Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 1 komentarz

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Her Tusk! Du must!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W naszym kraju Berlin posiada już prawie wszystkie tytuły gazet,fabryki, banki. Tubylcy szczęśliwi- mogą pracować w tych fabrykach, w dodatku nikt ich po mordzie nie leje, modlić po polsku nie zabrania. Jeszcze mogą sobie wybrać własny sejm i rząd.

 Her Tusk! Du must!

„I sam cysorz, kurde mnie pochwalił/ I poklepał, kurde mnie” – głosiła pointa mojej ulubionej piosenki wojskowej z czasów I wojny.

Czasy to były trochę już zamierzchłe, ale jakby podobne. Polski niepodległej na mapie Europy nie było, ale 2/3 dzisiejszego naszego terytorium należało a to do Cesarstwa Austro-Węgierskiego, a to do Cesarstwa Niemieckiego. U progu I wojny obydwa cesarstwa pozostawały w ścisłym sojuszu ale silniejszym było Cesarstwo rządzone z Berlina – stąd wiadomo który cesarz poklepywał po plecach polskiego gefrajtera.

Dziś resztki Austro-Węgier odżywają w postaci grupy wyszehradzkiej, a Berlin jak to Berlin jak zwykle trzyma się dobrze i rozdaje karty w europejskiej grze.

W naszym szczęśliwym kraju onże Berlin posiada już prawie wszystkie tytuły gazet, wiele fabryk, banków itp. infrastruktury gospodarczej.
Tubylcy zaś szczęśliwi są bo mogą pracować w tych dobrze zorganizowanych fabrykach, a w dodatku nikt ich po mordzie nie leje, modlić po polsku nie zabrania i jeszcze mogą sobie wybrać własny sejm i rząd.

Oczywiście żeby im się w głowach nie poprzewracało od tej „wolności” trzeba im co jakiś czas przypomnieć co i jak i kto tu rządzi – czyli poklepać a to po plecach przyjaźnie, a to po pupci dać klapsa.

I właśnie takie sceny poklepywania przez „cesarzową Angelę ludność tubylcza mogła zobaczyć w minionym tygodniu, kiedy Rada Gubernatorów (czy jak tam to się teraz nazywa) wybrała reprezentanta tubylczej ludności - Donalda Tuska - na swojego sekretarza czyli posługacza.

Onże reprezentant Donald T. już w minionym okresie dał poznać „cesarzowej” swoje zalety.

Po pierwsze pochodząc z tubylczej ludności wykazywał się do niej dystansem, żeby nie powiedzieć - pogardą.

Znana była jego dewiza: „Polska to nienormalność”.

Oddawała ona stosunek znacznej części wykształconej klasy urzędniczej (tzw. wykształciuchów) do własnego kraju i narodu, którego językiem się posługują. Ale przede wszystkim stanowiło ofertę wobec „Rady Gubernatorów” (czy jak tam się to teraz nazywa?).

Ofertę w postaci deklaracji:


„Nic nas z tymi głupimi Polakami nie łączy. Na nas możecie śmiało postawić – bo my tam żadnego powstania nie zrobimy, ani się nawet nie zbuntujemy.

My tu będziem zarządzać w interesie cysorza. A jak cysorz będzie zadowolony to i po plecach poklepie i posadę da!”
Tak mniej więcej można streścić ideologię środowisk Platformy i jej Nowoczesnej wersji. W każdej sprawie ci dzielni ludzie są przeciwni polskiej tradycji, polskiej wrażliwości i polskiemu interesowi. Natomiast swój cel i „misję” widzą w pracy nad roztopieniem się polskiego żywiołu, (który wszak jest nienormalny) w europejskim morzu, które tym razem – tak jak i poprzednio – organizuje Berlin przy pomocy upadłej Francyi i paru jeszcze drugorzędnych państw.

Trzeba wszakże powiedzieć, że metody obecnie są humanitarne i każde z państw może swój interes w tej nowej Europie odnaleźć. Jednakże o ile elity francuskie, holenderskie czy węgierskie – akceptując wiodącą rolę cesarzowej Angeli – potrafią jednak dbać o interesy własnego kraju – to elitka polskich euro-lokajczyków wyćwiczona w wieloletnim poddaństwie wobec tamtejszego Wielkiego Brata, nawet nie pomyśli, że mogłaby w jakiejś sprawie mieć własne zdanie.

I oto polski rząd ośmielił się wystąpić przeciwko woli cesarzowej i zamiast lokajczyka Donalda wystawił swojego kandydata. Co prawda ten kandydat był skazany na porażkę, bo niby dlaczego Cesarzowa mając do wyboru wyćwiczonego w posłuszeństwie lokajczyka miałaby wybrać kogoś niezależnego? Ale jednak szeregi lokajczyków zawyły: Jak to można tak własnego kandydata wysuwać, a nie trzaskać obcasami na rozkaz?

One lokajczyki tak głośno wyły przede wszystkim po to, żeby pokazać Najjaśniejszej Cesarzowej jakie one są lojalne i oddane. Bo jakby potem jakieś posady rozdawali to niech Najjaśniejsza pani o nich pamięta!

