Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
127 postów 1 komentarz

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Fałszerstwa, zamachy, spiski czyli teoria sPiS-kowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minister Waszczykowski oznajmił, że wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej został sfałszowany i że odkryte przez siebie fakty będzie przedstawiał pani premier.

 Fałszerstwa, zamachy, spiski czyli teoria sPiS-kowa.

Minister Waszczykowski oznajmił, że wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej został sfałszowany i że odkryte przez siebie fakty będzie przedstawiał pani premier.

Co prawda nasz minister spraw zagranicznych dodał, że stanowisko „Prezydenta Europy” jest bez znaczenia, ale nasza dyplomacja będzie teraz analizować sprawę i zastanawiać się czy nie poważyć wyboru Tuska.

Mamy więc oto kolejny spisek, zamach na pozycję naszego umęczonego kraju, na szczęście odkryty przez kolejnego ministra rządu.

Poprzedni spisek – czyli „Zamach smoleński” został odkryty przez innego ministra i jest eksploatowany politycznie od czasu katastrofy … co ja chrzanię – od czasu „zamachu” ma się rozumieć, kiedy naszych „zdradzono o świcie”.

Obecny minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz bada ten temat od siedmiu lat, powołuje kolejne komisje, teraz już jako oficjalny minister rządu polskiego – i jakoś nie potrafi przekazać dowodów na to, że w Smoleńsku w dniu 10 kwietnia 2010 rzeczywiście doszło do zamachu, i że autorami tego zamachu byli Rosjanie i ich wstrętny przywódca – Putin.

Fakt, że nie znalazł dotychczas dowodów na zamach i sprawstwo Rosjan, nie przeszkadza Antoniemu Macierewiczowi publicznie ich o to oskarżać, a kierownictwu PiS organizować co miesięcznych obchodów tego wydarzenia.

Dopóki Antoni Macierewicz był posłem opozycji można to było lekceważyć jednak dziś, kiedy jest wpływowym ministrem, i wygaduje swoje gołosłowne oskarżenia na forum międzynarodowym, to już przestaje być śmieszne.

Wydawać by się mogło, że zarówno pani premier, jak i Prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych i nominalny przywódca państwa, powinni niezrównoważonego ministra przywołać do porządku by przywrócić powagę i zaufanie do władz – bądź co bądź średniej wielkości państwa jakim jest Polska.

Tymczasem nie tylko Macierewicz hasa sobie bezkarnie, ale jego styl zdaje się zaczynać dominować w rządzie, bo właśnie do bajdurzenia o spiskach i fałszerstwach dołączył minister Waszczykowski oznajmiając światu o sfałszowaniu przez 27 delegacji rządowych wyborów przewodniczącego Rady Europejskiej. 

Rzucenie wszystkim europejskim rządom w twarz takiego oskarżenia jest znaczącym faktem na płaszczyźnie dyplomatycznej.

To już nie jest tylko reakcja na przegraną Polski w głosowaniu nad Tuskiem, to jest poważne oskarżenie wobec wszystkich europejskich partnerów: „jesteście oszustami” – mówi polski minister.

Po takim oświadczeniu albo podejmuje się decyzję o wyjściu Polski z tego towarzystwa, w którym nas oszukują, albo… No właśnie nie wiem jaka jest alternatywa dla tego co właśnie zrobił Waszczykowski.

Czy on sam wie? Czy wie premier Szydło?

Po wyborach cieszyłem się z wygranej PiS, gratulowałem prezesowi Kaczyńskiemu jego sejmowego expose i popierałem inicjatywy sejmowe rządzącej większości.

W miarę upływu czasu i przykładów całkowitej jakiejś niesterowalności, braku elementarnej logiki w postepowaniu czołowych polityków PiS, w chaotycznych decyzjach i czasem – jak w opisanych przypadkach – jakiegoś odlotu od rozumu, patrzę na to co się dzieje w rządzącym obozie z przerażeniem.

Jeśli politycy PiS dalej będą uprawiać taką radosną spiskową twórczość bez wątpienia nie wygrają następnych wyborów.

Już dziś widać jak Platforma – wczoraj skompromitowana i odrzucona przez wyborców, odbudowuje społeczne poparcie. I to bynajmniej nie dzięki jakiejś własnej sile, programowi czy zasługom. Ale na tle sekty, złożonej z ludzi ogarniętych paranoją, czy nawet gorzej bo używających paranoi jako metody pozyskiwania politycznego wpływu każda partia będzie wyglądała lepiej.

Polacy w końcu zmęczeniu wiecznym węszeniem spisków, oszustw i rzekomego działania na naszą szkodę – odwrócą się i wybiorą spokojnych, ustabilizowanych i wykazujących cechy normalności polityków.

Wybór między sektą, a miłośnikami ośmiorniczek nie jest łatwy, ale „ośmiorniczki” nie są pozbawione szans.

Wręcz przeciwnie.

Janusz Sanocki - Poseł.

 

KOMENTARZE

 • Panie Kaczyński !! tymi miesięcznicami OŚMIESZASZ pan partie PIS
  Łażeniem na te miesięcznice Belwederskie narażasz pan partie na wyzwiska tłumu lewackiego , zamiast jawić sie jako partia która jest poważna która gra w interesie Polski i Polaków to tymi miesięcznicami rozmieniacie się na drobne !! szkoda !

