Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
58 postów 0 komentarzy

Okiem Suwerena

Janusz Sanocki - Spostrzeżenia parlamentarzysty

Zdymisjonować Antoniego Macierewicza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na konferencji w Monachium, Minister Macierewicz – oskarżył Rosję o „zamordowanie dwóch polskich prezydentów". Analiza jego wystąpienia jest jednoznaczna: Pan Minister Macierewicz szkodzi w najwyższym stopniu interesom Polski.

List Otwarty - Zdymisjonować Antoniego Macierewicza


Pani Beata Szydło
Premier Rządu RP

Pan Jarosław Kaczyński
Prezes PiS

Wielce Szanowna Pani Premier!
Wielce Szanowny Panie Prezesie!

Jako poseł niezrzeszony – o czym Państwo doskonale wiedzą - w większości sejmowych spraw wspieram inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości oraz Rządu RP zmierzające do naprawy Rzeczypospolitej.
Leży mi bowiem na sercu los mojej Ojczyzny jej rozwój i dobro.

Pozwalam sobie zwrócić się do Pani Premier i do Pana Prezesa - osób w największym stopniu kształtujących dzisiaj politykę Rzeczpospolitej, w formie publicznego listu w sprawie Pana Antoniego Macierewicza – Ministra Obrony Narodowej, jako że uważam iż jego działania w najwyższym stopniu szkodzą interesowi Polski.

Mam na myśli nie tylko kwestie wizerunkowe związane z obsadzeniem Pana Bartłomieja Misiewcza na stanowisku, do którego w sposób oczywisty nie miał kwalifikacji i doświadczenia, co świadczy o braku elementarnej odpowiedzialności i szacunku do opinii obywateli.

Już za to jawne lekceważenie opinii publicznej Pan Antoni Macierewicz powinien zostać odwołany ze stanowiska. Polacy bowiem odrzucili w wyborach obóz Platformy Obywatelskiej i wybrali PiS, mając nadzieję że skończy się arogancja władzy, że słowa takie jak uczciwość i odpowiedzialność będą wreszcie pasowały do polityków występujących z Białym Orłem na piersi.

Nie chodziło przecież o zamianę jednej ekipy na inną.

Jednak niestety nie tylko kwestie wizerunkowe w polityce Pana Ministra Macierewicza dyskwalifikują go do pełnienia tak ważnej funkcji jak minister obrony.

Chodzi o jego skrajnie antyrosyjskie wypowiedzi, zwłaszcza na ostatniej konferencji w Monachium, w których – bez żadnych na to dowodów - oskarża Rosję o „zamordowanie dwóch polskich prezydentów”, wymieniając katastrofę smoleńską jako jeden z etapów „rosyjskiej agresji”.

Twierdzenia takie – całkowicie pozbawione podstaw w faktach – wygłoszone na forum międzynarodowym, w stopniu najwyższym kompromitują ich autora, ale z nim kompromitują także Polskę nad czym nikt, komu los i pozycja naszego państwa jest droga, nie może przejść obojętnie.

Co więcej nie idzie tu tylko o kompromitujący brak podstaw materialnych do wygłaszania tego typu oskarżeń wobec sąsiedniego państwa, z którym relacje mają ogromne znaczenie dla pozycji i losu Polski. Ale również o to, że ustawienie polskiej polityki dzisiaj na pozycjach skrajnie antyrosyjskich bez żadnych ku temu powodów - oprócz wymyślonych przez pana Ministra Macierewicza – prowadzi do izolacji Polski i osłabienia naszej pozycji na polu międzynarodowym, nie tylko wobec Rosji, (gdzie już narobiliśmy sobie dostatecznie dużo szkód) ale również w relacjach z innymi uczestnikami międzynarodowej globalnej gry.

