Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
100 postów 0 komentarzy

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Zabory, caryca-Komisja Wenecka! Nie-Konfederacja.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Katowicach zebrali się prominentni sędziowie III RP - aby zawiązać konfederację w obronie wolności i demokracji. Historia bowiem kołem się toczy.

Zabory, caryca - Komisja Wenecka! Nie Konfederacja.

Sędzia z Ostrowa Wielkopolskiego Maria M. przez 14 lat wykorzystywała podwładnego pracownika sądu – jako służącego. Robił jej zakupy, załatwiał sprawy w urzędach, sprzątał domek, opiekował się rodzicami.
Wszystkie te dodatkowe obowiązki służącego pani sędzi, archiwista sądowy Sławomir L. wykonywał w godzinach pracy i - jak można wynosić z relacji medialnych - wynagradzało go ministerstwo sprawiedliwości z publicznych pieniędzy. Sędzia nie widziała w tym nic niewłaściwego.

Sprawa wyszła na jaw w roku ubiegłym, ale jakoś na razie postępowanie dyscyplinarne, prowadzone w łódzkim sądzie się ślimaczy. Możemy tylko domyślać się dlaczego w tym przypadku „młyny sprawiedliwości” mielą tak powoli.

No jakże tu karać koleżankę z nadzwyczajnej kasty ludzi, kiedy karzący do tej samej kasty należą.

Nadzwyczajnej i niebywale nisko opłacanej kasty, bo co to jest te skromne 10 tys. na miesiąc?

W Warszawie - jak nas poinformowała Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf - za takie pieniądze sędzia nie wyżyje. Chyba że na prowincji, ale i tam musi kombinować. Tu wiertarkę wynieść ze sklepu, tam jakąś elektronikę, albo – jak w tym Ostrowie – pracownika sądowego wykorzystać do prywatnych celów.

Najciężej mają chyba sędziowie w Krakowie bo tamtejszy prezes Sądu Apelacyjnego - Krzysztof Sobierajski - musiał biedaczek aż 17 mln z kasy Sądu wyprowadzić – wszystko ma się rozumieć - dla podreperowania skromnego, domowego budżetu. I wszystko na ekspertyzy.

Prezes Sobierajski nie był egoistą - dzielił się z ludźmi z miasta (i ze wsi) za co go teraz Ziobro oczernia i pomawia o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Ziobro znany nienawistnik sędziów, demokracji i wolności obywatelskiej – nawet nakazał prokuraturze z Rzeszowa skierowanie wniosku o pozbawienie sędziego Sobierajskiego immunitetu.
Wniosek został skierowany do sądu dyscyplinarnego i tu mi się coś nie zgadza.

Bo gdyby ten Minister Ziobro był na prawdę twardzielem, to by wysłał bojówki żeby o 6 rano wyciągnęły Sobierajskiego z łóżka i zawlokły do najbliższej siedziby pisowskiej bezpieki - czyli CBA.
I bez pytania żadnego sądu o zdanie.

A tu udaje praworządnego demokratę i pyta sędziów z dyscyplinarki czy może zamknąć ich kolegę?

Ale to pewnie dla zmylenia komisji weneckiej takiego praworządnego udaje. Jednak samym sędziom, a zwłaszcza Prezes SN Gersdorf nie uda mu się zamydlić oczu.

Oni wiedzą, że działania Ziobry to atak nie tylko na sądy i sędziów, ale i na samą demokrację, której teraz sędziowie muszą bronić.

Właśnie w tym celu zebrali się prominentni sędziowie III RP w Katowicach by zawiązać konfederację w obronie wolności i demokracji. Historia bowiem kołem się toczy.
Pani Prezes Gersdorf oświadczyła zebranym i wszystkim, że „może dojść do zburzenia tego, co zbudowaliśmy od czasu po zaborach”.