  Maciarewicz to jak juz pisałem ośmieszy pana do końca ! zejdzie pan ze świata jako człowiek który po śmierci brata popadł w paranoje samolotową ! [ razem z pana zgubą Maciarewiczem ]

  Panie Kaczyński ! Apeluje do pana wez sie pan ogarnij i zacznij pan poważnie pracować w INTERESIE POLSKI i POLAKÓW !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach !
  Nigdy więcej rządów zaprzańców z SLD PO PSL i teraz N ! rządy tych zaprzańców to rozbijanie PAŃSTWA od środka , to niszczenie tożsamości Polski i Polaków !!
 • Zamach(operacja fałszywej flagi), ktorej ignorant pojąć nie potrafi.
  "Poprzedni spisek – czyli „Zamach smoleński” został odkryty przez innego ministra i jest eksploatowany politycznie od czasu katastrofy … co ja chrzanię – od czasu „zamachu” ma się rozumieć, kiedy naszych „zdradzono o świcie”."
  A gdzie tam "chrzanisz", to jest po prostu pieprzenie ignoranta do kwadratu, który nie potrafi skojarzyć niczego, jeśli mu do łba łopatą nie włożą jakiejś przyrządzonej przez propagandzistów papki.
  Kto wybrał takiego ignoranta na posła, chyba jeszcze więksi ignoranci.
 • Różową hienę Tuska powinien zwalczać jak pies łańcuchowy przybłędę.
  Tu ma całkowitą rację - rząd nie może tego odpuścić.

  Min.Macierewicz świetną robotę z tymi czystkami robi - różowe hieny + komuniści w polskich mundurach... won.

  Powinien dostać jeszcze resort edukacji.

  Tam też- z UJ-owymi itd.- należy wyczyścić i zreformować.Albo będą mieli światowe standardy albo zamykać zacofane,wschodnie budy.
 • tylko prawda
  http://comps.canstockphoto.pl/can-stock-photo_csp0622371.jpg

  //Fałszerstwa, zamachy, spiski czyli teoria sPiS-kowa//

  Panie Pośle weź Pan napisz otwarcie, o potworze co nas robi w ch...ja.
  Niech Pan nie pisze o jednej głowie wielogłowej bestii. Z takim podejściem promuje Pan inne głowy, napisz Pan prawdę o potworze ( o ile Pan wie) .
  Najwyżej Pana utopią, zamurują , rozjadą tirem, zarażą rakiem.
  My Polacy zbudujemy Panu pomnik, rodzina będzie dumna przez wiele pokoleń.

  pozdr.
 • @Posle napisales wazna notke.
  ''Wcielo'' to co ja napisalam w pierwszym komencie.

  No coz, skoro 'wcielo', to 'wcielo'!

  To co czyni (nie) rzad PiS jest idiotyzmem, bo ten (nie) rzad tylko szkodzi Polakom!

  Ja nie wiem co Rydzyk daje im jako oplatek-EUcharystie, ale wyglada na to, ze po tym, ci ludzie nie potrafia myslec!

  Ponizej podaje linki na ten temat (zwroccie uwage na slowa:'opłatek', 'opłatki'.

  https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=narkotyki+w+postaci+oplatkow&*


  ***

  Ile wypadkow drogowych mial ten PiSowski rzad (nierzad) w ostatnich latach?

  Ja nie wsiadlabym do rzadowego - PiSowskiego samochodu, bo te PiSowskie samochody nie jezdza zgodnie z prawem drogowym!

  I tak samo nie wsiadlabym do samolotow z PiSowczykami, bo sa oni tak piratami drogowi, jak i powietrznymi!!!

  A cala ta sPiSkowa teoria Macierewicza kupy sie nie trzyma.

  Katastrofa TUPOLEWA musza sie zjamowc producenci TUPOLEWA.

  Podobnie jak niekwestionowa jest sprawa wypadkow Boeing'a, tym tez producent sie zajmuje!
 • Autor.
  Na taki, durny tekst jest dobry komentarz W. Łysiaka, pisarza i felietonisty:"
  waszmości something pojebałoś"!!!Nie ma pan pojęcia o polityce i dlatego pisze bzdury! Polecam google i dwa artykuły:" zamach warszawski" oraz
  "zamach.eu"! Po przeczytaniu tych tekstów , dowie się pan, co się stało z naszą delegacją i być może, napisze pan parę słów o tym, jak zamordowano naszą elitę państwową , z Prezydentem RP, prof. Lechem Kaczyńskim na czele!!!
 • @Bara-bar 22:46:27
  Napisalam, by zwrocic uwage na te slowa (lub kluczowe litery w tych slowach jak:''opłat'.
  Jak zwrocic uwage?
  Jesli nie masz dziecka, wnuka, ktory ci w sekunde to zalatwi, wtedy robisz tak jak ja, a ja czynie to tak:

  wciskam klawisz ctrl i w tym samym czasie wciskam klawisz 'f', z tym, ze najpierw musze to slowo skopiowac.