Każde uzależnienie osłabia bowiem pozycję negocjacyjną państwa – co jest elementarną zasadą nie tylko w polityce ale i gospodarce. Skrajna antyrosyjska polityka w jaką wpędza nas Pan Minister Macierewicz jest także uzależnieniem tym razem od państw, które mogłyby nas w tej pozycji wesprzeć i przed Rosją obronić.

W ten sposób KONIECZNE staje się dla nas wzmacnianie NATO, konieczne – przyjmowanie amerykańskich żołnierzy, konieczne wspieranie Ukrainy z jej nieodpowiedzialną polityką i odradzającym się banderyzmem.

Jest więc oczywiste, że takie samouzależnienie wiąże się z ogromnymi kosztami politycznymi i gospodarczymi, za które musi płacić Polska.

Jest jasne, że taka polityka byłaby uzasadniona w sytuacji zagrożenia realną agresją. Ale także jest oczywiste, że obecnie takiego realnego zagrożenia ze strony Rosji nie dostrzegają w zasadzie nie tylko przywódcy państw europejskich (vide Victor Orban), ale także nowa ekipa rządząca Stanami Zjednoczonymi, która wyraźnie zmierza w kierunku zawarcia z Rosją porozumienia i utworzenia wspólnego frontu, który mógłby przeciwstawić się zagrożeniu ze strony islamskiego ekstremizmu.

Nie widać także żadnych realnych podstaw do stwierdzenia iż Polsce i Europie miałaby grozić militarna agresja rosyjska. Nie wiadomo bowiem po co Rosja miałaby militarnie zajmować Tbilisi, Kijów czy Warszawę?

Po doświadczeniach XX wieku, porażce cywilizacyjnej, politycznej i rozpadzie ZSRR wysuwanie takich pomysłów i straszenie Polaków „rosyjskimi czołgami” wydaje się raczej bliższe jakiejś formie paranoi, a nie ocenami kompetentnego polityka.

Tak więc, agresywne wobec Rosji, wypowiedzi Ministra Macierewicza nie tylko nie mają – w mojej ocenie – żadnego związku z rzeczywistością, ale realnie szkodzą Polsce na wiele sposobów.

I nie idzie tu tylko o kompromitację, ale o prowadzenie do izolacji naszego kraju i uzależnienia nas od innych uczestników globalnej gry politycznej. To – w pewnym sensie – również na skutek tej nieodpowiedzialnej polityki Ministra Macierewicza, przedstawiciele Komisji Europejskiej pozwalają sobie na publiczne łajanie naszego ministra spraw zagranicznych i wtrącanie się w nasze wewnętrzne sprawy.

Jest oczywiste, że tak dalece rozbieżne z rzeczywistością wypowiedzi polityka tej miary co minister obrony Rzeczypospolitej Polskiej, w tak oczywisty sposób niosące szkodliwe konsekwencje, muszą prowadzić do pytań o jego zdolność do oceny sytuacji, albo do pytań o jego intencje. W obu przypadkach nasuwające się odpowiedzi są dla Pana Ministra Macierewicza dyskwalifikujące.

Ponieważ jako poseł (i jako obywatel) mam obowiązek troszczyć się o przyszłość Ojczyzny, nie mogę nad tymi pytaniami przejść do porządku.

Analiza sytuacji prowadzi bowiem do diagnozy mówiącej jednoznacznie, że Pan Minister Antoni Macierewicz szkodzi w najwyższym stopniu interesowi Polski i kompromituje nasz kraj. Uważam zatem, że zarówno Pani Premier jak i Pan Prezes jaki lider rządzącej partii powinni rozważyć pilne zdymisjonowanie go z zajmowanego stanowiska.

Łączę wyrazy szacunku

Janusz Sanocki
Poseł na Sejm RP

Nysa dnia 20 lutego 2017 r.