Na carycę Katarzynę co miała na nazwisko „Wielka”!
O jakich że to „zaborach” raczyła nam przypomnieć Sędzia Małgorzata Gersdorf?

A może nie o zabory historyczne Pani Prezes chodziło, ale o te co dopiero nastąpią kiedy polska anarchia nareszcie zostanie ukrócona i kto trzeba zaprowadzi porządek nad Wisłą?
W 1792 roku zrobiła to armia rosyjska, wezwana przez magnatów, których rozpasanie próbowali ukrócić twórcy Konstytucji 3 Maja.

Magnaci – stojący dotąd ponad prawem – uznali Konstytucję za zagrożenie wolności (i demokracji) i wezwali na pomoc Komisję Wenecką…tfu – co ja mówię – Carycę Katarzynę i jej armię. W tym celu spotkali się w Targowicy iż zawiązali Konfederację w obronie – wolności. Potem – jak wiadomo – nastąpiły zabory.

I oto teraz gdy wolność naszej kasty nadludzi znów jacyś szaleńcy próbują ograniczać nadchodzi czas gdy trzeba bronić demokracji. Bo co to za „demokracja” kiedy sędzia nic ukraść nie może?

Konfederacja w Katowicach została zawiązana, teraz tylko czekać na wezwanie pomocy, a potem to już tylko zabory.

Myślę, że Pani Prezes Gersdorf nie przejęzyczyła się z tymi zaborami.

A jeśli tak, to było to „Przejęzyczenie Freudowskie”.
Janusz Sanocki

KOMENTARZE

 • Rozgonić hołotę i powołać wymiar sprawiedliwości od nowa.
  Oni się uważają za nieusuwalną władze.
  W demokracji nie może istnieć taki nieusuwalny twór.
  Oni uważają się za kastę nieusuwalnych celebrytów i w sposób ewidentny nie spełniają swojej roli mimo wielu przywilejów (płace, zwolnienia z ZUS, emerytury, kwoty wolne od podatków..immunitet..)..

  W demokracji naród ma prawo usunąć każdą władzę.
  Należy przygotować nowe ustawy regulujące pracę wymiaru sprawiedliwości.
  Rozgonić hołotę i przyjąć na jej miejsce ludzi uczciwych, skromnych , pracowitych którzy wiedzą że ich rolą jest służba dla narodu a nie celebracja władzy nad narodem.

  Każdy przedstawiciel Państwa ma SŁUŻYĆ Narodowi a gdy nie sprawdza się w tej służbie to ścieżka odwołania nieudacznika, zdrajcy, sprzedawczyka... powinna prosta i dostępna dla Narodu... np referendum
  na szczeblu na którym działa przedstawiciel Narodu.

  Władza to powinni być przedstawiciele Narodu a nie Państwa
  Przedstawiciele Państw to już tryb wymuszania na Narodzie czegoś na co ten naród nie ma wpływu.
  Państwo to tylko struktura techniczna służąca do realizacji woli Narodu.
  Ta wola często nie jest jednoznaczna ale tu mechanizm referendum może rozstrzygać o woli Narodu.

  Jak widać w Polsce od 89r nie ma demokracji.
  Jest dyktatura solidaruchów, zdrajców, sprzedawczyków i obcych wywiadów.
 • *****
  dokładnie jest tak jak napisałeś , może jedynie warto zauważyć ,że tamta kasta swoje majątki budowała przez kilka pokoleń i dla ich utrzymania poświęciła nawet dobro całego kraju , ta współczesna kasta to w porównaniu z nimi nędzarze ale też państwowa pensja nie może wykraczać poza jakieś "ramy przyzwoitości " , najlepsze jest to ,że niektórzy usiłują "zalety" targowicy przypisać "kaczystom" , a obecność (szczątkowa) amerykańskich żołnierzy ma być tym samym co zaproszenie i zachęta do zajęcia obszaru Polski przez armię Rosyjską w 1792
 • Zostawić tylko osłupionych kultem smoleńskim lub słupy prezessimusa jak Przyłębscy i nowi w Trybunale Konstytucyjnym
  Sędziom za dużo pozwalano nawet w PRL. Nowych trzeba ostrzegać by nie pluli do koszy na ŚMIECIE JAK RUSCY PROKURATORZY.
 • tak
  Ciekawe kim byl tata ten bunczucznej pani.
  To b y wiele wyjasnilo.
  Pozdr
 • @Zorion 16:44:17
  Maria Dąbrowska w zapiskach w swym dzienniku pisała pod datą 17 czerwca 1947 r.