  Czy ktos tu potrafi lepiej ode mnie to wyjasnic? Jesli tak. to zachecam, by seniorom, do ktrych ja juz tez sie zaliczam wytlumaczyl, bo dzis jak zawsze informacja jest najwazniejsza.
 • @Bara-bar 22:46:27
  Masz durny nick, pewnie od wódy i dlatego piszesz BZDURY!!!
 • Czy może być to prawda?
  GIGANTYCZNE pieniądze od Sorosa na walkę z polskimi patriotami! 150 milionów do dyspozycji fundacji w Polsce.
  W ciągu ostatnich pięciu lat środki z tzw. funduszy norweskich, które miały wspierać niwelowanie różnic ekonomicznych i społecznych, trafiały w zdecydowanej większości do wielkich metropolii i projektów skrajnie lewicowych. Co ciekawe, za rozdzielanie środków – a mówimy o kwocie 150 mln zł – odpowiadała założona przez George’a Sorosa Fundacja im. Stefana Batorego. Fundusze norweskie to forma bezzwrotnej pomocy finansowej przyznawanej 16 krajom członkowskim Unii Europejskiej, w tym Polsce, w celu niwelowania różnic ekonomicznych i społecznych w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W Polsce dystrybucją środków w ostatnich pięciu latach w ramach programu „Obywatele dla demokracji” zajmowała się Fundacja im. Stefana Batorego. Jej założycielem jest George Soros, amerykański miliarder, sympatyk „Gazety Wyborczej” – niedawno zainwestował 17 mln dol. w Agorę, jej wydawcę. Pieniądze z funduszy norweskich – zamiast zgodnie z założeniem trafiać do różnych, również mniejszych ośrodków i organizacji – trafiały przede wszystkim do wielkich metropolii (prawie 40 proc. do Warszawy) i projektów skrajnie ideologicznych. „Przykładem jest projekt Fundacji Ad Hoc, który stanowił de facto wewnętrzne szkolenie aktywistów LGBT z umiejętności przygotowywania narracji w mediach społecznościowych. Wielokrotnie dofinansowania otrzymało warszawskie stowarzyszenie Lambda na cykl szkoleń i happeningów dla aktywistów gejowskich” – czytamy w przesłanym nam stanowisku 50 organizacji samorządowych z całej Polski. „Sytuacja, w której monopolista dysponuje ogromną kwotą 150 mln zł, przeznaczając ją w przeważającej części na wsparcie wąskiej grupy beneficjentów, jest nie tylko sprzeczna z zasadami pluralizmu, ale w rezultacie szkodliwa dla rozwoju całego sektora i tym samym hamuje rozwój społeczeństwa obywatelskiego” – podkreślają sygnatariusze listu. Dziennikarze “Codziennej” zwrócili się do Fundacji im. Stefana Batorego o stanowisko w tej sprawie. – Zarzuty sformułowane w cytowanym przez panią fragmencie nie mają oparcia w faktach – stwierdziła Ewa Kulik-Bielińska, dyrektor Fundacji. Dodała też, że lista dotacji z nazwami organizacji i opisami projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Obywatele dla demokracji”, jest dostępna na stronie internetowej programu. „Krajowy Punkt Kontaktowy dla Mechanizmu Finansowego, którego zadania realizuje Ministerstwo Rozwoju, nie miał wpływu na wybór projektów zrealizowanych w ramach programu »Obywatele dla demokracji«” – dowiedziała się “GPC” w ministerstwie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Fundacja im. Stefana Batorego to nie jedyna organizacja finansowana przez Sorosa w naszym kraju. “Otwarta Rzeczpospolita” czy”Hejtstop” – te i pokrewne organizacje bezpośrednio lub pośrednio otrzymują fundusze do żydowskiego miliardera. Zajmują się głównie tropieniem “mowy nienawiści” głoszonej przez ludzi o poglądach narodowo-konserwatywnych. Rzecz jasna nie reagują na takie działania, tyle że w drugą stronę. Działacze tych organizacji mają za zadanie uprzykszać życie patriotom, narodowcom, masowo składać na nich donosy do prokuratury i robić im zły PR, odstraszając od nich społeczeństwo.

  Źródło: NewsWeb.pl http://newsweb.pl
 • @Bara-bar 23:32:10
  Baska,
  Ty sie powoli z prorokini zamieniasz w komentatora bierzacych spraw politycznych polski...
  Co na to twoj mistrz?
  : )))
 • @eonmark 23:48:00
  ''Baska,
  Ty sie powoli z prorokini zamieniasz w komentatora bierzacych spraw politycznych polski...
  Co na to twoj mistrz?
  : )))''

  A co na to twoj mistrz? :)))
  ///


  Ja za proroka nigdy nie robilam, wiec nie badz klamca. To ty jak Macierewicz, wymyslacie teorie tak idiotyczne, ze szkoda tracic czas na odpowiadane wam, jednak ja ( inni) trace na to czas!
  A gdzie wy wtedy uciekacie, kiedy udowodni sie wam blad?

  Nie pierwszy z was i nie ostatni ucieka z dyskusji. Prowadzicie monolog, a kiedy ktos zacznie z wami dyskusje uciekacie!
 • @Bara-bar 00:05:47
  Baska,
  Co takiego sie dzieje z toba ze z taka pasja zajmujesz sie obecnie tym co cesarskie?
  Czyz kazda wladza nie pochodzi od boga?
  Co na to ma do powiedzenia twoja nieomylna ksiega...?
  : )))
 • @eonmark 00:14:26
  ''Co takiego sie dzieje z toba ze z taka pasja zajmujesz sie obecnie tym co cesarskie?
  Czyz kazda wladza nie pochodzi od boga?
  Co na to ma do powiedzenia twoja nieomylna ksiega...?''
  //

  Ja juz tyle razy odpowiadalam na te zarzuty, ze najwyrazniej otrzymujesz za duzo oplatkow (eucharystii), ze nie pamietasz.

  Moze przestan te 'oplatki' brac?

  Bo ty, jak i PiSowcy macie pewnie przyjaciol i sojusznikow nie tylko poza ziemia, lecz poza ukladem slonecznym!
 • @Bara-bar 01:03:14
  Widzisz, oczami wyobrazni, jak jezus chodzi po calej galileii, albo w jerozolimie i mialczy na wladze cesarska albo krolewska jak to sie ona osmiesza i oosmiesza mieszkancow tego regionu w oczach naprzyklad imperium rzymskiego...?

  Moze uczniowie mistrza mogliby postepowac w taki sposob czym godnie nasladowaliby swego 'pana'...?

  Jezeli ty jestes taka 'biblijna', wierna naukom mistrza i wrzeszczaca na rynku neonu krzykliwymi tytulami swoich notek ktorymi rzekomo chcesz lowic ryby (rybakow)dla pana, to gdzie w tym wszystkim miesci sie koncentracja na politycznym image'u polski i polakow w oczach 'innych spoleczenstw' w sytuacji w ktorej biblia naucza ze nie ma.zadnej wladzy na ziemi ktora nie mialaby glejtu od boga...
  Bog dopuscil pis do rzadzenia czy nie?
 • @zibi 23:32:50
  ''@Bara-bar 22:46:27
  Masz durny nick..''
  //
  pewnie, ze durny, ale to nie moja wina/swinia.

  Moj nick to Bar-bara (sprawdz):
  http://bar-bara.neon24.pl/

  bo to moje imie i na dodatek dwa biblijne slowa, no ale nie ma sily, zostalo to zmienione na Bara-bar NIE przeze mnie, lecz przez adminow NE!

  Ja na to nie mam wplywu!

  A powiedz mi na co ty masz wplyw?