KOMENTARZE

 • Pytanie nie na temat
  .
  - Jakim sposobem można w Polsce zostać posłem niezależnym?
 • Pan Macierewicz
  raczej nie zostanie zdymisjonowany, gdyż jakby można tego dokonać ?, tzn od początku: pan Macierewicz siedział ukryty jak mysz pod miotłą przed wyborami a szefem MON miał być pan Gowin, no i OK.
  Czary mary i pan Macierewicz powstał z popiołów zajmując wymarzone przez siebie stanowisko.
  Prawdopodobnie pan Macierewicz ma teczki i sobie czyni czary mary jakie chce.
  Zatem nie liczyłbym na to, że pismo pana Posła zostanie rozpatrzone pozytywnie.
 • @Ziut 23:00:36
  Trzeba wystąpić z klubu i nie wstępować do innego.
 • @Ziut 23:00:36
  Sposób bardzo prosty
  Oszukać komitet wyborczy,własnych wyborców i rżnąc kasy ile się da
  To takie Polskie
 • @Husky 23:49:34
  Aaaaa! No tak : /
 • @Husky 23:49:34
  Wy ukropy jesteście tak leniwe, że się wam do Wikipedii nawet nie chce zajrzeć - cóż geny: zaciętość, lenistwo i obsmarowywanie kogoś bezczelnie w celu zmylenia swoich wyimaginowanych wrogów.
  Janusz Sanocki, Wikipedia, urywek:

  W wyborach parlamentarnych w 2011 został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu nr 51 (jako bezpartyjny)[8]. Po ujawnieniu przez media wypowiedzi dla białoruskiej telewizji, w których Janusz Sanocki miał zarzucać polskim mediom kreowanie nieprawdziwego obrazu Białorusi, poparcie PiS jeszcze przed wyborami zostało wycofane[9][10].

  Zaangażowany również w ruchy związane z Pawłem Kukizem i w jego kampanię przed wyborami prezydenckimi w 2015. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku otworzył listę wyborczą zorganizowanego przez niego komitetu wyborczego wyborców w okręgu opolskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 15 705 głosów[11]. Nie został przyjęty do klubu parlamentarnego Kukiz’15 i pozostał posłem niezrzeszonym[12].

  Całość: https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Sanocki
 • @lorenco 00:53:00
  .
  Znaczy się, tak czy inaczej, trzeba się najpierw gdzieś podłączyć, ... a potem jakoś nie włączyć / zostać włączonym?
 • @Ziut - "Jakim sposobem można w Polsce zostać posłem niezależnym?"
  .

  To proste. A no tak.


  "Trzeba wystąpić z klubu i nie wstępować do innego."


  http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.1421134.1375973236!/img/httpImage/image.jpg
 • @Ziut 01:06:56
  Ziut, sam spróbuj być niezależnym.
  I wydaje mi się, że pan Sanocki czysto postępował na te warunki jakie mamy.
  Niełatwo być odszczepieńcem niepopierającym politykę POPISU.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 01:46:03
  http://asgabat.net/upload/forum/1d44a7bfc9e824826dff8b2659964141.jpg.jpg
 • @lorenco, ty pokazujesz fikcję, a ja fakty :) Putin jest z pochdzenia potomkiem najemników szwajcarskich - KRZYŻAKÓW z Inflantów
  .

  https://www.google.com/search?q=politician+laughing&biw=1366&bih=661&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjnvoqD5a7SAhWm44MKHQe4CN0Q_AUIBigB#tbm=isch&q=putin++bush&*&imgdii=4707meoO_5LMuM:&imgrc=iAR1Ns4igwOxEM:


  http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42451000/jpg/_42451564_ap416collar.jpg
  http://ww4.hdnux.com/photos/12/21/44/2693379/8/1024x1024.jpg
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 03:55:36
  Nie, to nie fikcja. To niedźwiedź Stefan, żywy i oswojony, od małego członek jednej z rosyjskich rodzin.
  A Ty dajesz tu zdjęcia spotkań prezydentów krajów; cóż to za sensacja?
  Chyba, że żona Busha podrywała Putina a Debilju Dżunior się wkurzył.
  Tu Stefan:
  http://good-post.ru/wp-content/uploads/2016/05/Bear-Stepan-Russian-family-02.jpg

