować ten kontakt i korzystanie z mojej pomocy.

Dlatego nie mam pretensji, że tuż po wyborach nie przyjąłeś mnie do klubu – nasza współpraca musi być wszak zakonspirowana, nikt nie może wiedzieć, że korzystasz z mojej pomocy.

To by umniejszyło Twój obraz Lidera, Wodza i Czołowego Ideologa. Wódz musi być jeden, obraz jego ma być wśród ludu ogromny i nieskalany.
Zwłaszcza w ruchu antypartyjnym. Tu dyscyplina musi być większa i posłuszeństwo absolutne bo inaczej o co się oprzeć? O wspólne idee? To zupełnie niepewne i jakieś takie niezdefiniowane.

A Wódz to Wódz!

Każdy może przyjść, powiedzieć coś miłego, zostać poklepany po plecach. A do wspólnej idei jak podejść? Jak poklepać? Jeśli przychodzi do budowania antysystemowego Ruchu – to stanowczo Wódz jest lepszy, niż jakaś idea. I zrobiłeś znakomicie bo znów wybrałeś najlepiej. Po prostu jesteś genialny! (zapamiętaj, że to ja powiedziałem!).

Tak więc, mój Drogi Były Przyjacielu! Oświadczam, że absolutnie rozumiem Twoje działanie i utwierdzam Cię w jego słuszności. Tak właśnie postępuj! Za mordę ich wszystkich! Tych co to kolegują się nie z tym kim trzeba, i tych co mają jakieś własne poglądy! Bo – przecież klub Kukiz’15 nie jest żadną partią, a z partyjniactwem walczymy – więc jakiś porządek musi być! A porządek to TY!

Ja wiem, że Liroy wygląda na rozsądnego, aktywnego i wcale niegłupiego posła. No to co? To tym gorzej dla niego. Tych inteligentnych i myślących trzeba się pozbyć w pierwszej kolejności. Z nimi są tylko kłopoty.
Liroy jakby był posłuszny i pytał się Ciebie (albo przynajmniej Darka Pitasia) o wszystko, czy może zwołać konferencję, czy może się spotkać z kimś tam – to byłaby jakaś gwarancja, że się gość będzie słuchał kierownictwa – co w antypartyjnej grupie jest podstawą. Ale tego nie robił. W głowie mu się poprzewracało i wydawało mu się, że w klubie który nazywa się „Kukiz’15” może sobie robić co tam uważa za słuszne, tak jakby był w klubie „Liroy’22”. Bez zatwierdzenia i Twojej zgody. Stanowczo nie mogłeś tego tolerować.
Albo taka Siarkowska – gdyby zapytała Pitasia, (żeby Tobie nie zawracać głowy) jakie należy mieć poglądy np. na kwestię aborcji może i byłaby do przyjęcia. Niestety ona jest niesterowalna. Jak się zaprze, że coś jest słuszne, to nie zmusisz jej do zmiany zdania choćby pioruny waliły. A takich ludzi w antypartyjnej, antysystemowej grupie w sposób oczywisty nie można tolerować. No bo jak mamy rozwalać system, to tylko działając w sposób zdyscyplinowany, wedle zasady „Jeden Wódz, Jedno słońce, Jeden rytm”.

Nie mówię już o Kornelu, czy Robercie Winnickim, ani tym bardziej o sobie.
Dobrze zrobiłeś, żeś się nas wszystkich pozbył.
Antypartyjny Wódz może być tylko jeden i Ty nim jesteś – Mój Drogi Przyjacielu!

I tak trzymaj! To znaczy trzymaj ich wszystkich za twarz i od czasu do czasu przypominaj „kto tu rządzi”? Myślę, że wyrzucenie Liroya miało jeszcze walor pedagogiczny. Skoro można wyrzucić takiego aktywnego i sensownego posła jak Piotrek Liroy, pod byle pretekstem, to każdego można wyrzucić. Niech sobie ci co zostali zapamiętają i „ruki pa szwam!”.

Tak wiec od czasu do czasu wyrzucaj po kolei tych co im się za dużo wydaje. Kolejnego proponuję Jakubiaka, bo on coś się za dużo szarogęsi. Ale to tylko nieśmiała propozycja, Ty zrobisz co będziesz uważał i wybierzesz innego aktywnego posła.

Tu podziwiam po raz kolejny, Twój geniusz – jestem przekonany, że patrzysz na nich i myślisz sobie; „Co? Już się czujecie zawodowymi posłami?
Oj żebyście się nie zdziwili przy następnych wyborach. Zrobię co będę chciał”.

Po raz kolejny utwierdzam Cię, że postępujesz genialnie i że spełniasz w ten sposób swoje wyborcze obietnice, że będziemy walczyć z partyjniactwem, że rozwalimy system, że wprowadzimy Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, że będzie uczciwie itd.itp. Swoją drogą, jak dobrze nauczyłeś się tych tekstów na pamięć! Co znaczą te lata praktyki na scenie! Bo w końcu czy się śpiewa; „Całuj mnie!” czy „Precz z partyjniactwem” co za różnica?