  No bo jesli masz wplyw, wtedy wszysko co zle w Polsce spada na ciebie, bo masz na to wplyw.

  Teraz jest taka sytuacja, ze PiS nie moze sie wymawiac, ze nie moze czegos tam osiagnac, bo PiS ma wiekszosc w sejmie, wiec kazdy blad jest bledem PiSu!!!

  Ja pisze to calkowicie obiektywnie!
 • @Bara-bar 01:29:25
  Alez baska,
  Oni, ten pis, przeciez, nie maja wolnej woli...wplyw na sprawy ma jah, wiec do niego z pretensjami...
  Taki przeciez logiczny poglad reprezentujesz...
  Chyba ze oni wszystko z wlasnej woli robia...wtedy...
 • @eonmark 01:14:56
  Nie bierz tych ''oplatkow'', a wtedy po odwyku, zrozumiesz.
 • @Bara-bar 01:46:47
  Baska, nie pozostaje tobie juz nic innego jak proby ukrycia swojej hipokryzji infantylnymi komentarzami.
  Pogubilas sie calkowicie w swoim swiatopogladzie, albo kamuflowaniu owego.
  Wytlumaczylas w koncu swoim norweskim przyjaciolom ze pis dostal wladze od boga i nie ma wolnej woli, czy publicznie nie przyznajesz sie do bycia chrystusowa?

  : )))
 • @eonmark 01:59:24, pisz na temat notki!!!
  Na temet notki pisz, a nie na moj temat!

  Na moj temat pisz komenty pod moimi notkami, do mnie na prywatnej poczcie, ale nie tu!

  Napisz na temat notki!!! A jesli nie potrafisz, to zastanow sie dlaczego nie potrafisz.
 • jeszcze raz podkresle waznosc tematu, na ktory ten Posel zwraca uwage w swej notce!
  Nie uzywwam terminu 'pan', bo to termin z czasow panszczyznianych, a poza tym mam jednego PANA, jest Nim Pan Jezus.

  On jest Panem, a my wszyscy bracmi jestesmy.

  PoPiSy PiSu sa fatalne w skutkach, tak jak sa przestepcami drogowymi ( to juz jest wlasciwie udowodnione), tak tez sa przestepcami prawa wogole, w tym prawa powietrznego i stad wypadek w Smolensku!

  Ja sprawa polskiej polityki nie zajmowalam, sie, z wielu powodow, jednym z nich jest ten, bo uwazalam, ze nie mieszkajac w Polsce tak dlugo, ja nie wiem, nie znam realiow w ktorych zyja rodacy, wiec nie chce im ''w ich domu mebli im przestawiac''!

  Teraz jest sprawa powazna ( nie dla mnie, bo ja jestem juz od dawa obywatelka Norwegii), ale dla moich rodakow!

  Opozycjo, tu mowie nie tylko do autora notki, nie dbam o to z czyjej partii jestes, ale to co wyczynia PiS jest tak szkodliwe dla bliznich, ze musze napisac skonsolidujcie sie Polacy, aby szkody, ktore przynosi Polsce PiS byly najmniejsze.


  Jeszcze raz podkreslam, ze to co czyni PiS, jest dla Polakow katasrofa gorsza niz smolenska, wiec wezcie sie w garsc opozycjo i zacznijcie dzialac dla dobra Polakow!!!

  Bo o tyle sa odpowiedzialni teraz PiZSowczycy (bo maja wiekszosc w sejmie) o tyle wy w opozycji jestescie odpowiedzialni ZA TO ZESCIE PODZIELENI!

  Prawo 'dziel i rzadz' jest bardzo prymitywnym narzedziem, by rzadzic.

  Teraz nie ma czasu opozycjo na podzialy, teraz jest czas by ratowac Polakow, naszych rodakow, bliznich!!!