  "UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów.
  W ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden Żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków."

  Impotencja lustracyjna "polskich polityków" chorobą dziedziczną tajnych porozumień Magdalenki!
 • @Zorion 16:44:17 pod linkiem przeczytasz o Gersdorfie
  http://inwentarz.ipn.gov.pl/advancedSearch?q=Gersdorf&page=1 IPN BU 01220/241
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie [1944] 1954-1990
  Tytuł: Materiały operacyjne przechowywane poza teczkami operacyjnymi dot. Fritz Gersdorf (kontrola operacyjna krypt. "Fryc") - pobyt w Polsce (...)
  IPN Po 08/1285
  Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Poznaniu [1945] 1983-1990
  Tytuł: Kwestionariusz ewidencyjny kryptonim "Fryc" dot. Gersdorf Fritz, imię ojca: brak danych, ur. 14-11-1921 r. Kontrola operacyjna obywatela RFN w (...)
 • @Zorion 16:44:17
  "niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda dla szpiclów katów tchórzy" (...)

  "i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie" ...Zbigniew Herbert

  "Przesłanie Pana Cogito"
 • Skąd się wzięli ? No jak to skąd !
  To stalinowski nawóz historii. Wyrżnęli "panów" (Żołnierzy Niezłomnych, oficerów w Katyniu - urzędników państwowych, lekarzy, prawników, inżynierów itd.), zlikwidowali "pańską", "niesprawiedliwą" Polskę. W ten sposób żulia, szumowiny społeczne zostały m.in. sędziami, prokuratorami, redahtorami, "profesorami", "autorytetami" itd. itd. I tak, jak w chazarskim ZSRR, zlikwidowanie najlepszego materiału genetycznego, przyniosło w końcu po długich dekadach karę: opóźnienia cywilizacyjne w stosunku do Zachodu liczone w dekady, smród głód i ubóstwo i ekonomiczny krach na przełomie lat 80-tych i 90-tych ub. wieku. Pan Bóg był nierychliwy, ale sprawiedliwy. Za zbrodnie narodom Opatrzność wystawiła rachunki. Gdy głupki i durnie zdobędą władzę po wymordowaniu naturalnych elit,
  jak dowodzi historia wielu krwawych rewolucji, narody słabną i zwykle
  degenerują się. Fizyczna likwidacja talentów ma swoje konsekwencje. Wysokiej jakości DNA w społeczeństwie nie zastąpi materiał o wiele gorszy genetycznie. Dobrym przykładem "inteligencji" bolszewików w Rosji było wymordowanie ponad 4 mln tzw. kułaków (chłopów, producentów żywności) razem z rodzinami. Spowodowało to kataklizm w postaci straszliwego głodu i miliony śmiertelnych ofiar nie tylko w samej Rosji ale również na Ukrainie i gdzie indziej. Dla Polski to bolszewickie doświadczenie i nauka były zbawienne.
  Nauczeni doświadczeniem nie zlikwidowali po II wojnie światowej
  prywatnego rolnictwa w PRL. Nauczyli się już, że ideologia nie zastąpi
  umiejętności i doświadczenia potrzebnych w produkcji żywności .
  Czy to nieciekawe, że aby dojść do takiej "wielkiej" mądrości, potrzebowali najpierw uśmiercić kilkanaście milionów ludzi ?