Na szczęście wszystko skończyło się tak jak się skończyć miało i stada lokajczyków odetchnęły z ulgą!

Tusku musisz! Tusku -Du must!

Janusz Sanocki

KOMENTARZE

 • .
  http://i.4cdn.org/pol/1489341422794.jpg

  http://www.g2mil.com/_derived/baumholder.htm_txt_germanbases2.gif

  http://www3.pictures.zimbio.com/gi/German+Chancellor+Angela+Merkel+Visits+Israel+7ZiJvB2OCFEl.jpg
 • Janusz Sanocki
  ,, W naszym kraju Berlin posiada już prawie wszystkie tytuły gazet,fabryki, banki. Tubylcy szczęśliwi- mogą pracować w tych fabrykach ,,

  Piszesz głupoty .. a nie wierzę byś był głupi ......... o co chodzi z tą nagonką na Berlin ..
 • @fabi 10:24:45
  Her - przez dwa "r". (Herr)
  Must - przez dwa "s" (musst).

  Nawet w antyniemieckim tekście nieładnie wyglądają błędy. Jeśli już posługujemy się obcym językiem, piszmy przynajmniej poprawnie.
 • @fabi 10:24:45
  Ukraina dąży do UE....
  Polska chce się z niej wyoutować...

  O dziwo, poza Sławomirem Nowakiem to nie Polacy na Ukrainie dorabiają, lecz Ukraińcy w Polsce. Oczywiście nie jest to jedyne kryterium oceny... ale jednak dość istotne.

  Inne też mam na podorędziu (spokój wewnętrzny kontra Dobnas)...

  A są jeszcze inne (dane makroekonomiczne), jeśli komuś mało....
 • Jacek Saryusz-Wolski
  Cytat za Wiki: ." 4 marca 2017 MSZ rządu Beaty Szydło zgłosiło jego kandydaturę na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej (zajmowane przez Donalda Tuska, deklarującego zamiar ubiegania się o reelekcję), w związku z czym tego samego dnia został usunięty z Platformy Obywatelskiej[6]. W konsekwencji utracił również stanowisko wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej i członkostwo w niej[7]."
  To jak? Przyjmą Wolskiego do PiS? Bo ja tu widzę tylko jeden sukces rządu PiS, czyli złamanie kariery Wolskiego. Nie żałuję go jednak bo to sojusznik banderowców.
 • Sanocki
  Sanocki, jesteś zwykłą zdechłą rybą płynącą z nurtem rzeki. Ty, członek pzpr-u, KL-D razem z Tuskiem, teraz plujesz na niego, by się uwiarygodnić w ,,nowym" elektoracie w ,,nowej" antypolskiej partii.
  A w czym ty lepszym jesteś od Tuska??? Popierasz tych co Niemcom finansują montownie silników, samochodów. To za nasze pieniądze w niemieckich montowniach tworzone są miejsca pracy, to za nasze polskie pieniądze budowane są niemieckie montownie w Polsce. To TY, razem z starym i młodym Morawieckim wspieracie banksterie swiatowa, tworząc gogantyczny dług publiczny, zadłużacie już tych polaków, co jeszcze się nie narodzili.
  Twoją i tych zdrajców co im pośladki lizesz realizują politykę taką samą co Tusk swego czasu. Także przestań z siebie robić poselskiego błazna i weż się za prawidłowe wykonywanie mandatu posła.
 • z tego co pamietam
  to genialny strateg już raz rzadził Polską ale zamiast zrobic cos konstruktywnego zajął sie udupianiem własnych koalicjantów. że 3/4 Polski jest w rękach niemieckich? a kto Polskę sprzedał? Polacy mają taką zabawną tendencje do obarczania wina wszystkich dookoła, a tak sie zapytam kto głosował na szumowiny z solidarności, pc, sld, zchn, po, piss? chińczycy? przecież cała ta zgraja politykierska wyprzedawała kraj kawałek po kawałku a teraz płacz. wina tuska. żałosni jesteście. sami doprowadziliscie do tego bajzlu.
 • Podsumowanie
  Artykuł, dobry, ukazuje aktualną sytuację i zachowanie środowisk.
  Błąd! Błąd! Błąd!
  To, co komentujecie pod artykułem, to obraz naszego największego błędu społecznego, który pozwala na realizację planów wielkich mocarstw na terenie Polski.
  Co wy prezentujecie?
  Jak można ubliżać temu czy tamtemu, jak można przyklejać łatki innym, jeśli samemu nic dobrego dla Polski się nie zrobiło?
  Opisujecie zło, jakie było i jest za rządów pc, sld, zchn, po, pis, czy związków typu solidarność i tak można mnożyć.
  Może ktoś napiszę, jaka partia powinna rządzić w Polsce i umotywować dobrymi przykładami a może powinniśmy oddać swoją suwerenność, wolność i narodowość na korzyść innego państwa?
  Polsce potrzebny jest spokój i zjednoczenie a nie opluwanie się na wzajem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031