  Chcecie zaznaczyc wasza odrebnosc od np. PO....? NIE teraz!!!
  Teraz macie, wlasciwie my wszyscy Polacy mamy wspolnego wroga wewnetrznego, takiego 'Breivik'a', ktorym okazal sie Kaczynski i jego PiS!
 • Suweren z tęgim kijem
  Stanisław Michalkiewicz
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3898
  Felieton tygodnik „Najwyższy Czas!” 29 marca 2017
  Wszczęta wobec Polski przez Komisję Europejską procedura badania stanu praworządności i demokracji w naszym nieszczęśliwym kraju, której naprzeciw wychodzą konfidenci zgrupowani przez starych kiejkutów w Komitecie Obrony Demokracji, a wreszcie sami sędziowie, których do buntu przeciwko rządowi wezwała sama pani Małgorzata Gersdorf – wszystko to stwarza sposobność pochylenia się nad wymiarem sprawiedliwości. Jak wiadomo, zajmują się tym „niezawisłe sądy”, które – zgodnie z art. 173 konstytucji – są „władzą odrębną i niezależną od innych władz”. Oczywiście art. 173 konstytucji odzwierciedla jedynie sferę powinności, to znaczy – jak być powinno, ale już niekoniecznie – jak jest naprawdę.
  Chodzi oczywiście o zadeklarowaną tam „niezależność od innych władz”, to znaczy – od konstytucyjnych organów władzy ustawodawczej i wykonawczej. Jak wiadomo, w sferze powinności również i te władze są niezależne, zwłaszcza – władza ustawodawcza, będąca emanacją suwerena, za jakiego – zgodnie z art. 4 konstytucji – uchodzi „naród”. Ale – jak mogliśmy przekonać się choćby na podstawie realizacji uchwały lustracyjnej Sejmu z 28 maja 1992 roku – około 60 parlamentarzystów było konfidentami Służby Bezpieczeństwa, a warto dodać, że ujawnieni przez ministra Antoniego Macierewicza zostali tylko ci konfidenci, których nie przejął pod swoje skrzydła Urząd Ochrony Państwa.
  Ci nie zostali ujawnieni, podobnie jak nie zostali ujawnieni konfidenci Wojskowych Służb Informacyjnych, które swoją agenturę pracowicie rozbudowywały przez cały czas oficjalnego istnienia w tzw. „wolnej Polsce”. Już choćby ze statystycznej prawidłowości wynika, że część tych konfidentów została ulokowana właśnie w wymiarze sprawiedliwości na stanowiskach sędziowskich, a biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy sądów zwłaszcza na etapie transformacji ustrojowej, kiedy to dokonywało się uwłaszczenie nomenklatury na rozkradanym majątku państwowym oraz umacnianie bezpieczniackiej kontroli nad kluczowymi segmentami gospodarki z sektorem finansowym, paliwowym, energetycznym i tym podobnymi, „strategicznymi” sektorami, to jest prawie pewne, że agenturalne „zabezpieczenie” wymiaru sprawiedliwości musiało być znacznie większe, niż w innych segmentach państwa. W tej sytuacji bez wyjaśnienia stopnia nasycenia środowiska sędziowskiego, przede wszystkim agenturą Wojskowych Służb Informacyjnych, jako że to one - jako wywiad wojskowy - zaprojektowały, przeprowadziły i nadzorowały pożądany przez siebie przebieg transformacji ustrojowej w naszym nieszczęśliwym kraju – mówienie o „odrębności”, a zwłaszcza - „niezależności” władzy sądowniczej od innych władz, jest wielką naiwnością.
  Ta naiwność jest tym większa, że trójpodział władz został w naszym nieszczęśliwym kraju przeprowadzony niekonsekwentnie i na przykład ministrowie mogą być jednocześnie posłami i senatorami. A skoro tak, to dlaczego „niezawiśli” sędziowie nie mogą być konfidentami RAZWIEDUPR-a? Jakiś mechanizm selekcji i jakiś mechanizm awansów musi przecież być, a skoro musi, to dlaczego nie akurat taki? Na taką możliwość wskazuje nawyk, który stał się udziałem funkcjonariuszy RAZWIEDUPR-a jeszcze za pierwszej komuny, kiedy to obowiązywała zasada jednolitej władzy państwowej. I wtedy bowiem był Sejm i rząd i sądy – ale to było porozdzielane tylko na pewnym poziomie, bo na poziomie wyższym, rozdzielone władze spajała w jedną miażdżącą pięść Partia, a z kolei Partię na poziomie jeszcze wyższym, w pięść pancerną spajała bezpieka. Ona była najtwardszym jadrem systemu władzy, może z krótkimi przerwami w okresie między 1956 i 1962 rokiem, kiedy to SB ponownie zaczęła rozbudowywać agenturę w PZPR, co po Październiku 1956 roku zostało zakazane. Wprawdzie w 1989 roku proklamowana została u nas transformacja ustrojowa, ale – jak to w filmie Krzysztofa Zanussiego, który, nawiasem mówiąc, też „bez swojej wiedzy i zgody...”, „Kontrakt” mówi partyjny buc grany przez Janusza Gajosa: „demokracja demokracją, ale ktoś przecież musi tym kierować!” - z zasady jednolitej władzy państwowej tak łatwo zrezygnować się nie da, zarówno z powodu przyzwyczajenia, które stało się drugą naturą, jak i interesów, które trzeba chronić kompleksowo, a nie wyrywkowo. Zatem wszelkie rozważania o pożądanej organizacji wymiaru sprawiedliwości trzeba prowadzić ze świadomością ich naskórkowego charakteru.
  Ale nawet w takich warunkach warto pomyśleć nad rozwiązaniami, które nie usuwając wprawdzie agenturalnej penetracji środowisk sędziowskich czy prokuratorskich, mogłyby prowadzić do osłabienia wpływu agentury, a tym samym – do osłabienia wpływu starych kiejkutów na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Wierzchołek góry lodowej ujawniony częściowo przez sejmowa komisję badającą aferę Amber Gold pokazuje, że takie osłabienie jest palącą koniecznością, bo w przeciwnym razie wszelkie reformowanie wymiaru sprawiedliwości będzie przypominało tzw. - jak mówią gitowcy - „suchy branzel”.
  Zacznijmy od tego, że przeżarcie struktur państwa i życia publicznego agenturą, z punktu widzenia ustrojowego stanowi podstępne wyzucie suwerena z suwerenności. Zatem pierwszym krokiem powinno być przywrócenie tej suwerenności suwerenowi w takim stopniu, jak to tylko możliwe. Należałoby zatem wprowadzić zasadę wybieralności sędziów, prokuratorów i lokalnych szefów policji przez lokalne społeczności, na szczeblu, na przykład powiatu, który wtedy wreszcie odzyskałby sens istnienia. Sędziowie nadal mogliby zachować niezależność od innych władz, ale zostaliby podporządkowani suwerenowi, spod którego zręcznie się wyemancypowali.
  Co pięć lat każdy sędzia – czy to na poziomie powiatu, czy na poziomie województwa, czy na poziomie państwa – w przypadku Sądu Najwyższego - musiałby poddać się weryfikacji ze strony suwerena, od której nie byłoby żadnej apelacji. Oczywiście i tutaj ujawniłyby się z pewnością rozmaite wady, ale pojawiłaby się szansa, że sędziowie „NIE WIEM, NIE PAMIĘTAM”, zostaliby w ten sposób z wymiaru sprawiedliwości wyeliminowani. Wymagałoby to rezygnacji z „nieusuwalności”, ale warto zwrócić uwagę, że ta „nieusuwalność”, połączona z niewyjaśnionym stopniem zagenturyzowania środowiska, jest główną przyczyną bezkarnej korupcji, jaka na podobieństwo raka toczy wymiar sprawiedliwości w Polsce. W tej sytuacji Krajowa Rada Sądownictwa, nad którą wszyscy się dzisiaj kokoszą, mogłaby stać się całkowicie zbędna, bo „na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów” (art. 186 konstytucji mówiący o KRS) stanąłby z tęgim kijem w garści sam suweren. A chodzi o to, żeby i sędziowie poczuli nad sobą ten kij, bo w przeciwnym razie – co właśnie widzimy - przewraca im się w głowie.
 • @ele 12:33:45
  Bracie Polaku, najgorsze co moglo sie Polsce przydarzyc jest faktem, PiS ma wiekszosc i co czyni?
  ja myslalam, ze PiS ma fachowcow, ma przynajmniej dyplomatow, a tu sie okazuje, ze nie PiS nie ma nikogo .