  Jaka "inteligencja" ! Prawda ? Opisana historia pozwala zrozumieć m.in. z jakiego powodu poziom "intelektualny" sędziów, prokuratorów, obecnej "polskiej" opozycji, KOD-u itp. elementu jest jaki jest. Otóż małpa to nie pies, i to należy przyjąć do wiadomości. Miejsca polskich uczelni w rankingach światowych doskonale to udowadniają. Piorunująca głupota żydo-chamo-komuny (absolutne ekonomiczne bankructwo PRL-u, opóźnienia cywilizacyjne idące w dekady w stosunku do Zachodu) jeszcze raz dała koncert (dzięki brakowi lustracji i dekomunizacji) po 1989 roku, zakończony przekształceniem Polski w dziki kraj i państwa w ChDiKK. No bo kto odpowiada za te "osiągnięcia" ? Marsjanie ? Powoływanie się na trójpodział władzy, przez kastę specjalną, w tym konkretnym przypadku jak zauważył J. Kaczyński..nie jest na miejscu. Bowiem; jeśli trójpodział: to każda władza ma swoja "działkę" swoje kompetencje ale wszystkie części składowe czynią POLSKĘ -komplementują się. Obecnie sędziowie i prawnicy pragną mieć wycinek dominujący władzy, naruszający całe państwo. Chcą być wyalienowani, chcą kontrolować Polskę w sposób nieuzasadniony. Sam fakt skarżenia się Niemcom na ucisk jakiemu są rzekomo poddawani, przemawia na korzyść zmian. Nie może , bowiem istnieć samodzielne państwo jeśli jego składowe szukają oparcia u..sąsiadów jak onegdaj PZPR u Moskala..Analogia sama się nasuwa..Ci sędziowie którzy negocjują z Berlinem, swoje przywileje, powinni być wykluczeni; za zdradę Polski..Bo; albo Niemcy tu ustalają prawidła ..albo, rząd w W-wie..
 • „Nadzwyczajna kasta” w panice. Nowy projekt o KRS to dla nich prawdziwa rewolucja
  http://niezalezna.pl/95018-nadzwyczajna-kasta-w-panice-nowy-projekt-o-krs-dla-nich-prawdziwa-rewolucja [Okazuje się, że rozwiązania podobne do przyjętych dziś przez polski rząd z powodzeniem funkcjonują w Europie:

  - w Niemczech o powoływaniu sędziów sądów federalnych decyduje minister federalny wraz z komisją złożoną z ministrów krajowych i członków powoływanych przez parlament;
  - w Austrii sędziowie są mianowani przez prezydenta federalnego na wniosek rządu federalnego;
  - w Czechach kandydatów na sędziów zgłaszają prezesi sądów okręgowych, a następnie ministerstwo decyduje, które kandydatury przedstawi prezydentowi do mianowania;
  - w Danii sędziowie powoływani są przez monarchę na wniosek ministra sprawiedliwości, który odpowiada za nominacje sędziowskie przed parlamentem. Tradycyjnie od ponad dwustu lat sędziowie rekrutują się z korpusu urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości;
  - w Hiszpanii główną rolę w powoływaniu sędziów odgrywa Naczelna Rada Sądownictwa. Rada składa się z 20 członków wybieranych przez Kortezy Generalne na 5-letnią kadencję. Kongres Deputowanych i Senat wybiera po 10 członków w proporcji 6 sędziów i 4 prawników o uznanych kwalifikacjach i dorobku;
  - w Holandii sędziowie powoływani są na mocy rozporządzenia królewskiego na wniosek ministra sprawiedliwości. Kandydata na wakujące miejsce wskazuje sędzia, który opuszcza stanowisko. Jeżeli jest więcej niż jeden kandydat, minister może wybrać jednego z nich, ale zwykle uwzględnia opinię odchodzącego sędziego;
  - w Szwecji sędziowie powoływani są przez ministra sprawiedliwości na wniosek Rady ds. Nominacji Sędziów. Rada składa się z 9 członków i 9 zastępców członków, wybieranych m.in. przez rząd i parlament.