  http://good-post.ru/wp-content/uploads/2016/05/Bear-Stepan-Russian-family-03.jpg

  http://good-post.ru/wp-content/uploads/2016/05/Bear-Stepan-Russian-family-05.jpg

  http://good-post.ru/wp-content/uploads/2016/05/Bear-Stepan-Russian-family-07.jpg

  http://good-post.ru/wp-content/uploads/2016/05/Bear-Stepan-Russian-family-14.jpg
 • @lorenco, Historia Polski od samego początku i za każdym razem, udowodniała z kim Rosja trzyma.
  .

  Państwo Rosja, tak samo jak Polsaka, zostało założone przez Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego”, i aż do abdykacji Cara w 1917 rku, było oficjalnie rządzone przez ARYSTOKRATYCZNE RODZINY ALEMAŃSKIE.


  Rządy Alemańczyków nigdy się nie skończyły, gdyż to Rządy Niemiec I Szwajcarii zafundowały Narodom zamieszkującym Rsję "przewrót" REWOLUCJNY, a następnie KOMUNISTYCZNY OBÓZ PRACY PRZYMUSOWEJ.

  Tak że, MONARCHIA i SOCJALIZM to wymysł ALEMAŃCZYKÓW.


  TA PARA ZOSTAŁA WYTYPOWANA DO ZAGŁADY Słowian!!!


  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/d2/b3/57/d2b3571227a1764e1f5f093f5e696cda.jpg
 • @lorenco - Jednym dla przypomnienia, innym do wiadomości.
  .

  .

  Brak wiedzy historycznej jest najlepszym gwarantem "powtótrki z historii".


  Po co wymyślać nowe chwyty, jak można z niezmiennym, gwarantowanym i wielkim sukcesem, na okrągło, kręcić te same stare wypróbowane wałki.


  Na świecie wiedzą o tym, Czesi i Słowacy, wiedzą Polacy, ... wiedzą też dorośli Anglicy i Amerykanie.

  A czy reszcie obywateli Polski ten fakt z histori Polski i Polaków o uszy obił?


  http://i3.cn.cz/1250879220_17-molotov.jpg
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 05:01:19
  A ta para uczyni planetę Ziemię i jej mieszkańców znów wielkimi.
  Kosmici będą nam zazdrościć.
  http://novorossia.today/wp-content/uploads/2017/01/PUTIN-TRUMP-883.jpg

  https://youtu.be/4vIZp5us79E
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 05:08:51
  Już tak się obiło, że aż do znudzenia.
  Uważasz nas Polaków za idiotów?
  A TERAZ jest sprawa do zrobienia.
  https://youtu.be/5ecEb4tEPic

  https://youtu.be/xQCaWLF2gfs

  Oglądnij sobie, będziesz miał zajęcie.
 • @lorenco, w suimie masz rację, te niedziwiedzie są symbolem pradziadów ojczyzny Putina , Alemanie Szwajcarzy to jego ZIOMKOWIE.
  .


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ac/Berne_Imperial_City_Coat_of_Arms,_1620.jpg/200px-Berne_Imperial_City_Coat_of_Arms,_1620.jpg

  https://thumbs.dreamstime.com/x/flaggen-bern-41531970.jpg

  http://4.bp.blogspot.com/-gULP1RwT0RY/U_i214vHevI/AAAAAAAAAEc/FQmzc_qiQUQ/s1600/Patriotic%2BBear.JPG
 • @lorenco - Trump jest Alemańczykiem. Pochodzi z .Bawarii.
  .

  https://en.wikipedia.org/wiki/Frederick_Trump
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 05:44:17
  A Ty skąd jesteś?
 • Oczywiście, że zdymsjować Macierewicza!
  Tylko kto to zrobi, skoro Macierewicz miał wolny dostęp do najbardziej tajnych dokumentów i teczek i teraz trzęsie całym PiSem i jako bonus, całą Polską?
 • @lorenco, A jakie to ma znaczenie? Nie jestem wodzem żadnego mocarstwa, ani nawet osiedla.
  .