  Jedynymi ''naszymi'' przyjaciolmi sa ufoludki, bo ze wszystkimi na planecie ziemi, sklocil nas rzad PiSu.


  Te ''miesiecznice'' powinne byc ze tak powiem olane przez opozycje!

  Bo to sa naczynia polaczone, jesli nie bedzie opozycji, nie bedzie miesiecznic (pozycji)!

  Ja mam tyle wiosen, ze o tym dokadnie wiem. Jak skladalam kwiaty w ksztalcie krzyza (jakzesz glupia wtedy bylam) i policja usuwala je, wtedy tym bardziej szlam i za ostatni grosz kupic kwiaty...


  Ale kiedy policja odpuscila i te kwaiaty lezaly i gnily, wtedy dotarla do mnie logika!

  Opozycjo!!! dajcie Kaczynskiemu (ja wiem, ze dajecie, ale sa ludzie na ulicach, ktorzy nie daja...) spedzac czas co miesiac co dzien, gdzie mu sie podoba, nie organizujcie niczego anty, a te kwiaty jak i entuzjazm Kaczynskiego spadna.
 • @Seth [Min.Macierewicz świetną robotę z tymi czystkami robi - różowe hieny + komuniści w polskich mundurach... won.] Zgadza się
  Bunt generałów z Ludowego Wojska Polskiego. „Mamy do czynienia z kastą generalską, która broni swoich przywilejów”. W najnowszym tygodniku „Gazeta Polska” ujawniamy, kim są generałowie, którzy chcą wywołać bunt w polskiej armii: swoje kariery zaczynali w Ludowym Wojsku Polskim i do końca należeli do PZPR‑u. Część z nich była oficerami komunistycznych wojskowych służb specjalnych.

  Działania dotyczące attaszatów zostały opisane w „Raporcie z weryfikacji WSI”. Na uwagę zasługuje opis operacji „Z”, którą rozpoczęto po sygnałach świadczących o założeniu rezydentury obcego wywiadu w Polsce. Chodziło o ustalenie charakteru nieformalnych kontaktów dowództwa jednej z jednostek wojskowych z A.B. – urodzonym w Polsce obywatelem RFN, który w przeszłości był najprawdopodobniej współpracownikiem Stasi. Był on często zapraszany na imprezy z udziałem oficerów.

  Jak czytamy w raporcie, „na imprezie zorganizowanej przez płk. M.G. i mjr. M.R. [chodzi o gen. Mirosława Różańskiego, który niedawno odszedł z wojska] na terenie tzw. willi generalskich A.B. wraz ze swoją żoną F.Z. podczas – jak zanotowano w aktach – »zwykłej libacji alkoholowej« paradowali w mundurach Bundeswehry w obecności całkowicie pijanych oficerów Wojska Polskiego”.

  Mirosław Różański został powołany do wojska we wrześniu 1982 r. Trwający wówczas stan wojenny nie zraził go do armii, wręcz przeciwnie. Rozpoczął naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu i wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, w której był do czasu jej rozwiązania, czyli do 1990r.

  „W okresie opiniodawczym reprezentował wysoki poziom wiedzy ogólnej i fachowej, a także właściwą postawę ideowo-polityczną”. Opinię sporządził por. Janusz Bronowicz – obecnie generał w stanie spoczynku, chętnie występujący w roli gwiazdy, m.in. w TVN-ie.
  Bronowicz z wojskiem związał się w 1980 r., został wówczas słuchaczem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, podobnie jak Mirosław Różański. W 1982 r., najczarniejszym okresie stanu wojennego, Bronowicz wstąpił do PZPR‑u.

  Do środowiska wojskowego poprzedniego systemu należy również Janusz Bojarski, który w latach 1991–2006 pracował w WSI. W maju 2014 r. rozpoczął trzyletnią kadencję na stanowisko komendanta Akademii Obrony NATO. Jego roczne wydatki określił we wniosku do szefa MON‑u na kwotę 236 tys. euro rocznie. Kosztował państwo więcej niż prezydent.

  Mamy do czynienia z kastą generalską, która broni swoich przywilejów. To nie byłoby możliwe bez wsparcia Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka – mówi dr Lech Kowalski, specjalista ds. wojskowości.
 • Do @Bara-bar 12:15:53
  Szanowna pani Bara bara ! nie zgadzam się ze PIS nie ma dyplomatów
  ma prof. Ryszard Legutko europoseł jest doskonały ale nie jest pupilem mafii żydowskiej bo jak mniemam jest za mądry ! Waszczykowski to pupil
  żydowskiej mafii i to ona go wystawiła na ministra spraw zagranicznych

  Nie zgadza sie z szanowną panią że zle jest bo PIS ma większość ! na dzisiejsze czasy to dar od boga która daje tamę napływowi dziczy muzułmańskiej do Polski !!!!!!!!!!

  Słowianie ! z wieloma rzeczami się dziś nie zgadzam z PISem ! ALE ALE
  polityka narodowego państwa PISu jest BEZCENNA !!! bo trzeba przetrzymać tą bandycką UE i jej bandycko-żydowskich komisarzy !!!
  reszta się nie liczy pani Bara -bara ! Naród Słowian jest NAJWYŻSZĄ
  WARTOŚCIĄ i

  PO- PSL- SLD- N, to zaprzańce na usługach żydo-globalistów lewaków te partie niszczą nasze państwo narodowe Słowian niszczą naszą kulturę naszą Tożsamość Słowian !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Słowianie to arystokracja wśród narodów świata !!
 • @eonmark
  Ja oddaje cezarowi co jest jego, a Bogu to co Boskie!