  Nowe regulacje mają wejść w życie po 14 dniach od daty ich publikacji w Dzienniku Ustaw. ] Ps..No i po żurku - rzekła kucharka, upuściwszy garnek. Wreszcie spełni się marzenie suwerena. Według nowych zasad by zostać sędzią będzie trzeba być asesorem - sędzią na próbę, a potem KRS będzie przestawiać dwóch asesorów kandydatów na sędziów prezydentowi, jeden kandydat izby KRS składającej się z sędziów, drugi izby politycznej składającej się z posłów, senatorów, Ministra. Prezydent będzie z tych dwóch wybierał jednego - właściwego. Wiadomo którego wybierze. Będziemy mieć wreszcie dobranych sędziów, wypełniających wolę Suwerena i demokratycznie wybranej większości parlamentarnej, sędziów wydających właściwe wyroki, takie jakich będzie domagał się prokurator podległy Prokuratorowi Generalnemu, na pewno już nie zapadną skandaliczne wyroki, w których Skarb Państwa płacił jakieś odszkodowania z naszych podatków, a też żadnemu już politykowi właściwej Partii włos z głowy nie spadnie. Wreszcie spełni się wola Narodu i jego demokratycznego reprezentanta, jedynego przedstawiciela.
 • „Nadzwyczajna kasta” w panice.
  Jarosław Kaczyński: "Mówienie o zagrożeniach dla demokracji to bajka, to neuroza. Należy to odrzucić, tak jak bajkę o zagrożeniu dla sądów".

  To obrona korporacyjnych interesów, pewnego środowiska, które dużo uzyskało po ‘89 roku i które dzisiaj nie chce z tego zrezygnować, chociaż jest mnóstwo przykładów, że to sytuacja szkodliwa z punktu widzenia zwykłego Polaka tak o postawie przedstawicieli środowiska sędziowskiego powiedział w programie „Gość Wiadomości” (TVP1/TVP Info) Jarosław Kaczyński. > Sądownictwo musi być częścią państwa. Konstytucja mówi, że zwierzchnia władza należy do narodu. (…) Wydaje mi się, że korporacja prawnicza uważa, że zwierzchniej władzy nie ma zaznaczył prezes PiS. Chcemy, by sądownictwo było lepsze dla obywateli – szybsze i sprawiedliwsze podkreślił Jarosław Kaczyński.
  Lider partii rządzącej przypomniał o niesprawiedliwych wyrokach.
  Nie są się zaprzeczyć temu, że wielu przedstawicieli tej korporacji (…) uwikłało się w różnego rodzaju związki, których sędziowie mieć nie powinni przypomniał gość TVP Info. Sądy, a przynajmniej część sądów, czeka na reformy, a sytuacja wygląda tak, że mamy establishment, który decyduje, a reszta ma niewielki wpływ, tak jak w Polsce. Tak było do niedawna, ale na szczęście to zmieniamy zaznaczył Kaczyński. Prezes PiS wyjaśnił również, jak będą działały sądy po reformie, którą proponuje PiS. Sądy będą dużo bardziej obiektywne, szybsze i nie angażujące się w spory polityczne. (…) Wyrok będzie zgodny z faktami, wróci zasada prawdy materialnej, którą podważają sądy powiedział Jarosław Kaczyński. Lider partii rządzącej skomentował też sprawę wyboru prof. Gersdorf na stanowisko I prezesa SN. SN będzie musiał potworzyć te procedury wg jakichś jasnych reguł podkreślił. SN powinien być ostoją praworządności dodał Kaczyński. Prezes PiS odniósł się również do twierdzeń, że w Polsce panuje dyktatura. W państwie, gdzie rządzi dyktator - tutaj siedzący - na każdym posiedzeniu Sejmu można wzywać do jego zamordowania ironizował Kaczyński. Mówienie o zagrożeniach dla demokracji to bajka, to neuroza. Należy to odrzucić, tak jak bajkę o zagrożeniu dla sądów. Sądy są dla społeczeństwa, a nie dla samych siebie. Ps..Panie Prezesie Kaczyński naród popiera zmiany jakie są wprowadzane szczególnie w sądownictwie bo KASTA uważa się za ważniejszą od Narodu któremu powinna służyć za te ASTRONOMICZNE wynagrodzenia. Panie Prezesie Naród z Panem zdrajców - rozliczyć Polskę - oczyścić ! Nareszcie może skończą się czasy, gdy qurwy i złodzieje poprzebierani w togi każą się tytułować wysoki sądzie! Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie NORMALNIE - czego sobie i wam życzę
 • to jakiś żart czy absurd , że ludzie nie pochodzący z wyboru demokratycznego
  oraz mający w pewnym sensie władzę absolutną - niepodlegającą procesom demokratycznym czy innym głosowaniom - jest za demokracją.
  W latach 50tych był wielki niedobór sędziów i można było nim zostać na bazie kilku klas szkoły + 6 miesięcy przygotowania "merytorycznego" . Biorąc pod uwagę kastowość tego środowiska - można domniemywać , że obecni sędziowie to potomkowie tamtych - równie bezczelnych i bezkarnych. Sędzia , który kradnie pendrivy w sklepie ? czy to nie farsa która to potwierdza ?
 • @kula Lis 66 08:39:58
  Pięknie Pan opisuje, to co się dzieje. Lecz, przed pięknym światem, muszą zaistnieć normalne warunki życia ludzi.