  Pochodzę z Narodu podbitego i uciemiężonego przez ALEMANÓW.


  Alemani zajmują wszystkie najważniejsze stanowiska w każdym państwie na Ziemi!!!

  W jednych krajach rządzą oficjalnie, a w innych z ukrycia, jako doradcy
  (zare eminencje).


  Są też BILIONERAMI, SĘDZIAMI, ADWOKATAMI, sławnymi DYREKTORAMI, PIEŚNIARZAMI, AKTORAMI i KLAŁNAMI,...

  Wymyslili dla gawiedzi bajkę o wszech potężnych ŻYDACH, i wówili jej, że te wszystkie nieszczęścia są sprawką tego wymyślonego MITYCZNEGO "NARODU".


  Inna nazwa ALEMAŃCÓW, tych ukrytych zwyrodnialców zboczeńców jest ŻERMANICY, a kraina z której się obecnie wywodzą, nazywa się ŻERMANIA. Znajduje się ona w rejonach otaczających ALPY.

  W ŻYŁACH WSZYSTKICH KRÓLÓW, jak również w żyłach światowej królewskiej ARYSTOKRACJI, płynie ŻERMAŃSKA KREW.


  Z tego powodu nie dziwne jest, ż tak łatwo im się jest pastwić i znęcać nad podbitymi przez siebie Narodami i ludami.


  Dziwne jest, że nawet niektórzy Polacy bardziej są zakochani w ANGIELSKICH, NIEMIECKICH, ROSYJSKICH, SZWAJCZRSKICH,..., czy w AMERYKAŃSKICH ŻERMAŃCACH niż w polskojęzycznych.

  O IMPERATORACH CHIŃSKICH KOLNI rozpisywał się nie będę bo SZKODA CZASU na marionetki.
 • "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."
  https://pbs.twimg.com/media/C5rK3z1XQAE4s5S.jpg
 • @Husky 17:12:56
  No to znalazłeś psino "wychowawcę" i wzór do naśladowania...

  http://7.s.dziennik.pl/pliki/7083000/7083356-mem.jpg
 • @hamurabi 17:39:07
  Prawda... niestety..
 • @Husky 17:12:56
  Oddawanie dzieci w łapy pedofila nie jest najlepszym pomysłem.
  Tak abstrahując od maciarewicza nakaz na ciebie juz się przedawnił?
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 15:10:01
  Przesadzasz. W żyłach większości europejskich rodów królewskich płynie słowiańska krew Świętosławy - córki Mieszka I.
 • @czerwony baron - Legendy mnie nie interesują.Nie dziedziczy się nazwiska po zgwałconych ani kupionych dziewczynkach.
  .

  A po za tym, proszę mi wskazać polską słowiańską krew płynącą w żyłach podobno polskiej królewskiej i biskupiej ARYSTOKRACJI ze wskazaniem kraju pochdzenia z rodowodem.

  Dla ułatwienia podaję jedno ze źródeł.

  http://www.eupedia.com/forum/threads/25236-Haplogroups-of-European-kings-and-queens

  Może ty dodasz jakieś źródła zaprzeczające. Chętnie się z nimi zapoznam


  Bardzo lubię swoją więdzę pogłębiać, powiększać i eventualnie prostować.


  Natomiast bardzo nie lubię być nieświadomym roznosicielem fałszywych insormacji - To znaczy propagandy, plotek, czy legend.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 01:39:07
  He,he,he.
  Uczył Marcin Marcina a sam głupi jak świnia.