  Przykro mi, ze ty posiadajacy dobry (dla mnie zrozumialy biblijnie) nick piszesz takie nonsensy, i spychasz rozmowe na boczne tory.

  Gdzie mieszkasz eonmark?
 • @Bara-bar 19:46:19
  Oddawanie cezarowi co cesarskie oznacza latanie z jezorem po forach i rozpisywaniensie o wsydzie jaki przezywasz przed europejskimi sasiadami?

  Wskaz gdzie czynil tak jezus?

  : )))

  A nie wsyd tobie ze norweski rzad pozwala na chodowle toksycznych rakotworczych lososi ktorymi zalany jest rynek europejski?
  Albo ze dzieci sa traktowane w norwegii jak wlasnosc wladz?

  Myslalem ze chrystusowi raczej skupiaja sie na duchu a nie materii, ktora ma byc zgodnie ze slowami mistrza, marnoscia nad marnosciami...
  A tu taka interesownosc co do poczynan rzadu ktory glejt od boga, zgodnie z biblijna wykladnia ktora prezentujesz, otrzymal jak kazda inna wladza.
  : )))

  Jestes dobra wizualizacja hipokryzji...
 • @ele 13:07:48
  //Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Słowianie to arystokracja wśród narodów świat//
  Tak jest !
  My Słowianie jesteśmy dziećmi Boga, nasze dzieci rodzą się ze złocistymi włoskami i niebieskimi oczkami , a nasze kobiety ... nasze kobiety są najpiękniejsze w całej Galaktyce i podobno w Andromedzie nie ma piękniejszych.

  pozdrawiam
 • @ele 13:07:48
  Nie zycze sobie, by mnie tytulowano 'szanowna pani', ani 'pani' i myslalam, ze wyjasnilam dlaczego ani ja nikogo 'panem', poza Panem Bogiem nie nazywam...., jednak okazuje sie ze nie napisalam tego wyraznie, moze powinnam napisac WIELKIMI LITERAMI?

  NIE JESTEM PANIA I NIKOGO PANEM (POZA PANEM BOGIEM NIE NAZWE)!

  JA NIE MAM WROGOW, WROGICH NARODOW, JA MAM ZA KAZDA GRANICA I W KAZDYM KRAJU TYLKO BLIZNICH, KTORYM ZYCZE JAK NAJLEPIEJ, O KTORYCH MODLE SIE DO BOGA!

  Nie jest prawda, ze slowianie to aniolki, a wszyscy inni to diably!

  Najbardziej idiotyczne jest oskarzanie zydow o cale zlo, ktore sie dzieje na swiecie. Jest to na reke tylko syjonistom! Nie zydom, a syjonistom, a zydzi na tym tylko cierpia!

  A jesli chodzi o muzulmanow, to ja zyje w kraju, w ktorym muzulmanie np. z Pakistanu sa dluzej ode mnie. Sa praworzadni, sa pracowici, uczciwi, a ze nawolywuja do swych 'swiatyn' niczym sie od dzwonow koscidelnych nie rozni!

  Muzulmanie wcale nie sa dzikusami!

  A jesli chodzi o terroryzm religijny, to akurat w Brytanii, najgorszymi terrorystami byli przez dziesieciota wlasnie katolicy (irlandcy katolicy)!!!

  A za to, co teraz sie dzieje, za ten naplyw uchodzcow musimy podziekowac USA i NATO!!!

  To NIE Afganie napadli na Nato, lecz Nato wyslalo swe wojska do Afganistanu, napadly na Afganistan!

  To NIE Saddam Hussein wyslal swe wojska na kraje Nato, lecz kraje Nato napadly na Irak!

  A skoro kraje Nato wywoluja konflikty, wojny, to tez te kraje NATO MUSZA przyjac uchodzcow!

  To NIE al-Kaddafi napadl na NATO, to ci sami, ktorzy narozrabiali w Jugoslawii, czyli ci platni ''legionisci'', ktorzy za pieniadze ida na wojne, platni mordercy z roznych krajow!
  W czyim interesie oni ida na wojne, zabijaja?

  Ja akurat takiego Norwega znam i on powiedzial mi, ze w tej ''jugoslowianskiej '' wojnie byli tez Polacy...

  Jak ja sie dowiedzialam kim on byl, balam sie go jak ognia, a okazalo sie, ze jest lagodny jak baranek.

  W mlodosci go oszukano i pojechal na wojne w Jugoslawi, ale jak zobaczyl rzeczywistosc, oczy mu sie otworzyly i wlasnie z wielka sympatiia wspomina Polakow...
 • @eonmark 20:01:09
  Pytasz:

  ''A nie wsyd tobie ze norweski rzad ...''

  A czy ja jestem rzadem norweskim?

  Hello! anybody home?!

  Ja ci polecam zaczac myslec, zamiast powielac, kopiowac bezmyslnie wpisy innych bezmyslnych.
 • @Bara-bar 21:19:45
  //Pytasz:

  ''A nie wsyd tobie ze norweski rzad ...''
  A czy ja jestem rzadem norweskim?//


  A polskim rzadem jestes?
 • @eonmark 21:28:06
  Napisz na moim blogu wszystko co do mnie masz, ale nie rozwandniaj tematu notki.

  PISZ NA TEMAT NOTKI!!!
 • @Bara-bar 20:37:32
  Poprawiam literowke, napisalam:

  ''A jesli chodzi o terroryzm religijny, to akurat w Brytanii, najgorszymi terrorystami byli przez dziesieciota wlasnie katolicy (irlandcy katolicy)!!!''