To tekst i to tekst.

I nikt nie może mieć do Ciebie pretensji. No bo i o co? Przecież wykonanie było dobre.
Pozostając z najgłębszym podziwem dla Twojego Wodzowskiego Geniuszu i politycznych kompetencji

Twój Były (ale wierny do końca) Przyjaciel
Janusz Sanocki
Nysa 15 czerwca 2017 r.

KOMENTARZE

 • Ostre słowa po wyrzuceniu Liroya z Kukiz'15!
  Świętokrzyski poseł Piotr Liroy Marzec wyrzucony z klubu parlamentarnego Kukiz’15. Władzom ruchu na czele z muzykiem Pawłem Kukizem nie podoba się to, że pochodzący z Kielc raper współpracuje z ludźmi z innych środowisk politycznych. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o byłego działacza Platformy Obywatelskiej Pawła Dulskiego i byłego radnego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, Macieja Maciejowskiego.

  http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/ostre-slowa-po-wyrzuceniu-liroya-z-kukiz15-wideo,12165188/


  To właśnie między innymi współpraca z tymi osobami nie podobała się władzom klubu parlamentarnego Ku-kiz’15. Posłowie tego ruchu mieli prosić Liroya-Marca o to, żeby przestał współpracować z tym środowiskiem. O konflikcie Piotra Liroya Marca i Pawła Kukiza mówiło się już od kilku dobrych miesięcy, jednak obydwaj muzycy temu zaprzeczali. W końcu plotki o konflikcie stały się faktem. A stało się to w czwartek, 8 czerwca wieczorem. Prezydium klubu poselskiego Kukiz’15 złożyło wniosek o wykluczenie Liorya-Marca z szeregów klubu. Na decyzję nie trzeba było długo czekać, bo jeszcze tego samego dnia podjęto decyzję o usunięciu świętokrzyskiego posła. W piątek w Sejmie Liroy komentował decyzje klubu Kukiz'15 . - Oburzyło mnie to oświadczenie. Zarzucają mi dziwne rzeczy, z którymi nie mam nic wspólnego. Ten list nie był za miły, nie miał za wiele wspólnego z prawdą. Niestety rzeczywistość w polityce można naginać na różne sposoby - mówił Liroy. - Od kilku miesięcy prosiliśmy Piotra, żeby „zrobił porządek” u siebie na „zapleczu”. W żaden sposób nie jesteśmy połączeni z jego „towarzystwem” i nie chcemy być z tymi ludźmi kojarzeni - komentował Marek Jakubik, jeden z najważniejszych posłów Kukiz’15 Władze świętokrzyskich struktur stowarzyszenia Kukiz’15 nie chciały w piątek komentować tej sprawy. Jak będzie przyszłość polityczna świętokrzyskiego posła? Liroy w marcu tego roku założył swoje stowarzyszenie „Skuteczni”. On sam jest jego liderem i prezesem, a wiceprezesami Anna Krystowska - startowała w ostatnich wyborach do Sejmu z numerem 2 w świętokrzyskiem i Maciej Maciejowski z Warszawy oraz Grzegorz Gajewski z Opatowa. Stowarzyszenie ma też wielu aktywnych członków, a według nieoficjalnych informacji w przyszłości ma być konkurencją dla Kukiz’ 15.
 • @trojanka 13:01:49
  https://youtu.be/cVNSaEHHG8w
 • @trojanka 13:01:49
  Gdzieś czytałem, że wspomniane tu "środowisko" współpracowało przy uwłaszczaniu warszawskich kamienic. I o to chodziło w wymiarze medialnym.
  Plotka, czy coś w tym jest?
 • No cóż Panie Pośle.Ja jako zwykły wyborca, kochany szczególnie przed wyborami, mogę powiedzieć tylko, że jest mi bardzo smutno
  i przykro,żze nie potraficie się dogadać.Szkoda, że znowu jakies niesnaski i ambicyjki wychodzą na plan pierwszy.Dodam, że my jako wyborcy prawdy nie poznamy, gdyż ona jak d....a , każdy ma swoją!więc nie wiem KTO jest napradę winien.
  Moje wielkie uznanie Panu, za uczciwie i odwazne wystapienie w Sejmie!nie wiem czy nadal Pan tak uważa , czy został już zastraszony!Ale daję 5*****.
  https://youtu.be/lCHdXJgRXbQ

  Moje 5***** dla marszałka Tyszki, którego lubię, jako jedyny oddał nagrodę gdyż jak stwierdził:
  za polsatnews.pl

  "Tyszka powiedział w środę, że zdecydował się oddać premię otrzymaną od marszałka Kuchcińskiego i po otrzymaniu przelewu z Kancelarii Sejmu wykonał przelew zwrotny "na rzecz polskich podatników".

  - Dowiedziałem się, że wicemarszałkowie dostali premię, nagrodę w wysokości 13 tysięcy złotych. Byłem zaskoczony, ponieważ wcześniej nic o tym nie słyszeliśmy od marszałka Sejmu. Skontaktowałem się z marszałkiem Kuchcińskim, podziękowałem mu, ale powiedziałem, że nie mogę przyjąć tej nagrody - relacjonował Tyszka.