  Przecież to co piszesz i wklejasz to właśnie najprawdziwsza propaganda,plotka i legenda rodem z magla.
  Weź sie raczej za bajkopisarstwo w tym jesteś dobry i nie zawracaj dupy swoimi błazeństwami poważnym ludziom.
 • @matterhorn, widzisz ja to łatwo rozpoznać głupiego Szwajcara ŻERMANA (ALEMANA)
  .

  Widzisz, jak sam bez bicia się przyznałeś skąd pochodzisz i kto ci jest bratem!

  Broniąc zapalczywie swoich ŻERMAŃSKICH ZIOMALI, bezmyślnie i nieopacznie wypuściłeś z dzioba ŻARŁO - dokładnie jak ta przysłowiowa gderająca przygłupiasta sroka.


  Dwa zdjęcia poniżej:

  1) Góra Matterhorn w Szwajcarii w krainie twoich dziadów krzyżaków, wylęgarni ŻYDŁACZYCH ŻERMANÓW -- twioej ojczyzny "matterhorn".


  2) Góra Sion (Zion, Sayon, Syon, Tzion, Tsion) w Szwajczrii.
  Mount Sion in Valais Switzerland - Divine Justice!


  http://www.infohostels.com/immagini/news/2297.jpg


  http://1.bp.blogspot.com/-VSpMIP_vF-g/UC_wN1JcJtI/AAAAAAAAFI0/hlu_uJrt6xc/s1600/valais-sion-airport.jpg
 • @matterhorn, w klasztorze na górze Sion w Szwajcari napisano "PROTOKOŁY MĘDRCÓW Z SYJONU"!!!
  .

  ŻERMANY ALEMANY Z SYJONU

  http://www.proroctwa.com/images/popestar.jpg
  http://i.iplsc.com/car-aleksander-iii-byl-zazartym-antysemita-za-jego-czasow-za/0004E9LDFV2QH8PV-C122-F4.jpg
 • @czerwony baron, Następny niepolski patriota, Julian Ursyn Niemcewicz vel Julius Orion vel Mośko Jankiele -
  .

  - dramaturg, powieściopisarz, poeta, historyk, pamiętnikarz, publicysta, tłumacz, WOLNOMULARZ, zastępca wielkiego mówcy Wielkiej Loży Narodowej Wielkiego Wschodu Polskiego w 1781 roku  MASONERIA - WOLNOMULARSTWO WYWODZI SIĘ Z BABILOŃSKIEGO MUROWANEGO MIASTA Ur.


  ZIOMKOWIE.
  http://sanocki.neon24.pl/post/137223,zdymisjonowac-antoniego-macierewicza


  Herb Rodowy Juliana Ursyna Niemcewicza vel Julius Orion vel Mośko Jankiele:

  . . . . "Nierządnica babilońska jadąca na besti"


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d3/POL_COA_Rawicz.svg/730px-POL_COA_Rawicz.svg.png

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA

  Łupu cupu i po sądach

  Polakom nie są potrzebne sądy PO ani nie są potrzebne sądy PIS. Nam są potrzebne sądy uczciwe. Sędzia winien być ukoronowaniem kariery prawnika a sędziów powinni wybierać obywatele. Ważna jest nie tylko wiedza prawnicza - ale walory etyczne kandydata czytaj więcej

 • POLITYKA

  List Otwarty do Pana Prezydenta

  Próby przejęcia kontroli nad władzą sądowniczą przez aktualną większość sejmową - z uzasadnieniem, że sejmowa większość ma prawo kontroli nad sądownictwem wydają się nam ewidentnym naruszeniem zasady trójpodziału władzy - art. 10 Konstytucji. czytaj więcej

 • POLITYKA

  Trump, obrona cywilizacji, niemieckie kłopoty

  Donald Trump przedstawił w Warszawie wizję polityki zupełnie inną niż tę którą przedstawiają przywódcy europejscy. Prezydent USA wiele razy odniósł się do pojęcia „naszej cywilizacji” i do konieczności jej obrony. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31