  Ma byc przez DZIESIESIOLECIA, a nie jak napisalam: 'dziesieciota'.
 • Do @Bara-bar 20:37:32
  Słowianie ! kobieta o nicku Bara-bara czyni mi zarzut że używam zwrotu grzecznościowego [ szanowna pani ] , zwrot ten jest zgodny z polską tradycją więc nie bardzo rozumiem ten pani zarzut !
  Jestem Polakiem Słowianinem i przestrzegam polskiej Słowiańskiej tradycji ! i proszę panią by mi panie nie zabraniała naszej polskiej tradycyjnej formy zwracania się do osób .

  przypominam ze w polskiej tradycji jest forma Pan , Pani , Kawaler Panienka

  Wracając do mego list do pani z [ Do @Bara-bar 12:15:53 ] unika pani odpowiedzi 1. o prof. Legutko ! 2. pełna władza PISu !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH ! Polska to Słowianie reszta to tło !
 • @ele 07:40:04
  ''Słowianie ! kobieta o nicku Bara-bara czyni mi zarzut że używam zwrotu grzecznościowego [ szanowna pani ] , zwrot ten jest zgodny z polską tradycją więc nie bardzo rozumiem ten pani zarzut !
  Jestem Polakiem Słowianinem i przestrzegam polskiej Słowiańskiej tradycji ! i proszę panią by mi panie nie zabraniała naszej polskiej tradycyjnej formy zwracania się do osób . ''
  //


  Prosze nie przekrecac mojego nicku Bar-bara, ani nicku narzuconego mi prze adminow NE (Nowego Ekranu) Bara-bar!

  Ja tobie bracie/blizni nie przekrecam nicku z ele, na zele, zale, bele, lele, fele...

  Nie musimy sie zgadzac (mozemy sie nawet posprzeczazac, dyskutowac na pewne tematy nawet ostro) jednak nie mozemy sie nienawidzicic, zapominac, ze jestesmy bracmi/bliznimi jak naucza Pan Jezus.
  A przynajmniej ja tak wierze, bo wierze Panu Jezusowi.

  Ja nie wierze kosciolowi (bo kosciol to ludzie, a ludzie nie sa Bogiem), ja wierze Bogu!!!

  Zwrot 'pani', czy 'szanowna pani' jest zgodna z niechlubna tradycja okresu panszczyznianego, czyli pana (wlasciciela) i chlopa (niewolnika) panszczyznianego!

  Podobnie 'calowanie raczek'. Prezes Kaczynski uprawia ten dla mnie obrzydliwy skansen, Ja nie zycze sobie, by ktos (jakis obcy facet) chwytal moja reke i ja slinil swoim pocalunkiem!

  Jesli Prezes Kaczynski lubi calowac rece, niech swoje wlasne caluje, albo tym, ktorzy lubia takie slinienie przez calowanie rak!


  Kiedys w ZSRR przywodcy partii -mezczyzni calowali innych mezczyzn w usta!!! Taka to byla ich tradycja, jednak ja nie zyczylabym sobie, aby jakis tam obcy mi czlowiek calowal mnie w usta!

  Czyli sa dobre i zle tradycje! Od zlych odchodzmy, zamiast bezmyslnie je kultywowac!


  Nie lubie zadnych fanatykow (ani fanatykow slowianskich, ani religijnych, ani zadnych innych) poniewaz fanatyk nie mysli, czyli nie potrafi myslec krytycznie.


  //
  ''Nie zgadza sie z szanowną panią że zle jest bo PIS ma większość ! na dzisiejsze czasy to dar od boga która daje tamę napływowi dziczy muzułmańskiej do Polski !!!!!!!!!! ''
  //

  Slowo: Bog, piszemy z wielkiej litery!, a nie z malej!
  Bo slowo: bog, czyli z malej litery znaczy bozka, a wiec zeusa, atene, szatana...


  Nikt ( z uchodzcow) przy zdrowych zmyslach nie chce przyjechac do Polski, poniewaz ogolnie wiadomo jest, ze w Polsce jest zle, ze w Polsce nawet rodowici Polacy mieszkaja w ruinach!

  Jak to jest, ze ja mieszkajac juz tak dlugo w Norwegii wiem, ze sa Polacy/Rodacy, ktorzy we wlasnej ojczyznie nie maja mieszkan, a ty blizni/Polaku nie wiesz?

  Na zakonczenie, powiem tak, ze kiedy Polacy jak na przyklad moi wujkowie wraz z Armia Andersa dotarli do Anglii, nie wygoniono ich z Anglii.

  Jak to jest, ze kiedy Polacy za czasow Solidarnosci byli wyrzucani z Polski, a niektorzy uciekali..., i kraje zachodnie przyjely ich?

  Jak to jest, ze Polakow przyjmowano, i dalej UE przyjmuje, ale wy PiSowcy NIKOGO, kto potrzebuje ochrony, azylu nie chcecie przyjac?

  Czy wy PiSowcy chcecie, by Polakow NIGDZIE w UE nie przyjmowano?

  ***

  Tak jak juz pisalam, ta wasza premier Szczydlo powinna powiedziec PRAWDE, ze Polska nie moze przyjac uchodzcow, poniewaz fakty sa takie, ze nie mamy mieszkan, domow dla Polakow, wiec jak bez srodkow finansowych mozemy odpowiedzialnie przyjac uchodzcow?

  To byloby prawdziwe i zgodnie z wartosciami i naukami Chrystusa, a tak wychodzicie PiSowcy na egoistow, wygladacie na arenie UE POTWORNIE!

  A tak na marginesie ele, czy ty jestes katolikiem rydzykowskim? katolikiem TVTrwam?


  Czy kiedykowiek czytales Biblie, chocby Nowy Testament, gdzie sa nauki Pana Jezusa Chrystusa?

  Jesli nie, poczytaj, a odkryjesz, ze nauka Kosciola Katolickiego jest sprzeczne z nauka Pana Jezusa Chrystsa!

  I nie, ja na pewno nie jestem tzw. jehowitka!

  Ja tylko bylam katoliczka, a od kiedy czytam Biblie nie naleze do zadnej religii, zadnego kosciola, lecz bezposrednio do Pana Jezusa Chrystusa i dlatego nie jestem ani poprawna religijnie, ani poprawna politycznie.

  Pozdrawiam i zycze poznania nauk Pana Jezusa Chrystusa!

  Z Panem Bogiem!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31