  Przekonywał, że Kukiz'15 poszedł do polityki, po to, żeby ciąć niepotrzebne wydatki, racjonalizować wydatki publiczne i walczyć z przywilejami władzy. "W sytuacji gdy większość Polaków zarabia około 2 tysiące złotych na rękę, takie premie w mojej opinii są niestosowne" - ocenił Tyszka. - Chcemy patrzeć na wydatki publiczne w taki sposób, aby szukać oszczędności i żeby Polacy mogli więcej zarabiać - podkreślił wicemarszałek.

  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s851x315/15492173_1286343268109973_1059702682389747106_n.jpg
  w przeciwieństwie do innych "biednych"..
  https://youtu.be/FCW3WkRFjbA

  Ale ku uciesze zapewne posła Sycza i paru innych "partyjotów",polskie piekiełko ma sie dobrzez, szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie, jeszcze"liberum weto" i.....
  i dla całej polskiej "elyty" politycznej:

  H.Sienkiewicz "Potop":
  Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło.

  A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy.
  Henryk Sienkiewicz (z książki Potop)

  „Każdy sobie pan w naszej Rzeczypospolitej, kto jeno ma szablę w garści i lada jaką partię zebrać potrafi”.


  „Cała Rzeczypospolita była rozprzężona, targana przez partie, chora i w gorączce, jak człowiek przed śmiercią.”

  Andrzej Marek Henzel Dziennik Muzyczny:
  I mamy nowy potop, obnażający struktury władzy w Rzeczypospolitej. Niebo odbiera im ich monopol na lanie wody po próżnicy. Ich robota, to nabieranie ludzi. A rolą urzędnika jest służyć ludziom. Urzędnik jest przez Naród obierany, by służyć, bo jego rola to służba. Tylko urzędnikom w Polsce pomieszały się podmioty tej sprawy i uznali, że to Naród ma służyć urzędnikom. I wtedy wystarczy kołtun zgubić, by stać się uczciwym i prawym.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:54:14
  Dokładnie Panie Krzysztofie, też to czytałam!!!Dobrze, żeby prawda wyszła na jaw, bo tak to możemy sobie gdybać!!
  Ja uważam, że jeśli dana partia realizuje cele poprawy istniejącej sytuacji i które sobie wyznaczyła i z którymi ktoś przystepując do niej, się zgadza, to jednak jej członków obowiązuje lojalność!Albo idziemy razem i realizujemy to cośmy obiecali, albo do widzenia!
  Niesnaski i brudy wyprać w swoim gronie, dać sobie po pysku i schować wybujałe ambicje i parcie do liderowania . Wszyscy rządzić na raz nie mogą.jesli lider zawodzi, to co innego!! No po prostu Polakom ,dogadac się jednak nie sposób!
 • @trojanka 14:15:00
  Wg tego, Marzec dostal czas na "ułożenie" stosunków ze wskazanymi.
  Nie chciał tego zmieniać - został usunięty.
  W tym wypadku Kukiz wydaje się ma rację..
  Tyle, że ja nie znam szczegółów i nie mam pewnych źródeł, sto to tylko dywagacje.
 • Dariusz Pitaś
  Czekaj, czekaj Dariusz Pitaś czy to nie ten oszust, z kryminalną przeszłością? Ładnymi to ludźmi Pan Paweł się otacza. Kukiz15 to kolejny wał Pitasia, tylu ludzi w bambuko zrobili. Teraz sobie śpiewają "a ty całuj mnie...w d*!?e".
 • @
  Dr Zbigniew Kękuś o Mateuszu i Kornelu Morawieckim
  https://www.youtube.com/watch?v=WrNJ1ek8Avg&t=64s

  Prokurator Andrze jM. Czyżewski: kariery panów Morawieckich związane są związane z oficerami WSI
  https://www.youtube.com/watch?v=rrzzqY3V_Rw&t=68s
 • @ewinia 23:15:36
  Kornela nie , ale młody wpadł w korporacyjne układy Sarosa . Ave.
 • Janusz Sanocki
  Panie pośle,czyżby też Panu zabrakło rozsądku i pewnej wizji która przedstawił Paweł Kukiz,czy tylko osobiste ambicje kierują Panem.Dziwie się zwłaszcza,że Pan osobiście bardzo dobrze znał Pawła i jego poglądy które naraz tylko Panu przeszkadzają ,że Paweł nie chce iść na żadne układy z tymi co szkodzą Polsce.
  Ja bym tylko sugerował by jednak szukać porozumienia a nie w taki ironiczny sposób przedstawiać P.Kukiza.Razem wszyscy więcej zdziałamy i tyle.
 • Sejm przyjął ustawę kończącą proces dekomunizacji przestrzeni publicznej w Polsce. Aż 7 posłów było przeciw. Zobacz, którzy:
  https://pbs.twimg.com/media/DC78fdLWAAcs8Uz.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930