  Dlatego, najważniejszą sprawą, dla Polaków a może dla ludzi całej Ziemi, będzie nowa Konstytucja z zapisem uwzględniającym czwartą władzę ludu w podziale podmiotów władzy demokracji.

  Jarosław Kaczyński może da radę?
  Dziś mamy tylko Piękne Polki
  https://www.youtube.com/watch?v=8A-xV5hZ3Eg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej
 • @Marqus 09:51:41
  Morawiecki chce ciąć przywileje emerytalne! Propozycje m.in. ograniczenia przywilejów emerytalnych wysunął kilka miesięcy temu ZUS w tzw. Białej Księdze po przeglądzie emerytalnym. Propozycje ZUS na tyle spodobały się wicepremierowi Morawieckiemu, że wpisał je do swojego planu. I zamierza je forsować w parlamencie. Kto mógłby stracić? ZUS w Białej Księdze czyli w swoich propozycjach zmian w systemie emerytalnym postulował, by zmienić zasady przyznawania emerytur mundurówce, sędziom i prokuratorom. Prawo do emerytury przyznawano by po 25 latach, ale samo świadczenie byłoby wypłacane dopiero po osiągnięciu 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Na emeryturę można by przechodzić tylko raz w życiu. Dorabiając nie można by podnieść już świadczenia. Ps..Brawo panie Morawiecki! Nareszcie ktoś mądrze myśli w tym kraju..Popieram...koniec uprzywilejowania sądów, nadzwyczajnej kasty. Przywileje emerytalne dla "świętych krów" dawno powinny być zlikwidowane.Zwykli obywatele też muszą czekać do osiągnięcia wieku emerytalnego, żeby dostać zasłużoną emeryturę. Gdzie ta równość ?, którą mamy zagwarantowaną w Konstytucji? Jestem za cięciem przywilejów, czas "świętych krów" powinien się wreszcie skończyć. Czas na redukcję przywilejów emerytalnych bo jest ich za dużo, zaczynając od deputatów węglowych po stan spoczynku sędziów i czas przechodzenia na emerytury tychże. Podnosić najniższą i obniżać najwyższe emerytury.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031